دکتر مسعود راستکاری / تزریقات زیبایی / درد بعد از تزریق فیلر
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درد بعد از تزریق فیلر

درد بعد از تزریق فیلر

تزریق فیلر

فیلر یا پرکننده ها موادی هستند که برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار میگیرند، امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار می گیرند. دلیل این همه استقبال هم به دلیل غیر تهاجمی بودن روش برای جوانسازی می باشد.

درد بعد از تزریق فیلر

افرادی زیادی بعد از تزریق فیلر احساس درد می کنند و مجدد به پزشک خود مراجعه می کنند. باید این نکته را بیان نمود که درد بعد از تزریق فیلر عادی است و اصلا جای نگرانی ندارد.
علت بروز این نوع از درد به دلیل تزریق مواد به زیر پوست و مواد مورد استفاده در هنگام جوانسازی پوست با فیلر می باشد.

جهت در یافت مشاوره در خصوص تزریق فیلر با دکتر راستکاری می توانید با شماره 10-22882609  تماس حاصل فرمایید.

به همین دلیل توصیه می شود تا پزشک متخصص را برای انجام این کار انتخاب نمایید. زیرا با دقت در میزان مواد مورد نیاز برای تزریق و عمق تزریق می تواند از بروز این درد ها بکاهد.

بعضی از دلایل که باعث کاهش بروز درد می شوند:

مراجعه به پزشک متخصص که با آشنایی کامل با آناتومی صورت دارد، می تواند مکان صحیح تزریق را تشخیص دهد. زیرا در صورتی که در مناطق دارای گردش خون کمتر این اقدام صورت گیرد امکان بروز درد بسیار زیاد است. همچنین با توجه به حجم عروق در محل تزریق میزام مواد تعیین می شود. استفاده از فیلر مناسب نیز بسیار کمک کننده است. با توجه به نوع فیلرها و ناحیه مورد نیاز به تزریق نوع پر کننده مشخص می شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. زیرا تزریق در قسمت های نا مناسب ممکن است علاوه بر درد نیز ناهمواری های ناموزونی را ایجاد نماید.

تورم و کبودی بعد از تزریق

بعد از تزریق فیلر ممکن است برخی از عروق تا حدودی مسدود شود. به همین دلیل در زمان تزریق استفاده از اتاق دارای نور کافی که پزشک بتواند به راحتی زیر پوست را مشاهده نماید بسیار کمک کننده است.
بعد از تزریق و به منظور کاهش تورم و کبودی به مدت 15 دقیقه یک بسته یخ برروی محل تزریق قرار داده شود. این کار باعث کاهش درد بعد از تزریق فیلر نیز می شود.
تورم و درد می تواند به دو دلیل میزان فیلر و محل تزریق بروز کنند. اگرچه برخی از فیلرها نیز ریسک بیشتری برای ایجاد تورم را دارا هستند.
برای مثال برخی از افراد به دلیل داشتن حساسیت و عدم آگاهی در این خصوص ممکن است به تورم و درد مبتلا شوند پس حتما با پزشک متخصص خود در این خصوص مشورت نمایید.
در برخی از افراد بعد از تزریق ایجاد درد در محل تزریق نیز باعث ایجاد اضطراب می شود مخصوصا افرادی که برای بار اول این اقدام را انجام داده اند.

درد بعد از تزریق فیلر

اقداماتی برای کاهش درد

پزشک همواره به افراد برای کاهش درد بعد از تزریق فیلر مسکن های خوراکی و یا موضعی تجویز می نماید. همچنین توصیه می کنند تا به مدت 30 دقیقه و به طور غیر مستقیم در محل تزریق از بسته یخ استفاده شود.
اگر افراد قادر به تحمل درد حتی با توجه به تجویز دارو های پزشک نمی باشند، و یا به دلیل بروز درد سر درد های جزئی را تجربه می کنند می توانند از مسکن در روز ترزیق استفاده نمایند. ولی از مصرف رقیق کننده های خونی اجتناب شود. زیرا استفاده از این نوع از دارو ها باعث افزایش میزان کبودی می شود.

منبع : https://www.aao.org/eyenet/article/soft-tissue-fillers-avoiding-treating-complication

تزریق ژل به بینی

تزریق ژل لب

تزریق ژل به خط خنده

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک