English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / تزریقات زیبایی / ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

تزریق چربی یکی از بهترین روش هایی است که به جوانسازی پوست کمک می کند. بیمارانی که این روش را برای برطرف کردن چین و چروک های صورت خود انتخاب می کنند، در کوتاه ترین زمان ممکن بدون هیچ عوارضی می توانند به نتیجه مطلوب دست یابند. زیرا چربی از بافت های بدن فرد گرفته شده و در دیگر قسمت های بدن او تزریق می شود.

تزریق چربی در نواحی مختلف چقدر ماندگاری دارد؟

در میان تمام روش های زیبایی که می توانید بر روی پوست بینی، صورت و گونه استفاده کنید، باید به تزریق چربی اشاره کنیم. چربی روشی است که می تواند حجم از دست رفته بر روی پوست صورت را مجددا بازگرداند. از این رو فرد، جوان مانده و پیری و چین و چروک از روی پوست صورت او برطرف خواهد شد. 

اما این سوال مطرح می شود که تزریق چربی در چه قسمت هایی از چهره ماندگارتر بوده و نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت؟ این که بیمار در کدام قسمت هایی از بدن خود اقدام به تزریق چربی نماید، تفاوتی در ماندگاری آن ندارد. بلکه مسئله ای که می تواند بر روی نتیجه ماندگاری چربی تزریق شده بر روی پوست تاثیرگذارد، نوع چربی مورد استفاده است. 

برخی از افراد هزینه بیشتری پرداخت کرده و از چربی بهتری برای تزریق بر روی پوست خود استفاده می کنند. از این رو این دسته از افراد می توانند انتظار کسب نتیجه مطلوب تری نسبت به تزریق چربی بر روی پوست خود داشته باشند. در حالی که چربی های گران تر و با کیفیت تر می توانند مدت ماندگاری بیشتری نیز بر روی پوست داشته باشند.

پس به طور کلی نوع چربی تهیه شده و استفاده کرده می تواند در کسب نتیجه و مدت ماندگاری تزریق تاثیر بگذارد. بهتر است برای تزریق چربی در زیر پوست، از چربی های مناسب و مطمئن استفاده کنید تا نتیجه بهتری برای شما به همراه داشته باشد.

چه کنیم تا ماندگاری تزریق چربی بیشتر شود؟

تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد

برخی از اقدامات منجر می شود تا ماندگاری تزریق چربی بر روی پوست بیشتر گردد. این نکته را می دانیم که چربی از قسمتی از بدن خارج  شده و به قسمت دیگر تزریق می شود. از این رو عواملی وجود خواهند داشت که ماندگاری چربی را در قسمت های مورد نظر کاهش می دهد. از جمله این عوامل می توان به نحوه تزریق چربی اشاره کرد.

اگر برای تزریق چربی به سراغ افراد بی تجربه بروید، مسلما قادر نخواهید بود برای مدت طولانی از نتیجه تزریق چربی بر روی پوست خود رضایت داشته باشید. اما اگر زیر نظر فردی متخصص و مجرب اقدام به تزریق چربی نمایید، نه تنها شاهد طولانی تر شدن مدت ماندگاری چربی بر روی پوست خود می شوید، بلکه تورم کمتری نیز بعد از تزریق بر روی پوست مشاهده خواهید کرد.

از سوی دیگر نیز استفاده از ابزار و وسایل مناسب برای تزریق چربی، می تواند عوارض تزریق بر روی پوست را کاهش داده و به ماندگاری بیشتر چربی در زیر پوست کمک کند. این که شخص در چه شرایط سنی، جنسی، محیط آبی و هوایی، ژنتیک و موارد دیگر قرار دارد نیز می تواند بر روی ماندگاری تزریق چربی تاثیر گذار باشد.

برخی از بیماران با مراجعه به پزشکان متخصص و با تجربه، در تعداد جلسات مطلوبی اقدام به تزریق چربی می نمایند. پس از آن تمرینات ورزشی روزانه خود را کاهش می دهند تا چربی های تزریق شده در زیر پوست آن ها سوزانده نشود. این فرایندها می تواند مدت ماندگاری تزریق چربی بر روی پوست را افزایش دهد. 

پس به طور کلی عوامل زیادی وجود دارند که در کسب نتیجه مطلوب بعد از تزریق چربی و مدت ماندگاری بالا، تاثیر گذار هستند. افرادی که به این موارد توجه می کنند، می توانند زمان بیشتری بر روی پوست خود چربی را حفظ کرده و جوان بمانند. 

آیا اثر تزریق چربی در صورت دائمی است؟

برخی از بیماران پیش از اقدام به تزریق چربی، این سوال را از پزشک متخصص خود می پرسند که آیا تزریق چربی یک روش دائمی برای برطرف کردن چین و چروک های صورت به شمار می رود؟ در پاسخ باید بگوییم تزریق چربی در اصل یکی از روش های پرکننده دائمی صورت به شمار می رود که می تواند نتیجه طولانی مدتی داشته باشد؛ برخلاف روش های دیگر همچون تزریق رستیلن، ژوویدرم و موارد دیگر که تنها 18 ماه ماندگاری داشته و پس از این مدت مجددا بیمار باید اقدام به تزریق فیلر بر روی پوست خود نماید.

چربی هایی که از بدن بیمار خارج می شوند، بسته به برخی از عوامل مختلف پاکسازی شده و مجددا می توان از آن ها بر روی قسمت های مختلفی از بدن استفاده کرد.

یکی از قسمت های متداولی که بیماران زیادی تمایل دارند چربی بر روی آن تزریق کنند، صورت است. زیرا صورت، نسبت به دیگر قسمت های بدن از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و سریع تر درگیر چین و چروک می شود. پس با تزریق چربی می توان بیشتر مشکلات پوست صورت را برطرف کرده و به زیبایی و جوانی بیشتر دست یافت. 

البته برای آنکه از نتیجه جراحی رضایت خاطر داشته باشید، بهتر است مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی را در نظر بگیرید. 

ترمیم تزریق چربی صورت پس از چه مدت باید انجام شود؟

در صورتی که اقدام به تزریق چربی بر روی پوست صورت خود نمودید، ممکن است پس از گذشت مدت زمانی نیاز به ترمیم تزریق چربی داشته باشید. یکی از کم عوارض ترین روش هایی که می توان با استفاده از آن به زیبایی دست یافت، تزریق چربی در زیر پوست است. در این روش تمامی مشکلات و آسیب های پوست برطرف می شود و زیبایی و جوانی مجددا به صورت بیمار باز می گردد.

در روش تزریق چربی به هیچ عنوان از مواد خارجی، مواد شیمیایی و فیلر استفاده نمی شود. از این رو عوارضی همچون تورم، نکروز بافت، عفونت و موارد دیگر را با خود در پی نخواهد داشت. از آنجایی که در روش تزریق چربی، چربی از بافت های چربی بدن فرد دریافت می شود و بر دیگر قسمت های بدن تزریق می شود، هیچ عوارضی به همراه نخواهد داشت. 

اما برخی از دلایل همچون کاهش وزن و انجام تمرینات ورزشی سنگین می تواند بر روی نتیجه تزریق چربی تاثیر بگذارد. یعنی منجر به از بین رفتن بافت چربی در زیر پوست شود. برای برطرف کردن این مشکل بیمار نیاز به تزریق مجدد چربی بر روی پوست خواهد داشت. پس ترمیم چربی های تزریق شده بر روی پوست بسته به میزان فعالیت بیمار در زمان های متفاوتی انجام خواهد شد. 

برخی ممکن است پس از چند ماه و برخی دیگر ممکن است پس از چند سال نیاز به تزریق چربی بر روی پوست خود داشته باشند.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر روشی برای برطرف کردن نواقص و زیباسازی صورت است. با تزریق پرکننده، شادابی به صورت بر می گردد....

فیلر خط خنده

فیلر خط خنده

فیلر خط خنده یکی از پرطرفدار ترین انواع فیلر ها در بین افراد است. در ادامه این مقاله کاربرد فیلر خط خنده و...

لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی در حال افزایش است. در حالی که بوتاکس در کاهش چین و چروک صورت بسیار عالی می کند، مبارزه...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *