دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراحی بینی | عکس جراحی بینی | قیمت عمل زیبایی بینی | عوارض جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳۳ دقیقه

جراحی بینی | عکس جراحی بینی | قیمت عمل زیبایی بینی | عوارض جراحی بینی

جراحی بینی، یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در سال های اخیر، توانسته است نقش مهمی در ارتقای اعتماد به نفس اشخاص ایفا کند. طبق گزارش جهانی که وجود دارد، ایران یکی از کشورهایی است که عمل بینی با آمار بالایی در آن انجام می شود. همانطور که تصویر فوق گویا است، خانم ها بیشتر از آقایان تمایل به تغییر فرم بینی با جراحی دارند. عمل بینی به شما کمک می کند که با تغییر فرم و رفع ایرادات ظاهری، بتوانید زیبایی و اعتماد به نفس خود را دو چندان کنید. در ادامه می خواهیم هر آنچه در مورد این عمل زیبایی نمی دانید را با شما در میان بگذاریم.

آمار جهانی در مورد عمل بینی
فهرست مطالب نمایش

هدف از جراحی بینی چیست؟

عمل بینی می تواند با دو هدف درمانی و زیبایی انجام شود که اغلب جراحی های درمانی، با زیبایی ترکیب می شود. اما اگر بخواهیم این دو را به صورت تفکیک شده و بنا بر کاربرد هر کدام، بیان کنیم، باید بگوییم که مشکلاتی مانند بزرگ بودن حفره های بینی، وجود برآمدگی، قوز بینی و مواردی از این قبیل با جراحی زیبایی بینی قابل بهبودی هستند.

جراحی بینی با هدف درمانی نیز برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند و نیز جهت رفع پولیپ بینی، انحراف و کجی بینی و … استفاده می شود.

به طور کلی، بینی هر فرد می تواند یکی از دو حالت استخوانی و گوشتی باشد که هر کدام آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و با توجه به همان ها، بهترین شیوه جراحی انتخاب می گردد.
 

در ویدئوی فوق می توانید نمونه ای واقعی از جراحی بینی که توسط دکتر مسعود راستکاری انجام شده است را ببینید.

چه مشکلاتی نیاز است با عمل زیبایی بینی درمان شود؟

 • حفظ تعادل اندازه بینی با صورت
 • انحراف و کجی بینی
 • اختلالات تنفسی
 • بهبود عرض بینی در پل یا در اندازه و موقعیت
 • مشخصه هایی که به صورت تورم در بینی و یا روی پل آن قابل مشاهده هستند.
 • نوک بینی بزرگ
 • افتادگی و یا سربالایی بیش از اندازه بینی
 • نامتقارن بودن بینی

اگر شما نیاز به بینی متقارن تر دارید، به یاد داشته باشید که چهره هر کس به نوعی نامتقارن است. نتایج ممکن است کاملا متقارن نباشد، گرچه هدف این است که تعادل صورت و نسبت صحیح ایجاد کنیم.

چرا رینوپلاستی مد شده است؟

تب جراحی پلاستیک بینی همه جای دنیا را گرفته است از آمریکا تا اروپا و مثل هر تب دیگر بدین نقطه از جهان سوم نیز سرایت نموده است چرا رینوپلاستی مد شده آن هم یک مد جهانی ما هم پاسخ دقیقی نداریم به همین قدر بسنده کنم که وقتی بیماری ریشه کن شود انسان به فکر بهداشت می افتد و بعد زیبایی و این همه نمودار پیشرفت و تکامل اجتماعی است و باید به فال نیک گرفت.

کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی

 • رشد چهره شما کامل باشد.
 • عدم مصرف سیگار
 • شما برای بهبود ظاهر خود، چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای دارید
 • شما از لحاظ جسمی سالم باشید.

انواع بینی عمل شده

بینی ها با توجه به نوع پوست و میزان غضروف به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیفی می باشند و ظاهر این نوع از بینی ها بسیار بزرگ می باشد اصولا جراحی این نوع بینی ها بدلیل داشتن پوست ضخیم نسبت به جراحی بینی های استخوانی کمی دشوار تر می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک و غضروف زیاد می باشند این نوع از بینی ها استخوان سفت و غضروف های بسیار محکمی دارند در برخی موارد پل برآمده به شکل منحنی بروی این نوع از بینی ها مشاهده می شود. قبل از انجام جراحی بینی در زمان مشاوره جراح بینی باتوجه به نوع پوست و میزان استحکام غضروف نوع بینی شمارا تشخیص می دهد و در این زمینه مشاوره های لازم را دراختیار شما عزیزان قرار می دهد.

مقایسه قبل و بعد جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی عملکردی بینی

کم و بیش دیده می شود افرادی که به مطب یا بیمارستان مراجعه می کنند و سوراخ های بینیشان کاملاً بسته شده به دنبال یه درمانی برای نجات از وضعیتی که قرار دارند می گردند .

هدف از جراحی زیبایی عملکردی این است که این مشکلات برای بیماران ایجاد نشود. بینی در درجه ی اول عضوی است که هوا را به دستگاه تنفسی عبور می دهد دریچه ای است که این هوا وارد بدن می شود یا می توان گفت اولین فیلتر آلاینده های هوا است .بینی نقش مهمی در تکلم دارد و مساله ی مهم تر نقش مهمی در عملکرد بویایی دارد .بنابراین همان طور که می دانید بینی وظیفه ی این عملکرد های مهم را دارد و ما باید حین جراحی زیبایی بینی به این عملکردها احترام بگذاریم و هدف از عمل زیبایی عملکردی حفظ کارکردهای بینی است تا مبادا بیمار مشکل تلفظی پیدا کند .

بیماری که بینیش گرفته مشکلاتی برایش ایجاد می شود اعم از

 • بی خوابی
 • مشکلات آپنه انسدادی
 • خشکی دهان
 • کلافگی
 • عصبی بودن
 • همین طور اختلالات می تواند در تعامل و واکنش در جامعه دچار مشکل کند.

این مشکلات دیده نمی شوند اما می توانند در خیلی از وقت ها جدی شوند و موجب دردسر شوند.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی باز و بسته انجام می شود که انتخاب این روش های برا ی جراحی بینی بستگی به نظر جراح دارد. زیرا ممکن است شکل و مشکلات یک بینی بسیار اندک باشد که با استفاده از روش بسته قابل اصلاح و تغییر باشد و ممکن است مشکلات ظاهری یک بینی بسیار زیاد باشد که برای اصلاح آن نیاز به جراحی باز باشد.

جراحی بینی به روش بسته

در این نوع از جراحی برای ایجاد تغییرات در بینی و اصلاح فرم آن برش ها در داخل بینی داده می شود و پوست بینی از اسکلت استخوانی خود جدا می شود و با استفاده از یک وسیله مخصوص به سمت بالا کشیده می شود و نگه داشته می شود و جراح تغییرات مود نیاز را بروی بینی انجام می دهد. جراحی بینی به روش بسته برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی ندارند مناسب می باشد تورم و کبودی در جراحی بینی به روش بسته بسیار کم مشاهده می شود.

جراحی بینی به روش باز

این نوع از جراحی برای بینی هایی که نیاز به تغییرات اساسی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در جراحی بینی به روش باز در ابتدا بروی قسمت باریک بین دو بینی توسط جراح برشی ایجاد می شود تا بتوان پوست بینی را بطور کامل بلند کرد تا جراح به اجزای داخل بینی دسترسی راحت داشته باشد. در جراحی بینی به روش باز دید جراح بیشتر است و تغییرات لازم بروی بینی ایجاد می شود. در این روش پس از جراحی تورم و کبودی بیشتری مشاهده می شود.

رینوپلاستی

جراحی بینی به روش باز و بسته چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

 • اعمال تغییرات در جراحی بینی به روش باز آسان تر است و پزشک مسلط تر، عمل می کند اما در روش جراحی بسته، پزشک دسترسی کمتری به بینی، به ویژه نوک بینی دارد.
 • معمولا اولین انتخاب جراحان برای عمل زیبایی بینی، جراحی به روش باز می باشد.
 • در عمل بینی بسته، برش هایی در پره های بینی با هدف قرینگی حفره های بینی و نیز کوچک نمودن بینی، ایجاد می گردد.
 • در عمل بینی به روش باز، به علت برداشتن کامل پوست بینی از اسکلت زیرین آن، میزان تورم و کبودی بیشتری روی می دهد.
 • جراحان در روش جراحی بینی بسته، برشی در نایه کلومالای بینی ایجاد نمی کنند.
 • معمولا برای افرادی که ایرادات جزئی در بینی آن ها وجود دارد، جراحی به روش بسته توصیه می گردد.
اینفوگرافیک رینوپلاستی

جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد بر این باورند که جراحی بینی های گوشتی بسیار دشوار می باشد و بینی پس از جراحی دچار افتادگی می شود در صورتی که عمل بینی گوشتی توسط جراح با تجربه به صورت کاملا تخصص و متبحرانه انجام شود و پایه غضروفی خوبی گذاشته شود هرگز دچار افتادگی نخواهد شد. در عمل بینی گوشتی بدلیل اینکه این نوع از بینی ها دارای غضروف کمی می باشند جراح در حین جراحی باید تقویت غضروف انجام دهد. افرادی که بینی های گوشتی دارند و قصد عمل بینی خود را دارند باید انتظارات واقع بینانه ای از این جراحی داشته باشند زیرا نتیجه عمل بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم مانند بینی های استخوانی خیلی به بینی های عروسکی و فانتزی تبدیل نمی شوند. در عمل بینی های گوشتی بدلیل پوست ضخیمی که این نوع از بینی ها دارند ظرافت کاری هایی که جراح بینی در حین جراحی بروی بینی ایجاد می کند به طور کامل قابل مشاهده نمی باشد. بینی های گوشتی پس از جراحی نسبت به بینی های استخوانی به زمان بیشتری برای جا افتادگی بینی نیاز دارند.

جراحی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند می توانند از جراح خود تقاظای یک بینی عروسکی و فانتزی کنند زیرا بینی های استخوانی بدلیل داشتن پوست نازک و غضروف زیاد بعد از جراحی به خوبی فرم خواهند گرفت و نتیجه جراحی این نوع از بینی ها بسیار ایده آل و زیبا خواهد شد. عمل بینی های استخوانی ممکن است با تغییرات چشمگیری همراه باشد در جراحی زیبایی بینی استخوانی جراح بینی به اصلاح معایب و رفع قوز بینی و صاف نمودن آن می پردازد. در عمل بینی های استخوانی علاوه بر رفع قوز بینی تقویت بافت های باقی مانده در صورت نیاز باید انجام شود تا بینی از استحکام کافی برخوردار باشد. تغییرات و ظرافت کاری هایی که جراح بینی بروی بینی های استخوانی ایجاد می کند بدلیل داشتن پوست نازک بینی پس از جراحی به خوبی قابل مشاهده می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی در بانوان

جراحی ترمیمی بینی

برخی از افراد پس از جراحی بینی از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی می باشند و تصمیم به عمل ترمیمی بینی خود می گیرند. جراحی ترمیمی بینی می تواند برخی از نواقص و مشکلاتی را که در جراحی بینی اولیه بوجود آمده است را برطرف کند.

همچنین برخی از افراد پس از جراحی بینی خود با مشکلات تنفسی روبرو می شوند و نمی توانند به راحتی نفس بکشند جراحی ترمیمی بینی علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی می تواند مشکلات تنفسی که ناشی از جراحی بینی اولیه می باشد را برطرف سازد. جراحی ترمیمی بینی کمی دشوار می باشد و حتما باید زیر نظر جراح بینی با سابقه و متبحر انجام گیرد.

عمل بینی مردان

در گذشته عمل جراحی زیبایی و به طور خاص رینوپلاستی بیشتر بین زنان رایج بود و چگونه است که این عمل بسیاری ازمردان را نیز به خود جلب کرده است در این جاست که می توانیم بگوییم که زیبایی به جنسیت مربوط نمی شود مردان هم به موازات زنان طالب آنند که زیبا شوند هر چند این درخواست در افراد مونث بیشتر است اما آن شکل از بینی که مردان می خواهند بینی شکیل مردانه است، نه بینی ظریف و مینیاتور که در سرشت جنس زن نهفته است.

در موارد استثنایی مردانی هستند که با گرایش هایی علاقه مندند خود را به صورت جنس مونث نشان دهند اما بیشتر مردها می خواهند بینی شان با همه زمختی به شکلی در آید که در عین حال هماهنگی با چهره شان اصلاح شود مثلاً قوز بینی شان برداشته شود و نوک بینی سربالا شود به عبارت دیگر آنان خواستار بینی صاف در عین حال مردانه هستند که به طور عامیانه می گوییم دوست دارند جراحی بینی طبیعی برای آن ها انجام دهیم.

عمل بینی برای آقایان

جراحی بینی، چه مزایایی دارد؟

اولین مزیتی که می توان برای جراحی زیبایی بینی در نظر گرفت، تاثیر چشمگیر آن در ظاهر فرد است که می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس نیز شود. از دیگر مزایایی که برای جراحی بینی می توان در نظر گرفت، به موارد زیر اشاره می کنیم.

 • ایجاد تعادل میان صورت و بینی
 • برطرف ساختن ایرادات بینی
 • اصلاح نقوص و آسیب های مادرزادی
 • برطرف کردن انحرافات بینی
 • برطرف کردن پولیپ بینی
 • کوچک شدن بینی و کاهش پهنای آن
 • بهبود مشکلات تنفسی
 • برطرف کردن آسیب های ناشی از شکستگی بینی
 • رفع قوز بینی
 • با توجه به اینکه اکثر بینی های استخوانی در زیر پوست خود، کمی بافت های چربی ذخیره کرده اند، پس از جراحی به تزریق استروئید (برای پیشگیری از ایجاد بافت اسکار) نیاز نیست.

آیا جراحی بینی عوارض هم دارد؟

آیا عملی هست که با هدف زیبایی انجام شود و عوارضی نداشته باشد؟ حقیقتا خیر. هر تغییری که به منظور زیبایی انجام می شود، هرچند ناچیز، عواقبی برای فرد به دنبال دارد. جراحی بینی نیز از این امر مستثنی نیست.

برخی از عوارضی که ممکن است پس از عمل بینی استخوانی بروز کند، عبارتند از:

 • بروز تورم و التهاب
 • عفونت
 • خونریزی
 • واکنش نامطلوب به بیهوشی
 • احساس درد و تغییر رنگ در ناحیه بینی
 • گرفتگی بینی
 • احتمال بروز مشکلات تنفسی
 • عدم قرینگی حفره های بینی
 • ضخیم تر شدن پوست بینی
 • کاهش حس بویایی در پی کوچک شدن حفره های بینی

برخی از موارد فوق، در کوتاه مدت بهبود می یابند و برخی دیگر ممکن است در طولانی مدت با فرد، همراه باشند. لازم به ذکر است که میزان تجربه و مهارت جراح در میزان عوارضی که پس از جراحی بروز می کند، بسیار تاثیرگذار است.

هر قدر که پزشک، حرفه ای تر عمل کند، مشکلات پس از جراحی نیز کمتر خواهد بود. به علاوه رعایت نکات مراقبتی و داشتن یک برنامه عذایی مناسب پس از عمل بینی نیز از دیگر عواملی است که می تواند در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تاثیرگذار باشد.

نمونه جراحی بینی از چند زاویه

نمونه جراحی بینی از چند زاویه متفاوت

قبل از عمل بینی، آماده باشید!

اقدامات-قبل-از-عمل-بینی

یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی این است که شما بایستی با جراح، بر سر مسائل و عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی روند جراحی مشاوره داشته باشید. در طول جلسات مشاوره، موضوعات اصلی مورد بحث قرار می گیرند، که در این بخش به بررسی این مسائل می پردازیم.

 • هدف انجام جراحی بینی: مهم ترین سوال دکتر، دانستن هدف شما از انجام جراحی بینی است. هم چنین، سوالاتی در مورد سابقه بیماری، مانند گرفتگی بینی، هرگونه جراحی و یا مصرف دارو از شما می پرسد. اگر شما هرگونه اختلال خونریزی، مانند هموفیلی دارید، کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نخواهید بود.
 • معاینات فیزیکی: دکتر انجام تست های آزمایشکاهی، از جمله آزمایش خون را ضروری می داند. هم چنین، دکتر با بررسی پوست، و هم چنین فضای داخل و خارج بینی شما، متوجه میزان تغییرات لازم در بینی میشود. به طور مثال، ضخامت پوست و یا میزان مقاومت غضروف در روند جراحی و نتایج حاصله، تاثیر گذار خواهد بود.
 • عکس برداری از بینی: دکتر از زوایای گوناگون بینی، عکس برداری میکند. این کار با استفاده از نرم افزار کامپیوتری انجام میشود تا نتایج حاصل از جراحی بینی مشخص شود. این عکس ها جهت ارزیابی قبل و بعد از عمل، هم مورد استفاده قرار میگیرند. اما اهمیت بیشتر عکس برداری، در بحث هدف جراحی میباشد. گاهی در حین جراحی بینی، جراحی چانه نیز بایستی انجام شود. پس بهتر است که قبل از اقدام به جراحی، این مسائل کاملا برای بیمار باز شود.
 • بحث بر سر انتظارات بیمار: در این جلسات، بیمار از باید و نباید ها و نتایج جراحی، مطلع میشود. گاهی به جای جراحی بینی، جراحی چانه مورد نیاز میباشد، زیرا این چانه کوچک است که بینی را بزرگتر نشان میرهد.پس بهتر است که قبل از اقدام به جراحی، بیمار از تمامی موارد و خطرات احتمالی آگاهی یابد.

همچنین یکی از مواردی که در این جلسه به آن پرداخته می شود، اقدامات پیش از عمل جراحی بینی می باشد. برخی از این اقدامات به شرح زیر هستند.

 • اگر مبتلا به بیماری یا مشکلی هستید که داروی خاصی مصرف می کنید، حتما با جراح خود در میان بگذارید.
 • تا 2 هفته قبل از عمل، از استعمال دخانیات و مشروبات لبکلی بپرهیزید.
 • به مدت 2 هفته قبل از جراحی، مصرف داروهایی مانند پروفن و آسپرین که خونریزی را افزایش می دهند، را قطع کنید.
 • معمولا از سوی جراح، آزمایش خون برای شما تجویز می گردد که لازم است آن را انجام دهید.

شب قبل از عمل زیبایی بینی

 • در طی روز قبل از عمل، به قدر کافی آب بنوشید.
 • شام سبک میل کنید.
 • استحمام کنید.
 • معده باید حین جراحی خالی باشد بنابراین حدودا 6 الی 8 ساعت پیش از عمل، چیزی میل نکنید.

روز عمل رینوپلاستی

 • حداقل 1 ساعت پیش از موعد عمل در مکان، حاضر شوید.
 • حتما کمپرس یخ در دسترس قرار دهید تا پس از جراحی استفاده نمایید.
 • حتما 1 یا 2 همراه داشته باشید.
 • خانم ها تا حد ممکن از آرایش کردن و داشتن لاک بر روی ناخن خودداری کنند.
 • به همراه داشتن زیورآلات در حین جراحی، مجاز نیست.
 • برای آقایان لازم است که با حداقل میزان ریش و سبیل در موعد عمل حاضر شوند.
 • مدارک لازم و همچنین نتیجه آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 • لباس گشاد و دکمه دار بپوشید تا پس از جراحی مشکلی برای تعویض نداشته باشید.
در روزهای اول بعد از جراحی، به دلیل اثرات داروی بیهوشی، ممکن است علائمی مانند خطای حافظه و یا عکس العمل های کندتر داشته باشید. بنابراین، بهتر است که یکی از دوستان و یا اقوام شما را بعد از عمل همراهی کنند.

اهمیت مشاوره پیش از جراحی بینی

جلسه مشاوره، معاینات و اطلاعاتی که در آن بین مراجعه کننده و پزشک رد و بدل می شود، بسیار اهمیت دارد. چرا که جراح باید با در نظر داشتن تمامی جوانب و جزئیات مربوط به بیمار، بهترین روش جراحی را برای او انتخاب کند.

اولین قدمی که برای تصمیم گیری در مورد عمل زیبایی بینی برداشته می شود، تشخیص نوع بینی مراجعه کننده می باشد. در واقع پزشک باید قبل از انجام جراحی و در زمان مشاوره با توجه به نوع پوست و میزان استحکام غضروف نوع بینی شما را تشخیص دهد. سپس در این زمینه اقدامات لازم را آغاز نماید.

ممکن است در مرحله معاینه، از برخی روش های تصویربرداری رایانه ای نیز استفاده می شود که اغلب برای جراحی های درمانی کاربردی تر است.

چسب بینی، همراه همیشگی شما پس از جراحی!

همگی دیده ایم، اکثر افرادی که بینی خود را جراحی می کنند، برای مدتی از چسب بینی استفاده می نمایند تا فرم نهایی را تا بیشترین حد ممکن، مطابق با سلیقه فرد باشد. اما آیا استفاده از آن دائمی است؟

طبیعتا پاسخ سوال فوق، منفی است. مدت زمان لازم برای زدن چسب روی بینی عمل شده، در افراد با شرایط مختلف، متفاوت است اما می توان میانگین آن را حدود 2 الی 3 ماه در نظر گرفت.

چسب زدن بینی پس از عمل، می تواند تا حد زیادی مانع تورم آن شود و همزمان سرعت جوش خوردن بینی عمل شده را افزایش دهد. رعایت این نکته و انجام مراقبت های مربوطه، می تواند روند بهبودی را تسریع بخشد و نتیجه به مراتب بهتری را حاصل نماید.

مراحل چسب زدن بینی پس از جراحی

 • یک نوار چسب 10 سانتی متری را بردارید، وسط آن را در قسمت پایین بینی تنظیم کنید و نوار را روی بینی بگذارید.
 • نوار چسبیده شده را از دو سمت به طرف بالا بکشید. این کار را دو مرتبه انجام دهید. دقت کنید به نحوی این مرحله را انجام دهید که کناره های بینی شما را مستقیما در بر بگیرد.
 • در این مرحله نوبت به پوشاندن روی بینی با چسب ها می باشد. تعدادی چسب کوتاه 4 تا 5 سانتی متری تهیه کنید و بسته به بینی خود، 4 الی 5 عدد از آن ها را به ترتیب از پایین تا بالا، روی تیغه بینی بچسبانید. این چسب ها باید به نحوی چسبانده شوند که روی هم قرار گیرند.

همان گونه که اشاره کردیم از فشار آوردن زیاد به بینی حین چسب زدن، جدا خودداری نمایید. ممکن است برخی پزشکان بگویند که چسبی که در نوک بینی زده می شود باید بینی را به سمت بالا بکشاند اما این کار در طولانی مدت می تواند موجب افتادگی نوک بینی گردد.

در ویدئوی فوق نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی را مشاهده می نمایید.

ورزش و جراحی بینی

آیا ورزش و جراحی بینی با هم امکان پذیر است؟ آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم؟ بعد از عمل بینی تا مدتی تورم وجود دارد و ورزش هایی که خیلی سنگین هستند نباید با همان شدت انجام شوند. ما معمولا به بیمارانمان توصیه می کنیم که ورزش های سنگین را یک مقداری سبک تر انجام دهند و بعد مدتی می توانند ورزش های سنگین تر انجام دهند.

ورزش و جراحی بینی
ورزش و جراحی بینی

نکات مهم در ورزش و جراحی بینی

 • بعد از یک هفته از جراحی بینی می توانید پیاده روی به صورت آهسته انجام دهید.
 • بعد از سه هفته می توانید پیاده روی سریع انجام دهید.
 • بعد از یک ماه می توانید نرمش کردن را آغاز کنید.
 • تا یک ماه از بلند کردن وزنه های سنگین خودداری کنید.
 • بعد از 1.5 ماه می توانید دویدن و باشگاه رفتن را آغاز کنید.
 • بعد از 3 ماه می توانید ورزش های سنگین را شروع کنید.
 • افرادی که ورزش های حرفه ای انجام می دهند بهتر است بعد از 6 ماه ورزش کردن حرفه ای خود را شروع کنند و بعد از آغاز ورزش از هر گونه آسیب و ضربه به بینی خودداری کند.
 

تاثیرات سیگار در عمل بینی

امروزه یکی از رایج ترین عمل ها ،جراحی بینی می باشد. با این جراحی فرد علاوه بر بالارفتن اعتماد به نفس ،شکل ظاهری و مشکل بینیش بر طرف می شود .در واقع به عمل بینی فقط از دیدگاه زیبایی نمی توان نگاه کرد بلکه مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات را می توان بررسی و درمان کرد.

بهتر است بدانید عدم مصرف سیگار بعد و یا قبل از جراحی بسیار می تواند تاثیر گذار در حین جراحی و یا حتی در نتیجه جراحی باشد زیرا نیکوتین موجود در سیگار باعث تاخیر در بهبودی می شود.یکی از مواردی که دکتر راستکاری به بیماران خود تاکید می کند عدم مصرف سیگار می باشد .که معمولاً توصیه می شود 2 تا 4 هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار یا دخانیات خودداری شود.

طبق نتایج بدست آمده بعد از جراحی بینی نشان داده شده نتیجه بهبودی در بیمارانی که سیگار مصرف نمی کنند بسیار رضایت بخش تر از بیمارانی که سیگار مصرف می کنند می باشد. بنابراین بهتر است برای نتیجه بهتر از جراحی بینیتان با رعایت کردن مواردی که پزشک توصیه می کند به درمان بهبودی هر چه سریعتر کمک کنید.

تاثیر نیکوتین بر جراحی بینی

یکی از سوالات متداولی که از دکتر راستکاری پرسیده می شود تاثیر سیگار بر جراحی بینی می باشد .بهتر است بدانید که نیکوتین سیگار باعث تحریک غدد کلیوی می شود و درنتیجه این امر تحریک فعالیت های هورمون را به همراه خواهد داشت دو هورمون نوراپینفرین و اندروفین از جمله هورمون هایی هستند که با مصرف سیگار تحت تاثیر قرار می گیرند در واقع دو هورمون نامبرده نقش بسزایی در کاهش درد دارند و با مصرف دخانیات هورمون کاهش درد کمتر شده و باعث کاهش روند بهبودی در بیمار می شود.

تاثیرنوراپینفرین

یکی از کاربردهای هورمون نوراپینفرین منقبض شدن رگ های خونی است که با مصرف دخانیات خون به سختی به بافت ها می رسد و روند درمان در جراحی بینی کاهش پیدا می کند با مصرف سیگار تاثیر بر فشار خون و سرخرگ ها افزایش پیدا می کند و در صورتی که بیمار به توصیه های پزشک عمل کند و سیگار مصرف نکند می تواند با موفقیت بیشتری ازاین جراحی بگذرد.

آیا جراحی بینی عوارض دارد؟

جراحی های بینی حتماً باید توسط جراح بینی با تجربه انجام شود به دلیل این که در جراحی زیبایی بینی ساختار بینی ساختار حساسی است و نیاز به دقت بسیار زیادی دارد و باید بسیار ظریف انجام شود در واقع پوستی که روی غضروف را می پوشاند در صورتی که برداشت غضروف بیش از اندازه صورت بگیرد باعث به وجود آمدن عوارض عمل بینی می شود بهتر است یک جراح زمانی که یک غضروفی را بر می دارد در آن ناحیه تقویتی را اعمال کند.

مشکلاتی که پس از عمل بینی ممکن است رخ دهد

 • در عمل انحراف بینی شایع ترین مشکلی که بیمار با آن برخورد خواهد کرد این است که کیس بیمار برای این نوع عمل نباشد و مشکل تنفسی بیمار پابرجا بماند برای مثال خیلی از بیماران انحراف بینی دارند اما مشکل تنفسی ندارند یا مشکل تنفسی به علت انحراف بینی نیست فرضاً مشکل مخاطی یا آلرژی و … دارند و به همین دلیل وقتی جراح سریع سراغ جراحی بینی برود مشکل بیمار حل نمی شود و بعد از عمل مشاهده می کنیم که بیمار از جراحی خود ناراضی است.
 • مشکل دیگری که در عمل انحراف بینی امکان دارد ایجاد شود سوراخ شدن تیغه وسط بینی است ، 5% موارد امکان دارد که تیغه وسط سوراخ شود که می تواند در آینده عوارضی چون خونریزی ، ترشحات و … داشته باشد که درمان کمی مشکل است.
 • نکته ای که در جراحی بینی وجود دارد این است که 90% از بیماران رضایتشان جلب می شود اما طبق آمار جهانی 10% از بیماران رضایتشان جلب نمی شود به خصوص زمانی که بیمار بینی پیچ خورده ای داشته باشد .
 • در واقع زمانی که یک جراح به بافت زیر جلد بیمار احترام نگذارد این زیر جلد متورم می شود و تورم و التهاب زیر جلد منجر به بدشکلی و غیر قرینگی می شود و این غیر قرینگی بیشتر در نوک بینی دیده می شود و برداشت بیش از حد منجر به فرورفتگی پشت بینی می شود.
 • موارد دیگری هستند که درجه ای از قوز بیمار می ماند یعنی جراح ناکافی قوز برداشت کرده است در واقع این موارد عوارضی است که در جراحی بینی وجود دارد.

عوارض جراحی بینی به صورت موقتی

 • از آن جایی که جنس پوست افراد با یکدیگر متقاوت است امکان دارد برخی از افراد بعد از جراحی دارای کبودی زیر چشم شوند که این مساله موقتی است و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.
 • بعد از جراحی بینی امکان دارد در اوایل فرد دارای بینی نامتقارن باشد که این به دلیل تورم بعد از جراحی بینی است که بعد از خوابیدن کامل تورم بینی به صورت تقارن کامل در می آید.

توصیه ما به عزیزان این است که برای این که از عوارض بعد از جراحی بینی بکاهند بهتراست در انتخاب جراح بینی دقت لازم و کافی را به عمل آورند و به مراقبت های بعد از جراحی بینی توجه کنند در صورت رعایت کردند متوجه می شوید که عمل بینی ، جراحی سختی نیست ، هیچگونه استرسی ندارد و می توانید شاهد نتایج عمل بینی خوبی باشید فقط کافیست که از جراحی بینی انتظارات معقولانه ای داشته باشید.

برخی از نمونه کارهای دکتر راستکاری

قیمت عمل زیبایی بینی

هزینه های جراحی رینوپلاستی برای هر فرد متفاوت است. چرا که خود شامل موارد مختلفی از جمله هزینه بیهوشی، امکانات اتاق عمل، دستمزد پزشک، روش جراحی، نوع مشکل فرد، موقعیت جغرافیایی پزشک و … می شود.

می توان هزینه های ناشی از آزمایشات و عکسبرداری ها را هم در میزان هزینه لازم برای عمل تعیین کننده دانست.

رینوپلاستی و بیمه درمانی

هنگامی که رینوپلاستی برای بهبود عملکرد تنفس انجام می شود، علت بیشترین شیوع فاجعه انسداد است. این روش، که به تنهایی یا به همراه رینوپلاستی زیبایی انجام می شود، بازسازی می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه باشد. این نیاز به بررسی دقیق برای بررسی علت اختلال تنفس و اجازه قبلی از بیمه دارد.

نتایج عمل رینوپلاستی

در ادامه می خواهیم درمورد نتایج عمل رینوپلاستی به طور کامل صحبت کنیم اما قبل از هر توضیحی بهتر است افرادی که تمایل به عمل بینی رو دارند انتظار واقع بینانه ای نسبت به جراحی داشته باشند تا نتایج بهتری حاصل شود.

یکی از سوال هایی که بیشتر افراد در جراحی زیبایی بینی از پزشک خود می پرسند این است که فرم بینی بعد از عمل بینی به چه شکلی خواهد بود؟ در پاسخ باید گفت که این مساله مربوط به بینی و آن حالت بینی است که شما قبل از عمل داشته اید.

در یک بررسی از هشتاد پرسشنامه رینوپلاستی که 18 ماه از عمل آن ها گذشته بود در کشور سوئد هشتاد و چهار درصد افراد پاسخ داده بودند .یک چهارم بیماران که کمپلکس های شدیدی داشتند به گونه ای از عمل هایشان راضی نبودند. بیماران ناراضی به دو گروه تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 • بیمارانی که به طور علمی تشریحی و واقعی بینی شان خوب درنیامده یا بدتر از قبل از عمل بینی شده بود ( جراحان با این دسته مشکلی نداشتند و می توانستند به آن ها کمک کنند تا با  جراحی ترمیمی بینی عیبشان اصلاح شود.)
 • دسته ی دوم بیمارانی که بدون دلیل علمی و منطقی از بینی شان ناراضی بودند و دو عامل سبب تشدید نارضایتی آن ها می کرد که عامل اول برانداز کردن وسواس آمیز در برابر آئینه و عامل دوم نق زدن اطرافیان.

راضی کردن این گونه بیماران و اطرافیانشان کاری بود بس شاق و از عهده ی هر جراح بینی بر نمی آید بررسی روانشانسی پیش از عمل رینوپلاستی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

در کل ارتباط با کسب رضایت چهار حالت وجود دارد نخست اینکه بیمار ناراضی است ولی جراح از نتیجه جراحی خود راضی است دوم اینکه بیمار راضی است ولی جراح راضی نیست و البته بر زبان نمی آورد سوم اینکه نه بیمار راضی است نه جراح که این بدترین حالت است و در آخر هم بیمار راضی است و هم جراح که این مطلوب ترین شکل است.

تقسیم بندی کلی در فرم بینی

همان گونه که می دانید در یک تقسیم بندی کلی بینی های استخوانی و بینی های گوشتی داریم طبیعتاً این فرم نهایی شما خیلی با فرم اولیه شما ارتباط پیدا می کند. خیلی از زمان ها است که افرادی که بینی های خیلی خیلی گوشتی دارند، می توانیم به آن ها کمک کنیم و فرم دلخواه آن ها در بیاوریم.

در بینی های استخوانی طبیعتاً دست پزشک خیلی باز تر است. افرادی که با بینی های استخوانی به ما مراجعه می کنند می توانیم مدل طبیعی مدرن یا نیمه فانتزی را پیشنهاد کنیم به دلیل این که شرایط پوست این افراد به گونه ای است که جای مانور است.

نتیجه جراحی زیبایی بینی
نتیجه جراحی زیبایی بینی در یکی از مراجعین خانم

اهمیت تنفس در جراحی بینی

همان گونه که می دانید در عمل بینی مساله تنفسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به عنوان مثال در بینی هایی که خیلی خیلی بزرگ هستند اگر بخواهیم کوچک کنیم بر طبق قوانین فیزیکی بینی باید از داخل و بیرون کوچک شود بنابراین ما باید یک سری تکنیک هایی به کار ببریم که بتوانیم دریچه های بینی رو از طریق غضروف خود اون فرد ترمیم کنیم تا بتوانیم مساله تنفسی بیمار را هم گارانتی کنیم.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

بهتر است برای رضایت کامل از نتیجه بینی به جراح بینی مراجعه کنید که از تجربه و علم او مطمئن هستید شما با انتخاب یک جراح بینی خوب می توانید با خیال راحت تری جراحی بینی خود را انجام دهید .بنابراین نتیجه جراحی بینی به جراح بینی و انتظارات معقولانه شما بستگی دارد که رضایت بخش باشد.

بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب جراح با تجربه در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است و می تواند بسیاری از عوارض احتمالی مانند افتادگی نوک بینی، کجی بینی، قوز بینی، بزرگ بودن حفره های بینی و … را به حداقل برساند.

در جراحی زیبایی بینی، پزشک باید توجه داشته باشد که بینی پس از جراحی، بینی، با فرم صورت و دیگر اجزای آن تناسب کافی داشته باشد و تناسب چهره نیز حفظ گردد. بنابراین لازم است که پیش از اقدام به جراحی و آغاز مشاوره های اولیه، به قدر کافی در مورد پزشک مورد نظر خود تحقیق کنید و با بررسی سوابق و نمونه کارهای او، تصمیم خود را نهایی سازید.

پایتخت کشور از لحاظ جمعیت، بیشترین آمار سکونت را به خود اختصاص داده است و طبیعی است که بیشترین تعداد پزشکان در زمینه های مختلف را در خود جای دهد. از سوی دیگر جای تعجب نیست که بیشترین متقاضیان جراحی بینی نیز در این شهر باشند.

بنابراین یکی از سوالاتی که همواره ذهن علاقمندان به عمل بینی را درگیر می کند، این است که بهترین جراح بینی در تهران کیست؟ بهترین جراح می تواند بسته به معیارهای هر فرد، متفاوت باشد اما اگر بخواهیم پزشکی را معرفی کنیم، می توانیم بگوییم دکتر مسعود راستکاری با سابقه درخشانی که در داخل و خارج کشور از خود به جای گذاشته است، به عنوان یکی از بهترین جراحان بینی در تهران شناخته می شود و شما عزیزان می توانید با اعتماد کامل از تجارب ایشان بهره مند شوید.

رضایت از دکتر مسعود راستکاری
رضایت بیمارانی که در گذشته جراحی بینی انجام داده اند یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب بهترین جراح است

پرسش و پاسخ

سوال های رایج جراحی بینی

پرسش هایی برای مطرح کردن در زمان مشاوره می توانید از پزشک خود بپرسید.خوشبختانه دکتر راستکاری باتوجه به تعداد جراحی های زیبایی بینی که انجام داده است، توانسته نظر بیشتر بیماران را به خود جلب کند. در ادامه می توانید پاسخ برخی از سوالات خود را از ایشان دریافت نمایید.

بینی من ضربه خورده و انحراف پیدا کرده و سوراخ های بینیم خیلی کوچک شده. می خوام عمل کنم اما می ترسم که مبادا سوراخ های بینیم جمع تر شه. آیا راه حلی هست؟

بله نیاز است که شما معاینه شوید تا بتوانیم اطلاعات دقیق تر بدهیم.

سلام خسته نباشید. من 16 روزه بینیمو عمل کردم تا الان درد نداشتم اما چند روز هست که به شدت درد دارم. نمی دونم باید چیکار کنم. امکان داره از داخل اتفاقی برای بخیه ها افتاده باشه؟ تنفس که می کنم به شدت می سوزد.

طبیعی است اما بهتر است استامینوفن مصرف کنید.

سلام دکتر جان من تازه عمل کردم. می خواستم بدونم تا چه زمانی باید طاق باز بخوابم؟

سلام تا حدود یک یک الی دو هفته.

سلام آقای دکتر. من نفسم بالا نمیومد. رفتم دکتر که متوجه شدم تیغه بینیم کجه و با عود کردن سینوزیتم راه نفسم گرفته میشه. آیا امکان درمان بدون نیاز به جراحی زیبایی بینی وجود داره؟

بله برای شما فقط جراحی رفع انحراف بینی انجام می شود.

سلام آقای دکتر. بعد از حمام در صورتی که چسب بینی خیس بشه باید اون رو عوض کنیم؟

بله حتماً نیاز است چسب بینی شما تعویض شود.

سلام دکتر جان. من حدود 8 ماهه که بینیمو عمل کردم. استخوان بینیم خیلی سفته و فکر نمی کنم بیش تر از این ورم بینیم بخوابه. آیا نیازه ترمیم بینی انجام بدهم؟

شما باید حدود 1 سال و نیم صبر کنید و بعد معاینه بشید. در حال حاضر برای عمل ترمیم بینی خیلی زوده که بخواید تصمیم بگیرید. بهتره مرتب چسب بزنید.

سلام آقای دکتر. من حدود 6 ماهه که عمل بینی انجام دادم. می خواستم بدونم چه زمانی می تونم از عینک آفتابی استفاده کنم؟

حدود یک سال پس از عمل.

سلام دکتر جان. من حدود 45 روزه که پیش یه دکتر دیگه جراحی کردم ولی سوراخ های بینیم تا به تاس، یکیش بزرگ تره و جای بخیشون باهم فرق داره. آیا امکان بهبودی هست؟

سلام 45 روز خیلی زوده. شما باید صبر کنید تا ورم صورت کامل بخوابه. در آخر ممکن است بتوان برای شما لیزر انجام داد.

آیا ورزش کردن، ورم بینی را بیشتر می کند؟

طبیعی است که هر فعالیت زیاد ورزشی منجر به ورم بینی می شود خصوصا بینی هایی که تازه جراحی شده اند.

آیا می توانیم بعد از عمل بینی تنیس بازی کنیم؟

بعد از یک ماه می توانیم بازی تنیس را در سطح معمول انجام دهیم اما در صورتی که می خواهید بازی تنیس را به صورت حرفه ای انجام دهید بعد از 3 ماه این بازی را انجام دهید خوشبختانه تنیس نسبت به دیگر ورزش ها احتمال آسیب کمتری دارد.

آیا می توانیم بعد از جراحی زیبایی بینی حمام بخار یا سونا استفاده کنیم؟

سونا یا حمام بخار باعث باز شدن رگ ها و تورم بیشتر بینی عمل شده می شود به همین منظور بهتر است 1.5 بعد از عمل این کار را انجام دهید .

آیا بعد از 6 ماه می توان ورزش های رزمی و بوکس انجام دهیم؟

از آن جایی که ورزش های حرفه ای بعد از 6 ماه مانعی ندارد اما ورزشهای رزمی و بوکس به هیچ عنوان نباید انجام شود و بهتر است ورزشکارانی که این ورزش ها را انجام می دهند تا زمانی که به طور کامل کنار نگذاشته اند جراحی بینی انجام ندهند .

آیا حین جراحی بیهوش خواهم بود؟

در خصوص ابراز نگرانی درباره ی بیهوشی، ناراحتی، یا به هوش آمدن هنگام جراحی تردیدی به خود راه ندهید این ها نگرانی های شایعی هستند که باید بی پرده با جراح بینی  در میان گذاشته شود.

درباره تعداد جراحی هایی مشابهی که درسال گذشته جراحتان انجام داده سوال کنید.

بسته به جراح و نوع عمل، منحنی یادگیری بسیار متغیر است بعضی جراحان تنها با انجام تعداد اندکی از نوعی جراحی در آن تخصص و مهارت می یابند. برخی دیگر پس از صدها بار اصلاح تکنیک های خود را از سر می گیرند.

چگونه از نشانه های مشخص کننده جراحی پیشگیری می کنید؟

منظور از نشانه مشخص کننده، یعنی دیگران با دیدن آن به عمل زیبایی شما پی می برند و آن یک ویژگی فیزیکی غیر طبیعی است که نمی توان به هیچ چیز دیگری نسبتش داد. بعضی از آن ها قابل پیشگیری هستند ولی برخی دیگر این طور نیستند. جراح بینی خوب  باید در صورت امکان حتما از آنها جلوگیری کنند (مانند جای عمل جراحی بر روی بینی) .

عکس افرادی که همین جراحی را انجام داده اند نشان می دهید؟

سودمندی دیدن عکس های قبل و بعد از جراحی که شما نیز تمایل به انجام آن دارید مبالغه آمیز است زیرا نتایج عمل دیگران پیش بینی یا تضمینی برای شما به ارمغان نخواهد آورد علاوه بر این برخی جراحان پلاستیک بینی وصورت تنها بهترین عکس ها را نشان می دهند به همین دلیل بسیاری آن را کتاب افتخارات می نامند.

از مدتی قبل تیغه میانی ام به ترتیب به طرف راست وبعد از مدتی (حدود یک ساعت) به سمت چپ متمایل می شود. به همین خاطر در سمت راست و چپ بینی مدام احساس گرفتگی دارم. چه کنم؟

آنچه که گرفتگی متناوب بینی را به متمایل شدن تیغه ی میانی بینی به سمت راست یا چپ تعبیر می فرمائید پایه علمی ندارد. گرفتگی متناوب به خاطر پرخون شدن شاخک ها یا توربین های بینی است که در هر سمت سه تا است. شاخک ها در واقع رادیاتور بینی می باشند و سبب گرم شدن هوای تنفس و مرطوب شدن آن می گردند خیز و اتساع و پر خونی واکنش این شاخک ها در هر سمت به تناوب منجر به گرفتگی بینی می شوند. رینیت آلرژیک ( حساسیت بینی ) و رینیت وازوموتور ( عروقی ) علل اصلی و شایع این پیامد محسوب می شوند.

غضروف وسط بینی یک طرف در من برآمده شده و مثل یک غده بالا آمده و خیلی هم سرخ رنگ و قرمز می باشد. البته طرف چپ به داخل رفته و طرف راست برجسته شده و بیشتر اوقات در داخل بینی زخم هایی به وجود می آید مثل موریانه خوردگی پیدا کرده و بیم آن دارم که خوره به جانم افتاده باشد.

آن طور که شما نشانی می دهید دچار انحراف تیغه بینی به سمت راست می باشید و این همه علائم به پیامدهای آن مربوط می شود بهتر است افکار خود را با نگرانی های بیهوده ای چون خوره پریشان نسازید.

آیا میوه آناناس در رفع کبودی و خونمردگی های پس از عمل رینوپلاستی موثر است؟

میوه آناناس حاوی آنزیم های متلاشی کننده ملکول های سنگین پروتئین می باشد که در جذب خونمردگی و ورم پس از ضرب دیدگی ها و کوفتگی های بدن موثر است و قرص آناناس که پیش از این مصرف می شد از همان مواد بوده که در حال حاضر در بازار دارویی وجود ندارد.بهترین راه جذب سریع خونمردگی ها و کبودی های بینی و زیر چشم پس از عمل گذاشتن کیسه یخ روی بینی و صورت در 24 ساعت پس از عمل است که این کار هم پس از آن مدت دیگر چندان موثر نیست.

امکان دارد با یکی از بیمارانی شما که همین عمل را داشته اند صحبت کنم؟

به طور کلی چنین کاری همیشه مفید نیست. قطعا تجربه ی شما متفاوت خواهد بود به عنوان مثال ممکن است از بیمار دیگری درباره ی دوران نقاهت او سوال کنید اما دوران نقاهت هر فردی جنبه های مختص به خود را دارد. چنانچه با بیمار دیگری مشورت کردید از او درباره ی خطرات و مزایای عمل سوال نکنید، افراد عامی در خور چنین بحثی نیستند و ممکن است ناخواسته اطلاعات غلطی به شا بدهند شاید بهترین و مهم ترین سوال این باشد که آیا پس از جراحی بینی، جراح نسبت به نیازهای او حساس و هنگام ضرورت قابل دسترسی بوده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.4]
دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
انواع ماساژ بینی

انواع ماساژ بینی

معمولاً بعد از جراحی بینی مدت زمان نسبتا طولانی باید بگذرد تا ورم بینی شما به طور کامل کم شده و از بین برود...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

32 دیدگاه ها
 1. مطالب بسیار خوبی بود. ممنون

  پاسخ
  • ممنون از حسن نظرتون

   پاسخ
   • سلام من ۲ماهه گذشته پیش دکتر راستکاری عمل کردم اولش خیلی ترس داشتم ولی بعد از عمل اصن فک نمیکردم اینجوری انقدر راحت باشه دکترم عالی بودن ممنون از زحماتشون همونجوری که میخواستم در آوردن بعد از عملم تو این ۲ماه مشکل خاصی نداشتم ممنونم

    پاسخ
 2. چند وقت خونریزی بعد از عمل طبیعیه آقای دکتر؟

  پاسخ
  • به طور کلی نباید مدت زیادی ادامه داشته باشه اما اگه چند روز از عملتون میگذره و خونریزی ادامه داره لازمه که با پزشکتون مشورت کنید.

   پاسخ
 3. کسایی که ارتودنسی ثابت دارن میتونن همزمان عمل بینی هم انجام بدن؟

  پاسخ
  • بله میشه

   پاسخ
 4. سلام دکتر جان میشه فقط قوز روی بینی رو برداشت و قوس نداد به بینی حین عمل؟

  پاسخ
  • بله میشه قوس نداد

   پاسخ
 5. سلام شما بینی ترمیمی هم انجام میدید

  پاسخ
  • سلام بله

   پاسخ
 6. دکتر بخیم بعد ۱ سال نیفتاده مشکلی ایجاد نمیشه؟

  پاسخ
  • معمولا مشکلی ایجاد نمیشه اما اگه آزارتون میده میتونید از پزشک خودتون و یا یک متخصص گوش و حلق و بینی کمک بگیرید تا بخیه رو خارج کنه

   پاسخ
   • بهترین بینی و بی عارضه ترین جراحی زیبایی توسط شما نصیبم شد بدون هیچ مشکل تنفسی

    ممنون دکتر راستکاری عزیز

    پاسخ
 7. سلام آقاى دكتر
  ٦ ماه كه از ارتودنسيم ميگذره و تقريبا يك سال و نيم ديگه پروسه ارتودنسيم تموم ميشه ميخواستم بدونم ميشه الان بينيم رو عمل كنم ؟ يا بايد بگذارم واسه بعد از اتمام ارتودنسيم ؟

  پاسخ
  • سلام. مشکلی نداره میتونید عمل کنید

   پاسخ
 8. عالی بو د ممنون

  پاسخ
 9. برای زیباتر شدن با دست های هنرمند دکتر راستگاری

  پاسخ
 10. دقیقا سه ساله که از عمل بینیم میگذره، خدا رو شکر هیچ مشکل و عارضه ای هم نداشتم و فرمش هم به صورتم خیلی میاد، یک دنیا ممنونم.

  پاسخ
 11. دکتر یکی از بی نظیرترین ها هستن ، هم اخلاقی ، هم کارشون ، هم کادرشون👌👌👌

  پاسخ
 12. من از عمل بینیم بسیار راضی هستم و از دکترم بسیار سپاسگزارم….. ایشون خیلییی با اخلاق ومتین وبا صبروحوصله بودن وهستن.انشالاه هرجا هستن سالم وسلامت باشن وموفق.

  پاسخ
 13. سلام ، من بینی فوق العاده گوشتی با پوست چرب و زخیم داشتم ، به همین دلیل جرات نمیکردم پیش هر دکتری برم ، در شهر خودمون یعنی اراک از تمام پزشکان زیبایی تحقیق کردم اما راضی کننده نبودند و این تحقیق و تصمیم برای غلبه بر ترس حدود ۲ سال طول کشید تا با آقای دکتر راستکاری آشنا شدم و کارهاشون بسیار راضی کننده بود ، سال ۹۷ رفتم مطبشون حضوری بیمارانشون رو دیدم ، باهاشون صحبت کردم همه راضی بودند ….
  وقتی آقای دکتر منو دید گفتند به دلیل گوشتی شدید و پوست چرب و زخیمت نمیتونیم مدل خاصی بهش بدیم و ما فقط میخوایم اصلاحش کنیم ، نمره ی ۲۰ نمی‌گیری اما ۱۷ میگیری ، فرض کن یه بافت پوشیدی با یه پالتو ، من میخوام بافت رو از زیر پالتوت درارم.
  من هم پذیرفتم و عمل کردم ، بعد از عمل به قدری حالم خوب بود که نیم ساعت بعد از به هوش آمدن به صورتی که روی تخت نشسته بودم نمازم رو خوندم و ۲ ساعت بعدش برگشتیم اراک بدون هیچ مشکلی.
  از روز دوم یک مقدار ورم و کبودی شروع شد که فقط بی قرارم کرد اما چیزی به اسم درد وجود نداشت .
  روز سوم در اراک رفتم جایی که دکتر معرفی کرده بودند و تامپون هام رو کشیدم ، چیزی به نام درد وجود نداست اما یک مقدار خونریزی داشت که برای منی که مشکل انعقاد خون دارم طبیعیه .
  روز هفتم مجدد رفتم تهران برای دراوردن گچ و بخیه ، کبودی هام هم تقریبا خوب شده بود .
  گچ که اصلا درد نداشت اما بخیه ای که به پره ی وسط بینیم زده بودند یک مقدار درد داشت .
  اون لحظه که بدون گچ خودم رو دیدم وحشت کردم چون خیلی زشت شده بودم اما نمیدونستم که این کلا ورم است و دنیا روی سرم خراب شد .
  نحوه ی صحیح چسب زدن رو آموزش دیدم و
  تمام مواردی که دکتر فرمودند رو انجام دادم.
  روز به روز ورم بینیم کمتر میشد و زیباییش بیشتر.
  یکی دو مورد هم در فاصله ی چند ماه بعد از عمل دکتر به بینیم آمپول تزریق کردند که اون آمپول واقعا درد داشت اما برای اکثر بینی های گوشتی چاره ای نیست .
  در نهایت طی ۱۸ ماه ورم بینی من کاملا رفع شد و الان بدون هیچ مشکل تنفسی یا داشتن صدای نفس یا هیچ عوارضی دارم با یک بینی بسیار زیبا و طبیعی زندگی میکنم و با توجه به اینکه انحراف داخلی هم داشتم نفس کشیدنم خیلی عالی شده .
  نمره ی ۱۷ که هیچی من به آقای دکتر نمره ۱۰۰۰ میدم و همیشه دعاشون میکنم و اگر زمان برگرده عقب قطعا مجددا پیش ایشون خواهم رفت .
  اینم بگم اوایل عمل ، پدرم فوت کرد و من خیلی گریه میکردم و همه میگفتن بینیت داغون شد و خدا رو شکر نتنها بینیم هیچ اتفاقی براش نیفتاد بلکه الان من راضی ترین انسان روی زمینم .

  با تشکر

  پاسخ
 14. جراحی اول بینیم را پیش یه دکتر دیگه انجام داده بودم و متاسفانه افتضاح شده بود و اعتماد بنفسم از دست داده بودم ،از طریق یکی از دوستانم با دکتر راستکاری آشنا شدم و عمل ترمیمی و پیش دکتر عزیز ومعجزه گرم انجام دادم و الان زیبایی بینیمو که تو چهره ام بسیار تاثیر گذار بوده رو مدیون دستان توانگر دکتر خوبم هستم امکان نداره کسی پیدا کنی که از نتیجه عمل دکتر ناراضی باشه بهمه پیشنهاد می‌کنم که بی تردید دکتر راستکاری و انتخاب کنند.

  پاسخ
 15. عمل خیلی خوبی داشتم ، وقتی از اتاق عمل اومدم بیرون فقط ی روز بیهوشی تو سرم بود همین ،با اینکه ی پسر ۱۰ ماهه و قالب بر بینی داشتم اصلادسختم نبودش، همه کارای خودمو خودم انجام می‌دادم
  الان ۸ماهه از عملم میگذره ورم دارم ولی در کل راضی هستم
  همه میگفتن چرا اینقدر پول عمل دادی دکتر میشناسم با ۹تومن عمل میکنهو اینا….
  ولی من و شوهرم همیشه میگیم پولی ک گرفتن نوش جونشون
  دستتون درد نکنه آقای دکتر
  آقای دکتر خیلی مهربون و صبور هستن

  پاسخ
 16. من ۱۲ سال بینی عمل کرد خدمت آقای دکتر راستکاری پنجه طلا و کارشون عالیهههههههه فوق العاده است .واینکه زمانی که عمل کردم هیچگونه درد کبودی و ورم نداشتم به خاطر کار بیستشون همیشه دعاگوشون هستم .امیدوارم ههمیشه سالم و موفق باشید آقای دکتر 🙏🏽❤💚💜🌹🌹🌹

  پاسخ
 17. ۵ساله میخام بینیمو جراحی کنم هزار جا هم مشاوره رفتم هر جا کارشون خوشم اومد پولش زیاد بود و من پولام جمع میشد قیمتا میرفت بالا با همین فرمون دارم میرم جلو ببینم کی پولم جور میشه برم عمل😐😑🥲

  هزینه جراحی چقدر هست؟؟

  پاسخ
  • هزینه عمل به نوع جراحی و عوامل مختلفی بستگی دارد. شما باید حضوری معاینه شده سپس هزینه عمل مشخص میشود

   پاسخ
 18. man pishe dr rastkari jarahi kardamo vagheaan raziyam harki mibintm azm miporse koja amal krdi behtarinan vaghean😍

  پاسخ
 19. من دقیقا ۴ ساله عمل کردم واقعا راضیم از هر نظر
  رو دست دکتر نیست

  پاسخ
 20. من يكسال و نيم پيش عمل كردم،دكتر بينظيره اخلاقشون،بعد عمل اومدم اراك و اصلا اذيت نشدم،خيلي خوب بود،الانم خيلي راضيم،ممنونم ازتون❤️

  پاسخ
 21. دكتر جان ٧ سال از عمل بينيم ميگذره اما هرروز قشنگ تر از قبلش ميشه😍حلالتون باشه🙏🌸

  پاسخ
 22. سلام و خسته نباشید..کار آقای دکتر واقعا حرف نداره من خودم و خواهرم توی یک روز عمل جراحی بینیمون رو انجام دادیم و بعد ماهم چندین نفر از دوستان و فامیلها مراجعه کردند و خداروشکر خیلی خیلی راضی هستیم خیلی نگران تنفسمون بعد از عمل بودیم ولی الان بعد از ۵سال هیچ مشکلی نداریم و فوق العاده عالی و نچرال هست .ممنون از آقای دکتر عزیز و تیم حرفه ایشون

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.