دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / نحوه چسب زدن بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

نحوه چسب زدن بینی گوشتی

بیماران با جراحی بینی گوشتی، غدد چربی و پوست ضخیم تر و غضروف ضعیفی دارند. بنابراین جراحان باید غضروف را تقویت کنند تا بینی شکل و فرم دلخواه بگیرد. به دلیل داشتن پوست ضخیم، بیماران ممکن است از نتیجه جراحی ناراضی باشند. جراحی بینی گوشتی تورم و کبودی بیشتری دارد، بنابراین بیماران باید منتظر بمانند تا ورم و کبودی از بین برود. جراحی بینی گوشتی زمان بهبودی و نقاهت بیشتر و طولانی تری خواهد داشت. چسباندن آن توصیه می شود. زیرا، چسب زدن تورم را کاهش می دهد. کسانی که بینی گوشتی دارند، نگران نتیجه و میزان موفقیت جراحی هستند. اما به خاطر داشته باشید که مهارت جراح شما مستقیماً بر نتیجه جراحی تأثیر می گذارد.

جراحی بینی گوشتی در یک نگاه


اکثر بیماران سوراخ های بینی نامتقارن دارند، بنابراین به دنبال جراحی بینی هستند. با انجام جراحی باز، جراح به ساختار بینی دسترسی پیدا می کند. پس از جراحی فقط یک برش کوچک و کوتاه باقی خواهد ماند. برخی از بیماران با مشکل تنفسی به جراح مراجعه می کنند. برخی از بیماران دچار آسیب به استخوان بینی یا شکستگی شده اند. ضخامت پوست افراد مختلف یکسان نیست. از آنجایی که ضخامت پوست مربوط به غدد چربی است، افرادی که پوست ضخیم دارند، پوست چرب نیز دارند.
بیماران با پوست ضخیم چه اقداماتی را باید انجام دهند؟

قبل از جراحی بهتر است از خوردن غذاهای شیرین و تند پرهیز کنید و تا زمانی که روی بینی خود چسب دارند بهتر است رژیم غذایی خود را رعایت کنند.
اگر مشکلات پوستی مانند آکنه یا جوش دارند باید با یک متخصص پوست مشورت کنند زیرا این موارد می تواند بر نتیجه جراحی تأثیر بگذارد.
در برخی موارد برای برخی بیماران دارویی برای کاهش چربی پوست در دوره جراحی و نقاهت تجویز می کنم.

نکته حائز اهمیت این است که به افرادی که بینی های گوشتی دارند پیشنهاد می شود که بینی خود را پس از جراحی رینوپلاستی برای مدت طولانی تری چسب بزنند زیرا پوست ضخیم بینی مانع بهبودی سریع می شود و چسب زدن می تواند این روند را تسریع بخشد.

بیشتر بخوانید : بهترین جراح بینی گوشتی

نحوه چسب زدن بینی گوشتی پس از جراحی


ابتدا به حمام بروید و تمام چسب را با آب بشویید. در حین شستن، مطمئن شوید که به بینی فشار وارد نمی کنید و بینی خود را با آب زیاد بشویید تا چسب ها به طور کامل خیس شوند. سپس هنگامی که آب از روی صورت جاری می شود، به آرامی چسب ها را جدا کنید.
سپس جای آن را با دقت خشک کنید. گاهی به دلیل چسب در نوار، پوست چرب می شود. می توانید کمی الکل بزنید و بگذارید خشک شود تا چربی آن برطرف شود و آکنه و جوش کاهش یابد.
نوار چسب نازک بخرید و آن را با دقت به ابعاد 2.5 سانتی متر برش دهید. همچنین چهار برش یا تکه با طول 15 سانتی متر ایجاد می کنیم. حالا می توانید چسب زدن را شروع کنید.
ابتدا از بالا شروع کنید هنگام چسب زدن پل بینی، باید توجه کنید که هر نوار چسب نصف پهنای نوار چسب قبلی را می پوشاند. به همین ترتیب 2 لایه چسب بزنید.
حالا وقت آن است که نوک بینی را چسب بزنید. باید چسب 15 سانتی متری را طوری قرار دهید که بتوانید نوک بینی را محکم بگیرد و مطمئن شوید که نوک آن به سمت بالا است.
به یاد داشته باشید که نوار چسب بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار مهم است و باید هفته ای دو بار زیر نظر پزشک انجام شود.

آیا چسب زدن بینی گوشتی بعد از جراحی ضروری است؟

حقیقت این است، حتی پزشکان در مورد اینکه آیا چسب بینی بعد از جراحی بینی ضروری است یا خیر اتفاق نظر ندارند. اکثر جراحان جراحی بینی معتقدند که این یک جنبه انکارناپذیر از مراقبت های بعد از عمل است. در حالی که برای سایر پزشکان، فقط نوع بینی بیمار و ضخامت پوست لزوم چسب زدن را تعیین می کند. بنابراین، این امرواقعاً به جراح شما بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا شما به چسب نیاز دارید یا نه، گرچه نظر اغلب پزشکان این است که بینی های گوشتی به چسب نیاز دارند زیرا ضخامت پوست در این نوع بیماران بیشتر است.

سوالات متداول چسب زدن بینی گوشتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
ترس جراحی بینی

ترس جراحی بینی

مطلب پیش رو برای آگاهی بخشی به بیمارانی است که می خواهند جراحی بینی انجام دهند اما از انجام جراحی می ترسند....

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

بسیاری از افراد دغدغه های مختلفی بعد از جراحی بینی دارند. یکی از دغدغه هایی که همواره در بیماران مشاهده می...

انواع ماساژ بینی

انواع ماساژ بینی

معمولاً بعد از جراحی بینی مدت زمان نسبتا طولانی باید بگذرد تا ورم بینی شما به طور کامل کم شده و از بین برود...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *