English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / هزینه عمل بینی در سال 1403 چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه عمل بینی در سال 1403 چقدر است؟

هزینه عمل بینی و عوامل موثر بر آن از این جهت بسیار مهم است که تعیین کننده تصمیم نهایی بیمار برای جراحی خواهد بود. هر فردی که نیازمند عمل جراحی در ناحیه بینی باشد، نیاز است تا از هزینه جراحی بینی و عوامل تاثیرگذار بر آن اطلاع کافی داشته باشد. شما باید به عنوان متقاضی این جراحی کاملا آگاه باشید که چه مواردی می‌تواند مبلغ این جراحی را بالا یا پایین ببرد. 

در این مقاله به فاکتورهایی اشاره می‌کنیم که در تعیین هزینه عمل بینی موثر هستند. این هزینه را در تهران با سایر شهرستان‌ها مقایسه می‌کنیم و اماکن پرداخت آن توسط بیمه را بررسی می‌کنیم. پس اگر قصد انجام این جراحی را در آینده‌ای نزدیک دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه عمل بینی در سال 1403 با توجه به افزایش خدمات پزشکان، کلینیک‌ها و تجهیزات افزایش قابل توجهی داشته است. این مبلغ در سال 1403 همچون سال‌های گذشته با توجه به فاکتورهای متعددی همچون نوع عمل، میزان مهارت پزشک، کلینیک جراحی، خدمات قابل ارائه و بسیاری از موارد دیگر تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر جراحی بینی توسط بهترین جراحان همچون بهترین جراح بینی گوشتی در تهران انجام شود، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های بیشتری داشته باشد.

پرداخت هزینه عمل بینی با بیمه یکی از سخت‌ترین مراحل این جراحی است که برای تعداد اندکی از بیماران تحقق می‌یابد. باید بدانید شرکت‌های بیمه به هیچ عنوان هزینه این عمل را اگر تنها به قصد زیبایی و تغییرات ظاهری باشد، پرداخت نخواهند کرد. تنها و تنها اگر عمل در راستای اهداف درمانی همچون رفع انحراف تیغه بینی، رفع شکستگی، رفع پولیپ، بزرگی شاخک‌های بینی، مشکلات تنفسی و مواردی از این قبیل باشد، ممکن است توسط بیمه پرداخت شود. 

اما مهم‌ترین موضوع در این خصوص اثبات نیاز بیمار به درمان و عمل برای بیمه است. این اثبات مراحل سخت‌گیرانه‌ای دارد که ممکن است خیلی دیر به نتیجه برسد.

در مقابل ممکن است بعضا بیمه‌های تکمیلی با در نظر گرفتن برخی شرایط، بخشی از هزینه‌های این پروسه درمانی را تقبل کنند. در این مورد باید با شرکت بیمه مربوطه تماس بگیرید.

هزینه عمل بینی در تهران در مقایسه با شهرهای دیگر ممکن است کمی بالاتر به نظر برسد. در نگاه اول ممکن است تصور کنید این هزینه نباید بیشتر باشد و باید هزینه در تهران و سایر شهرستان‌ها به یک میزان در نظر گرفته شود. حال باید به به نکاتی که در ادامه برایتان آشکار می‌کنیم توجه کنید. 

 1. تجهیزاتی که در کیلینیک‌ها و مراکز درمانی شهر تهران استفاده می‌شود، معمولا جدیدتر و بروزتر خواهد بود.
 2. جراحان در شهر تهران معمولا تجربه و تعداد عمل‌های بیشتری را در طول دوران فعالیت خود می‌گذرانند.
 3. خدماتی که در مراکز درمانی شهر تهران به بیماران ارائه می‌شود، از استانداردهای بالاتری برخوردار است. 
 4. دسترسی به انواع خدمات بهداشتی، مراقبت‌ها و پزشکانی همچون بهترین جراح بینی استخوانی در تهران، بعد از عمل در زمان نقاهت بیمار راحت‌تر برای آن‌ها فراهم می‌شود.
تمام هزینه های عمل بینی

اگر تا به حال خود یا اطرافیانتان این جراحی را انجام نداده باشید، ممکن است تصور کنید هزینه عمل بین تنها شامل جراحی می‌شود. اما اینگونه نیست. برخی هزینه‌های جانبی نیز برای عمل باید در نظر گرفته و محاسبه شوند. برخی از بیماران تنها هزینه‌ای که باید برای جراحی بپردازند را در نظر می‌گیرند. در این صورت ممکن است در زمان مواجه با هزینه‌های جانبی قبل و بعد عمل، آمادگی لازم را نداشته باشند. هزینه عمل بینی به صورت تمام  و کمال شامل لیست زیر است:

 • هزینه آزمایشات قبل از عمل
 • هزینه تصویربرداری قبل از عمل
 • هزینه مشاوره قبل و بعد از عمل
 • هزینه کلینیک و بیمارستان
 • هزینه جراح
 • هزینه داروها دوران نقاهت
 • هزینه تجهیزات مصرفی بعد از عمل
 • هزینه های غیر مستقیم همچون رژیم غذایی

در رابطه با عوامل مؤثر بر هزینه عمل بینی، موارد زیر را می توان ذکر کرد:

اهداف عمل

در هر جراحی با توجه به این که چه اهدافی دنبال می‌شود، نیاز به اقدامات و فعالیت‌های متفاوتی احساس می‌شود. به عنوان مثال برخی عمل‌ها علاوه بر تغییر ظاهر نیاز به بهبود ساختار و عملکرد بینی نیز دارند. در این خصوص قطعا مدت زمان بالاتری را جراح نیاز دارد، ضمن اینکه استراتژی و مهارت بیشتری برای گرفتن نتیجه قابل‌قبول مورد نیاز است. بنابراین علاوه بر هزینه باید در انتخاب جراح بینی خوب در تهران دقت کنید. 

روش جراحی

هر روش جراحی مراحل، اقدامات، استراتژی‌ها، ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود را نیاز دارد. اگر خیلی خلاصه بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم باید در مورد دو روش اصلی جراحی بینی باز و بسته صحبت کنیم. هر کدام از این دو جراحی به تکنیک‌های کاملا متفاوتی اشاره دارند که باعث می‌شود هزینه جراحی بینی در آن‌ها متفاوت باشد.

نوع بینی

نوع بینی نقش تعیین‌کننده‌ای در کل پروسه جراحی دارد. انواع بینی استخوانی، گوشتی، دارای پوست ضخیم و سایر ویژگی‌ها باعث می‌شود عمل با مراحل متفاوتی همراه باشد. برای نمونه جراحی بینی استخوانی برای جراح ممکن است با برداشتن قوز همراه باشد. به همین ترتیب نیاز است تا استخوان آن شکسته شود و فرم مناسب برای آن اصلاح شود. پس با توجه به نوع بینی هزینه برای جراحی آن متفاوت است.

شرایط جراحی

با در نظر گرفتن برخی موارد دیگر همچون نوع بیهوشی، مدت زمان عمل، هزنیه‌های جانبی متغیر، میزان خدمات ارائه شده به بیمار در بیمارستان و مواردی از این دست نیز باید احتمال تغییر هزینه عمل بینی را داشته باشید.

بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی طبیعی کجاست؟

نتیجه‌گیری

در مجموع، هزینه عمل بینی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: نوع عمل جراحی، تجربه و مهارت جراح، محل انجام عمل، نوع پوشش بیمه‌ای، هزینه‌های جانبی مانند بیهوشی و دارو، همچنین موقعیت جغرافیایی و وضعیت اقتصادی بیمار.

این عوامل به طور مستقیم و غیرمستقیم هزینه نهایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. لذا در نظر گرفتن این موارد از سوی بیمار هنگام برآورد هزینه عمل بینی اهمیت بسیاری دارد.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *