English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / سوهان کشیدن در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

سوهان کشیدن در جراحی بینی

یکی از ساده ترین و موثرترین روش هایی که می تواند منجر به برطرف کردن آسیب های بینی شود، جراحی رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی است. در این روش پزشک بدون هیچ عوارضی مشکل بینی را برطرف می کند. بیمار نیز می تواند با کمترین آسیب، به نتیجه مطلوب خود از جراحی بینی دست یابد.

رسپینگ بینی

سوهان کشیدن بینی به چه معناست؟

همانطور که می دانیم امروزه افراد زیادی هستند که تمایل دارند اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی نمایند. در میان روش های مختلفی که برای جراحی بینی استفاده می شود، می توانیم به روش سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ بینی اشاره کنیم. در این روش جراحی زیبایی بیمار نیازی ندارد که اقدام به بیهوشی عمومی نماید و به راحتی می توان با استفاده از بی حسی موضعی، اقدام به سوهان کشیدن بینی نمود.

 بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که تنها برخی از افراد قادر هستند نسبت به جراحی با روش سوهان کشی اقدام نمایند. افرادی که دارای قوز بینی زیادی هستند و یا فرم بینی آن ها گوشتی است، مسلما نمی توانند با روش جراحی رسپینگ بینی اقدام به کوچک کردن بینی و تغییر شکل ظاهری آن نمایند. پس در واقع این روش جراحی بیشتر مناسب افرادی است که از قوز بینی کمی برخوردار هستند و نیازی نیست که تحت عمل جراحی بینی سخت قرار بگیرند.

البته باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که در این روش نیز بیمار باید تحت عمل قرار گیرد. اما فرآیند جراحی در سوهان کشی بینی نسبت به جراحی زیبایی آسان تر بوده و از عوارض کمتری نیز برخوردار است.

سوهان کشیدن بینی برای چه افرادی مناسب است؟

تمام کاندیدای جراحی با روش رسپینگ بینی با این سوال مواجه هستند که این روش جراحی برای چه افرادی مناسب است؟ باید بیان کنیم که در میان تمام روش های جراحی زیبایی بینی روش سوهان کشی بینی یک روش خاص با مزایای فوق العاده است. اما مسلماً این روش جراحی را هر شخصی نمی تواند انجام دهد و لازم است که افراد مناسب برای جراحی رسپینگ بینی دارای شرایط ویژه ای باشند.

از جمله مهم ترین این شرایط کوچک بودن قوز روی بینی است. در صورتی که بیمار از بینی استخوانی برخوردار باشد، بدون تردید انجام این عمل جراحی نتیجه مناسبی را برای وی در پی نخواهد داشت. از طرف دیگر بیمارانی هستند که فرم بینی آن ها گوشتی است. این دسته از افراد نیز نمی توانند با روش سوهان کشی بینی مشکلات و آسیب های بینی خود را برطرف کنند. بهترین روش برای آن ها انجام جراحی زیبایی بینی است.

پس با این تفاسیر تنها افرادی می توانند اقدام به جراحی رسپینگ بینی نمایند که از فرم بینی خاص با آسیب کم برخوردار باشند. این روش جراحی ساده و عالی، آسیب های بینی را برطرف کرده و به زیبایی چهره انسان کمک می کند.

جنس سوهان بینی از چیست؟

از جمله دیگر سوالاتی که ممکن است برای بیماران در خصوص انجام جراحی رسپینگ بینی پیش آید این نکته است که جنس سوهان از چیست؟ معمولاً جنس سوهانی که برای جراحی رسپینگ بینی استفاده می شود از جنس فولاد ضد زنگ است که با در بر داشتن شیارهایی بر روی خود، ساخته شده است. این سوهان ها بسته به فرم و جنس غضروف بینی مورد استفاده قرار می گیرند.

مثلا ممکن است بیماری از غضروف بینی نرمی برخوردار باشد. پس نیازی به استفاده از سوهان با شیارهای بزرگ نخواهد داشت. در حالی که برخی دیگر از افراد از غضروف های مستحکم تری برخوردار بوده و باید از جنس سوهان سخت تری استفاده کنند. نکته مهمی که باید در خصوص سوهان کشیدن بینی بیان کنیم این مسئله است که نیازی نیست در این روش جراحی، بیمار بیهوشی عمومی را تجربه کند.

در واقع سوهان کشیدن بدون عمل، انجام شده و از کمترین عوارض نسبت به روش های دیگر جراحی بینی

برخوردار است. تنها مسئله ای که باید در زمان استفاده از روش سوهان کشی به آن توجه کرد مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه است. زیرا اگر پزشک از تخصص و مهارت بالایی در این روش جراحی برخوردار نباشد، نه تنها قادر نخواهد بود که آسیب های بینی را برطرف کند، بلکه ممکن است مشکلات دیگری را نیز برای بیمار به بار آورد.

نحوه عملکرد و تاثیرگذاری سوهان در جراحی بینی

اگر به دنبال یک روش عالی و کم دردسر برای تغییر چهره خود هستید جراحی با روش سوهان کشیدن بینی را به شما توصیه می کنیم. در این روش پزشک قادر است به راحتی تمام عیوب مادرزادی یا اکتسابی بینی را برطرف کند. در حالی که نیازی به انجام جراحی در زمان طولانی نداشته و تنها با سوهان های خاصی که برخی از آن ها را برای مرتب کردن ناخن استفاده می کنیم، این جراحی را انجام می دهد.

جراحان بینی به بیمارانی که از فرم بینی خوبی برخوردار هستند اما تنها یک ایراد کوچک بر روی بینی آن ها وجود دارد این روش جراحی را توصیه می کنند. در بیشتر موارد، افرادی که اقدام به جراحی بینی می نمایند مجبور می شوند که بافت روی بینی خود را بشکنند. تا بتوانند نتیجه خوبی از این جراحی به دست آورند.

اما در روش رسپینگ بینی برخلاف روش های جراحی دیگر تنها با کشیدن سوهان می توان فرم بینی را به خوبی اصلاح کرد. عمل سوهان کشیدن بینی در واقع خود به عنوان یک عمل مستقل برای اصلاح بینی استفاده می شود.

اما در برخی مواقع نیز پزشکان پس از انجام جراحی زیبایی بینی از این روش برای به پایان رساندن جراحی بینی استفاده می کنند تا بتوانند نتیجه مطلوبی را برای بیمار به بار آورند.

آیا سوهان کشی بینی درد دارد؟

از جمله سوالاتی که بیشتر متقاضیان جراحی رسپینگ بینی ممکن است از پزشک خود بپرسند، این مسئله است آیا سوهان کشی بینی درد دارد یا خیر؟ باید بگویم تمام روش های جراحی زیبایی از آنجایی که با تغییر بر روی بافت های بدن همراه هستند، مسلما با درد همراه خواهند بود. اما در روش جراحی سوهان کشی بینی، پزشک متخصص با استفاده از مواد بی حسی یا بیهوشی عمومی، درد در زمان عمل را از بیمار دور می کند.

در صورتی که بیمار پس از جراحی بر روی چهره خود دردی احساس کند، می تواند از داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز شده است برای تسکین درد خود استفاده کند. پس به طور کلی برطرف کردن درد بعد از جراحی رسپینگ بینی با مصرف قرص های مسکن امکانپذیر است.

با این وجود ممکن است بیمار پس از جراحی به مدت چند روز تورم و کبودی را بر روی بینی خود احساس کند که به خودی خود این آسیب ها پس از گذشت مدت زمانی برطرف خواهند شد.

هزینه سوهان کشیدن بینی

بهترین راه برای اطلاع از هزینه سوهان کشیدن یا رسپینگ بینی مراجعه نزد جراح بینی مورد نظر است. زیرا میزان آن می تواند برای افراد مختلف با هم متفاوت باشد. علل این تفاوت هزینه سوهان کشی بینی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • نوع مشکل بینی
  • شدت مشکل بینی
  • میزان تغییراتی که باید بر روی بینی اعمال شود.
  • نوع پوست فرد
  • نوع بینی و وضعیت بافت و استخوان های آن
دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *