مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق ژل به بینی

تزریق ژل به بینی

آیا می دانید تزریق ژل به بینی برای چه افرادی مناسب است؟ در این مقاله می خواهیم به توضیحات کامل آن بپردازیم.

به دلیل اینکه بینی بخش مرکزی صورت را اشغال کرده است حتی غیر قرینگی های مختصر آن می تواند قابل توجه باشد .جراحی رینوپلاستی همواره یک درمان مطلوب نیست و گاهی اصلاح نقایص پس از جراحی دشوار است .در نتیجه استفاده از مقادیر اندک فیلر جهت اصلاح نقایص و بدشکلیهای خاص بینی تبدیل به یک روش غیر تهاجمی مطلوب مورد استفاده پس ازعمل جراحی شده است .علاوه بر این در برخی از بیمارانی که تمایلی به جراحی ندارند یا کاندید انجام جراحی نیستند رویکرد غیر جراحی به مشکلات بینی آنها با استفاده از ترکیبات پر کننده می تواند مطلوب باشد.

جهت تماس با دکتر راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می باشد که از دقت و مهارت بالایی برخوردار است. می توانید جهت مشاوره و مراجعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 10-22882609

تکنیک تزریق ژل به بینی

در هنکام تزریق در یک بخش فرو رفته یا خالی بینی بهتر است تزریق ابتدا بر روی استخوان یا غضروف صورت گرفته و سپس به شکل خطی و رو به عقب ادامه یابد.به جای آنکه به شکل یک جا صورت گیرد این کار از تزریق احتمالی به داخل عروق خونی جلوگیری می کند.

نمونه جراحی بینی

قوز بخش پشتی بینی

جهت صاف کردن قوز هم در بالا و هم در پایین آن تزریق را انجام دهید تا یک سطح صاف حاصل شود.از این تکنیک همچنین می توان در بینی های پهن هم استفاده کرد تا نمای ظاهری بلند تر و باریک تر برای بینی ایجاد شود.

بینی زینی شکل

در این بینی ها حمایت لازم غضروفی در قاعده بخش مقعر بینی وجود ندارد، در نتیجه تزریق باید درسطح زیر درمی یا درمی صورت گیرد تا پوست ضخیم تر گردد.در واقع نوعی پل زدن بین دورسوم استخوانی بینی و نوک بینی آن صورت می گیرد.تزریق ثانویه در سطح عمقی تر به حمایت بیشتر از فیلر رویی و رفع تقعر و همچنین بهبود ظاهر پل ایجاد شده کمک می کند.

بینی قوسی (انحراف دار)

در هنگام تزریق برای بینی قوسی (انحراف دار)در ابتدا یک خط منفرد را در نظر بگیرید که از خط وسط می گذرد.همواره نقاطی وجود دارند که به شکل C یا S از این خط وسط انحراف پیدا می کنند.با تزریق در نقاط مقعر نسبت به این خط نمای ظاهری بینی فرد صاف تر به نظر می رسد.

افتادگی نوک بینی

در مواردی که نوک بینی وضوح و تیزی کمتری  دارد و دچار افتادگی می باشد با تزریق فیلر به شکل یک جا در محل صحیح می توان نمای برجسته تر و تیزتر واضح تری برای نوک بینی ایجاد نمود.تزریق ها در واقع نوعی گراف نوک بینی محسوب می گردند که سبب واضح تر شدن نوک بینی با افزایش برجستگی و چرخش آن به سمت بالا می گردند.ضخامت پوست نوک بینی و بافت اسکار موجود در ناحیه (پس از جراحی)مشخص می کند که چه تکنیکی در این محل مناسب است.

نتیجه تزریق ژل به بینی

آگاهی از نسبت های مطلوب برای جذاب به نظر رسیدن بینی و همچنین درک کامل آناتومی پایه بینی ضروری است.همچنین این مساله از نظر ایمنی تزریق نیز مهم است تا فرد به منظور پیشگیری از تزریق داخل رگ از مسیرهای عروقی پرهیز کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک