English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

انواع پروتز چانه

انواع پروتز چانه

جراحی پلاستیک چانه یا “منتوپلاستی” عملی است که شکل چانه را با زیبایی شناسی صورت تغییر می دهند. هماهنگ کردن چانه با اجزای صورت باعث جذابیت و زیبایی در چهره فرد می شود. این عارضه ممکن است شامل تغییر شکل چانه، کاهش چانه و یا حتی افزایش چانه انجام شود. متخصص پوست در اغلب مواقع جراحی چانه را برای افرادی که رینوپلاستی انجام داده اند، را توصیه می کند. این روند برای حفظ زیبایی ظاهرصورت انجام می شود، زیرا شکل چانه بر شکل بینی تأثیر مستقیم می گذارد.

جراحی زیبایی چانه به چه منظوری صورت می گیرد؟

متخصص به منظور برجسته سازی چانه، از روش های زیر استفاده می کند؛ عبارتند از:
• پروتز کردن به منظور ایجاد چانه
• افزایش یا کاهش استخوان چانه
• بزرگ کردن چانه
• رفع کج بودن چانه
• اصلاح کشیدگی یا دراز بودن چانه
• دفورمیتی یا تغییر شکل چانه
این عمل به وسیله جراحی در دهان یا زیر چانه انجام می شود. این روش می تواند از طریق بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت گیرد. با ایجاد یک شکاف 3-5 سانتی متر در زیر چانه انجام می شود. مدت زمان این عمل 1 ساعت است.
استخوان چانه با استفاده از ابزارهای ویژه برش داده می شود و چانه قبل از عمل با تعیین و نقطه گذاری بررسی می شود و در مکان جدید با پیچ مخصوص ثابت می شود. یکی از عمل های جراحی چانه، جلو آوردن چانه می باشد که به شکل کاملا طبیعی صورت می گیرد. و فرم کل صورت را در این پروسه زیبا می کند.
پس از عمل جراحی، به مدت 2 روز، چانه پانسمان می شود. پس از باز کردن پانسمان، فرد قادر است که غذاهای معمولی مصرف کند و به فعالیت های بدنی روزمره بپردازد، فرد باید بسیار محتاط باشد، که جسم سفت و سخت به چانه اصابت پیدا نکند.
اما باید گفت که طول چانه در برخی از افراد بیش از حد طبیعی بلند است و یا رو به جلو قرار دارد. برای این افراد پس از بررسی دندان های آنان، چانه را می توان از طریق جراحی حذف کرد. به این صورت که استخوان اضافی چانه را بر می دارند.

پروتز کردن به منظور ایجاد چانه

از روش پروتز چانه، افرادی استفاده می کنند که چانه کوچک یا بسیار فرورفته داشته باشند، که چربی به زیر چانه به منظور کامل شدن استخوان چانه یا فک استفاده می شود. پروتز چانه یک روش بی خطر و طبیعی برای شکل و ظاهر چانه افراد می باشد. این فرآیند 45 دقیقه طول می کشد، که یا با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی صورت می گیرد، این روش هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد.

برخی از خدمات دکتر راستکاری جراح بینی خوب در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

لیفت صورت

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *