English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / نحوه چسب زدن بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

نحوه چسب زدن بینی گوشتی

افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام می دهند، پس از جراحی با این سوال مواجه هستند که نحوه چسب زدن بینی گوشتی ب چه صورت است؟ در این مقاله تمامی نکاتی که مربوط به نحوه چسب زدن بینی گوشتیمی شود را توضیح داده ایم.

نحوه چسب زدن بینی گوشتی پس از جراحی

ابتدا به حمام بروید و تمام چسب را با آب بشویید. در حین شستن، مطمئن شوید که به بینی فشار وارد نمی کنید و بینی خود را با آب زیاد بشویید تا چسب ها به طور کامل خیس شوند. سپس هنگامی که آب از روی صورت جاری می شود، به آرامی چسب ها را جدا کنید.
سپس جای آن را با دقت خشک کنید. گاهی به دلیل چسب در نوار، پوست چرب می شود. می توانید کمی الکل بزنید و بگذارید خشک شود تا چربی آن برطرف شود و آکنه و جوش کاهش یابد.
نوار چسب نازک بخرید و آن را با دقت به ابعاد ۲.۵ سانتی متر برش دهید. همچنین چهار برش یا تکه با طول ۱۵ سانتی متر ایجاد می کنیم. حالا می توانید چسب زدن را شروع کنید.
ابتدا از بالا شروع کنید هنگام چسب زدن پل بینی، باید توجه کنید که هر نوار چسب نصف پهنای نوار چسب قبلی را می پوشاند. به همین ترتیب ۲ لایه چسب بزنید.
حالا وقت آن است که نوک بینی را چسب بزنید. باید چسب ۱۵ سانتی متری را طوری قرار دهید که بتوانید نوک بینی را محکم بگیرد و مطمئن شوید که نوک آن به سمت بالا است.
به یاد داشته باشید که نوار چسب بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار مهم است و باید هفته ای دو بار زیر نظر پزشک انجام شود.

آیا چسب زدن بینی گوشتی بعد از جراحی ضروری است؟

حقیقت این است، حتی پزشکان در مورد اینکه آیا چسب بینی بعد از جراحی بینی ضروری است یا خیر اتفاق نظر ندارند. اکثر جراحان جراحی بینی معتقدند که این یک جنبه انکارناپذیر از مراقبت های بعد از عمل است. در حالی که برای سایر پزشکان، فقط نوع بینی بیمار و ضخامت پوست لزوم چسب زدن را تعیین می کند. بنابراین، این امرواقعاً به جراح شما بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا شما به چسب نیاز دارید یا نه، گرچه نظر اغلب پزشکان این است که بینی های گوشتی به چسب نیاز دارند زیرا ضخامت پوست در این نوع بیماران بیشتر است.

بیشتر بخوانید : بهترین جراح بینی گوشتی

سوالات متداول چسب زدن بینی گوشتی

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از دو نوع عمل فانتزی و طبیعی برای بینی از نظر ظاهری است. در عمل بینی نیمه...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *