English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراحی بینی نیمه فانتزی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از دو نوع عمل فانتزی و طبیعی برای بینی از نظر ظاهری است. در عمل بینی نیمه فانتزی علاوه بر اینکه ایرادات ساختاری بینی، در صورت وجود، برطرف می‌شود ظاهر بینی به گونه‌ای، تغییر می‌کند که اصطلاحا به آن نیمه فانتزی می‌گویند. نیمه فانتزی بودن فرم بینی برای توصیف زاویه بین نوک بینی و لب بالا و میزان قوس بینی کاربرد دارد. این زاویه معمولا ۹۵ درجه و قوس روی پل بینی کمتر از حالت عروسکی خواهد بود. 

اگر می‌خواهید بیشتر با ویژگی‌های عمل بینی نیمه فانتزی آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هدف از جراحی بینی نیمه فانتزی ایجاد یک قوس ظریف و زیبا بر روی بینی است که ظاهر طبیعی آن را حفظ کند و در عین حال عناصر زیبایی شناسی را در خود داشته باشد. 

در این نوع عمل، جراح سعی می‌کند تا بینی با سایر اجزای صورت مانند چشم‌ها، لب‌ها و پیشانی تناسب داشته باشد و در عین حال از ایجاد بینی‌ خیلی کوچک و سربالا که با فرم صورت تناسبی ندارد، خودداری می‌کند.

توجه به این نکته ضروری است که عمل بینی نیمه فانتزی برای بینی‌هایی که پوست ضخیم دارند و به اصطلاح گوشتی هستند ممکن است با تغییرات زیادی همراه نباشد. عمل برای این نوع بینی‌ها به دلیل غضروف ضعیف ممکن است با چالش‌هایی برای جراح همراه باشد؛ به همین ترتیب اگر بینی گوشتی دارید بهتر است انتظارات خود را با بهترین جراح بینی گوشتی در تهران در میان بگذارید تا بتوانید پیش‌بینی درستی از فرم بینی بعد عمل داشته باشید.

نمونه تصاویر بعد عمل بیماران دکتر مسعود راستکاری

عمل بینی نیمه فانتزی

با توجه به اینکه در این نوع عمل بینی قوس روی بینی از حالت آن رو عمل بینی طبیعی بیشتر است و زاویه‌ی بین نوک بینی و لب بالا کمی تغییر می‌کند، ظاهر این فرم بینی معمولا برای خانم‌ها مناسب‌تر خواهد بود. بینی کوچک با فرم نیمه فانتزی برای صورت آقایان به دلیل دارا بودن اجزای بزرگتر در چهره نسبت به خانم‌ها، از نظر اصول زیبایی‌شناسی معمولا مناسب نخواهد بود.

ضمنا فرم بینی نیمه فانتزی برای خانم‌هایی که صورت با اجزای کوچک‌تری دارند مناسب‌تر خواهد بود. به همین ترتیب باید توجه داشته باشید از آن جایی که با افزایش سن معمولا حالت کلی چهره تغییر پیدا می‌کند، آیا فرم بینی نیمه فانتزی برای شما در آینده نیز زیبایی به همراه خواهد داشت یا ممکن است بعد از چند سال از شکل آن ناراضی باشید.

افرادی که نمی‌خواهند ظاهر بینی آن‌ها بعد عمل حالت مصنوعی به خود بگیرد و در عین حال قوس پشتی روی بینی به صورت خفیف را درخواست دارند، می‌توانند از عمل بینی نیمه فانتزی بهره ببرند.

یکی از تفاوت‌هایی است که بین بینی‌های فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد، زاویه نوک بینی با لب بالا است. در واقع باید بدانید که زاویه لب بالایی و نوک بینی در جراحی‌بینی نیمه فانتزی حدود ۹۵ درجه و در جراحی بینی‌ فانتزی به حدود ۱۰۵ درجه می‌رسد. به طور کلی شما زمانی که بینی را جراحی می‌کنید، زاویه بینی با لب بالا بیشتر می‌شود. اما این مسئله که در هر جراحی بینی اندازه و زاویه آن‌ها چقدر باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد.

مقایسه بینی عروسکی و نیمه فانتزی
مقایسه فرم بینی فانتزی و نیمه فانتزی

خلاصه و نتیجه گیری

همانطور که خواندید جراحی بینی نیمه فانتزی برای بهبود ظاهر بینی و حفظ هماهنگی کلی صورت انجام می‌شود. برای انجام این جراحی مشاوره با یک جراح بینی خوب در تهران برای اطمینان از دریافت نتیجه مطلوب با اهداف و انتظارات بیمار ضروری است. در نهایت هدف از جراحی بینی نیمه فانتزی دستیابی به نتیجه‌ای زیبا با ظاهر طبیعی است که باعث افزایشزیبایی‌های صورت بیمار می‎شود.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
درد بعد عمل بینی

درد بعد عمل بینی

درد بعد عمل بینی یا رینوپلاستی یک نگرانی رایج در بین افرادی است که می‌خواهند این جراحی را انجام دهند. درد...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *