به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراحی بینی استخوانی با بهترین نتیجه
مدت زمان مطالعه ۲۰ دقیقه

جراحی بینی استخوانی با بهترین نتیجه

 

یکی از جراحی های پرطرفدار و رایج در کشورمان جراحی بینی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. گروهی از علاقه مندان به انجام عمل بینی دارای بینی با ساختار استخوانی و گروهی دیگر دارای بینی های گوشتی هستند. در این مقاله می خواهیم در مورد تمامی چیزهایی که باید در مورد جراحی بینی استخوانی بدانید، صحبت کنیم.

اکثریت مردم بر این باورند که چنانچه ساختار بینی آن ها استخوانی باشد، امکان بازگشت به حالت اولیه پس از جراحی وجود ندارد و نتیجه جراحی بینی همان می شود که انتظار دارند. در حالی که تنها مدل و ساختار بینی تعیین کننده موفقیت جراحی بینی نخواهد بود.

 

فهرست مطالب نمایش

 هدف از جراحی بینی چیست؟

هر فرد می تواند بسته به نیاز، نظر، سلیقه، مشکلات، شرایط و هر آنچه که شما فکر می کنید، اقدام به جراحی بینی کند؛ اما در نهایت تمامی این ها به دو دسته هدف گذاری متمایز، تفکیک می شوند؛ جراحی بینی با هدف درمانی و جراحی بینی با هدف زیبایی.

جراحی بینی با هدف درمانی معمولا ناشی از مشکلاتی است که در سیستم تنفسی افراد رخ می دهد و یا ریشه در مشکلاتی مانند پولیپ و انحراف بینی دارد. اغلب افرادی که با هدف درمانی، تن به عمل بینی می دهند، جراحی زیبایی را نیز انجام می دهند.

جراحی زیبایی بینی، همان طور که از نامش پیداست، به منظور بهبود ایراداتی مانند قوز بینی، بزرگ یودن حفره های بینی و … انجام می شود.

خواهران دو قلو از مراجعه کنندگان دکتر مسعود راستکاری که بعد از عمل زیبایی بینی برای ما تصویر خود را ارسال کردند

آناتومی بینی را بیشتر بشناسید

در کل، لایه های تشکیل دهنده بینی را می توان در 3 مورد اصلی خلاصه کرد.

 1. لایه اول که لایه ای عضلانی و ظریف است و به نواحی زیرین خود اتصال دارد.
 2. لایه دوم شامل اسکلت استخوانی غضروفی بینی است.
 3. لایه سوم در داخل بینی قرار گرفته است و نقش پوشانندگی برای مخاط و پوست ایفا می کند.

بافت غضروفی است که موجب تمایز بین بینی های استخوانی و گوشتی می شود. از طرفی وارد شدن ضربه به این ناحیه و یا رشد بیش از اندازه آن، می تواند موجب ایحاد پل و بروز حالتی خمیده در بینی شود.

 

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی بینی استخوانی

مشخصه های بینی استخوانی

در ابتدا لازم است بدانید که اصطلاح بینی استخوانی و بینی گوشتی تنها اصطلاحی است عامیانه که معمولا توسط عامه مردم استفاده می شود. در واقع بینی استخوانی را از نگاه تخصصی و درمانی می توان به نحو دیگری بیان نمود و در ویژگی هایی به شرح زیر خلاصه کرد.

 • پوست نازک
 • بافت و غضروف بسیار محکم
 • استخوان نازک
 • پوست منطعف
 • پره های بینی کوچک و باریک
 • وجود قوز و پل بر روی بینی
 • لایه های نازک چربی

 

آیا عوامل ژنتیکی در فرم بینی ها موثر است؟

به طور کلی می توان گفت، عمده ترین قسمت زندگی بشر را عوامل ارثی و ژنتیکی او تشکیل می دهد. بینی انسان نیز از این امر مستثنی نیست و می تواند تا حدودی تاثیر پذیر از عوامل ژنتیکی باشد.

یعنی برآمدگی و پل روی بینی می تواند ریشه در وراثت هر فرد داشته باشد اما به این معنا نیست که موراد دیگری در این مشکل، تاثیرگذار نباشند. برخی دیگر از عوامل موثر، آسیب ها و شکستگی هایی است که در ناحیه بینی رخ می دهند و می تواند نیاز به جراحی بینی را دوچندان کند.

 

آیا نوع پوست در جراحی بینی اهمیت دارد؟

در جراحی بینی استخوانی، علاوه بر میزان ظرافت و ضخامت پوست، خاصیت انعطاف پذیری آن نیز اهمیت به خصوصی دارد. به این ترتیب که چنانچه پوست بینی انعطاف پذیری بالایی داشته باشد، به درستی به بافت زیرین خود چسبیده و شکل بینی را به وضوح نمایش می دهد؛ ولی اگر پوست، خاصیت انعطاف پذیری کمی داشته باشد، نوک بینی حالتی گرد به خود می گیرد و تورم در نواحی مورد جراحی، مدت زمان طولانی تری باقی می ماند.

بنابراین مجددا تکرار می کنیم که تنها داشتن بینی با ساختاری استخوانی، ضمانت کننده جراحی بینی ایده آل نخواهد بود.

تفاوت جراحی بینی های گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی و استخوانی اغلب از لحاظ ظاهری با هم متفاوت هستند. همان گونه که در قسمت های قبل بیان کردیم، در بینی های استخوانی پوست رویی به نحوی نازک است که غضروف و استخوان را در معرض دید قرار می دهد. علت نامگذاری این نوع بینی ها نیز به بافت و غضروف مستحکمشان برمی گردد.

در بینی های گوشتی، پوست بینی بسیار ضخیم است و از لحاظ ساختار غضروفی نیز در وضعیت غیر مستحکمی قرار دارد. نتیجه جراحی بینی های گوشتی معمولا مدتی طول می کشد تا نمایان گردد.

علی رغم اینکه مدت زمان رسیدن به نتیجه مطلوب در بینی های گوشتی، طولانی تر است اما جراحی این نوع بینی ها و فرم دهی آن ها به مراتب آسان تر از بینی های استخوانی می باشد.

اگر از لحاظ موفقیت آمیز بودن نتیجه حاصل بخواهیم این دو نوع بینی را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که در بینی های استخوانی با موفقیت بیشتری مواجه هستیم و به نتیجه ای مطلوب خواهیم رسید.

نمونه جراحی بینی

 

بیشتر بخوانید
عمل بینی با بی حسی موضعی، مزایا و معایب

کاندیدای مناسب برای عمل بینی استخوانی چه افرادی هستند؟

افرادی که در قسمت بینی خود دارای مشکلاتی از قبیل موارد زیر باشند.

 • قوز بینی
 • شکستگی بینی
 • پولیپ بینی
 • گرفتگی بینی
 • انحراف بینی و استخوان آن

 

 

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

وقتی صحبت از عمل بینی و نتیجه آن می شود، حتما الفاظی مانند بینی عروسکی، طبیعی و یا نیمه فانتزی را شنیده اید. این موارد 3 فرم کلی بینی هستند که بسته به تصمیم و علاقه هر فرد، پس از جراحی، حاصل می شود. در این قسمت می خواهیم در مورد ویژگی های هر کدام از این بینی ها بپردازیم.

جراحی بینی طبیعی استخوانی

همانگونه که از نام این فرم بینی پیداست، می توان دریافت که افرادی بیشتر تمایل به جراحی بینی طبیعی دارند که نمی خواهند به طور واضح مشخص باشد که بینی خود را عمل کرده اند. از سوی دیگر برای افرادی که تنها می خواهند نقوص بینی خود را برطرف کنند و تغییرات چشمگیری در ظاهر صورت و بینی آن ها رخ ندهد نیز روشی مناسب است.

عمل بینی طبیعی برای آقایان روش بسیار متداول و مطلوبی است. چرا که فرم غیرطبیعی بینی می تواند از حالت مردانه و جذابیت چهره آن ها بکاهد.

عمل بینی طبیعی استخوانی، موجب گرد به نظر رسیدن صورت می شود. بنابراین برای افرادی که صورت های کشیده نیز دارند، بسیار مطلوب می باشد.

این نوع جراحی از لحاظزز  نوع بینی محدودیت ندارد و حتی افراد دارای بینی های گوشتی نیز می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند. پل بینی های طبیعی معمولا بدون انحنا و کاملا صاف می باشد.

عمل بینی استخوانی طبیعی

بینی استخوانی بعد از عمل رینوپلاستی با مدلی طبیعی دخترونه

عمل بینی استخوانی فانتزی

یکی از پر متقاضی ترین نوع بینی ها، فرم عروسکی یا فانتزی آن ها است که جزو جراحی های ریسکی نیز محسوب می شود. چرا که سربالایی و کوچکی بیش از حد بینی می تواند در نتیجه این نوع جراحی رخ دهد که خود می تواند موجب برهم زدن تعادل صورت و فرم بینی فرد و همچنین بروز مشکلاتی مانند اختلال در تنفس و … شود.

لازم به ذکر است که امکان جراحی بینی فانتزی برای بینی های گوشتی معمولا امکان پذیر نیست. به این علت که ضخامت زیاد پوست این بینی ها به گونه ای است که نتیجه جراحی را به خوبی نشان نمی دهد.

جراحی بینی دکتر راستکاری

بینی نیمه فانتزی استخوانی

جراحی بینی های نیمه فانتزی نیز تنها برای بینی های استخوانی قابل انجام است و فرم نهایی بینی مابین بینی طبیعی و عروسکی می باشد. به نحوی که بینی کوچک می شود و قوسی کمتر از بینی های فانتزی، در نوک آن ایجاد می گردد.

 

جراحی بینی استخوانی چگونه انجام می گیرد؟

 

این نوع عمل زیبایی معمولا همراه با بیهوشی است که خود می تواند به صورت عمومی باشد یا موضعی. در حقیقت پیچیدگی جراحی است که نوع بیهوشی را تعیین می کند.

در عمل بینی استخوانی، پزشک سعی دارد با کاهش استخوان ها و حذف بافت های اضافی، فرم مطلوبی برای بینی ایجاد کند. در این راستا غضروف و استخوان بینی را بر می دارد و برش هایی در داخل و خارج بینی برای بلند کردن پوست روی آن، ایجاد می نماید. با این کار امکان حذف استخوان های اضافی بینی و در نهایت برطرف کردن مشکل برآمدگی روی آن فراهم می شود. در مرحله آخر نیز پوست بینی بخیه زده می شود.

تغییراتی که در ساختار بینی استخوانی به منظور بهبود ظاهر آن اعمال می گردد، تحت واژه ای یونانی با عنوان استئوتومی (Osteotomy) شناخته می شود که در لغتنامه پزشکی، به معنای عمل جراحی است. در این عمل جراحی، یا یک تکه از استخوان بینی حذف می شود و یا اینکه با هدف اصلاح ظاهر نامطلوب بینی، برشی بر روی آن ایجاد می گردد. بنابراین می توان گفت هدف استئوتومی، برش، حذف و اصلاح استخوان ها است و همین موضوع آن را به شیوه ای مطلوب برای جراحی بینی استخوانی تبدیل کرده است.

مدت زانی که طول می کشد تا عمل جراحی بینی انجام پذیرد، معمولا کوتاه است اما بسته به نوع جراحی، یچیدگی های آن، شرایط فرد و … می تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد.

 

پوست بینی خاصیتی ارتجاعی دارد و از همین رو می تواند به راحتی تغییر کند و یا با بافت استخوانی، ارتباط برقرار نماید. از همین رو در جراحی بینی استئوتومی، تغییری روی آن اعمال نمی شود.

 

روش های جراحی بینی استخوانی

به طور کلی دو روش برای جراحی بینی وجود دارد که با عنوان جراحی بینی به روش باز و بسته شناخته شده هستند؛ اما چه اندازه با این روش ها آشناییت دارید؟

جراحی بینی  استخوانی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز، از سوی پزشک، برشی بر روی کلوملای بینی ایجاد می گردد. با این کار، جراح می تواند ناحیه مورد نظر برای عمل را مشاهده کند و پس از بررسی های لازم، تصمیم خود را برای اعمال تغییرات اتخاذ و آن ها را اجرا نماید.

این روش جراحی، مزایایی نیز دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • روشی کاملا مناسب برای بینی هایی با ظاهر نامطلوب است.
 • جراح در این شیوه، می تواند با دید بیشتری عمل کند.
 • برای بینی های سخت، جراحی به روش باز آسان تر است.
 • قرینگی بیشتری در این نوع جراحی حاصل می شود.
 • قرار دادن غضروف، گرافت استخوانی و پروتزها در عمل بینی باز، معمولا با سهولت بیشتری همراه است.

جراحی بینی به روش بسته

روش بسته جراحی بینی، نسبت به روش قبل، قدیمی تر محسوب می شود و تغییر شکل بینی با این روش، در اثر برش هایی صورت می گیرد که در داخل بینی و با تعداد کمتری ایجاد می شوند. از جمله نقاط قوت این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • بهبودی با جراحی از این طریق، سریع تر صورت می گیرد.
 • فرم دهی بینی طبیعی تر می باشد.
 • تغییراتی که در بینی ایجاد می شود، پس از مدت کوتاهی قابل رویت است.
 • مدت زمانی که طول می کشد تا عمل انجام گیرد، نسبتا کوتاه تر است.
 • عوارض پس از جراحی، زخم ها و آسیب هایی که ممکن است به پوست وارد شود، کمتر می باشند.
 • برش های کمتری در روش جراحی بسته ایجاد می گردند.
 • تغییرات با دقت بیشتری اعمال می شوند.
 • پس از جراحی به روش بسته، شاهد کبودی و تورم کمتری خواهیم بود.

 

نکته مشترکی که بین دو روش جراحی بینی باز و بسته وجود دارد، این است که هر دوی آن ها با بخیه و پانسمان، پایان می پذیرند.

 

بیشتر بخوانید
صفر تا صد جراحی بینی طبیعی

 

 

اهمیت معاینه بینی های استخوانی پیش از جراحی

 

معاینه پیش از جراحی را می توان یکی از مراحل مهم در این اقدام زیبایی دانست. چرا که پزشک با در نظر گرفتن تمامی مولفه های لازم می تواند تشخیص دهد که آیا فرد مورد مناسبی برای جراحی است یا خیر؟ در صورتی که امکان جراحی برای او باشد، چه روشی مناسب تر است؟ چه قسمت هایی نیاز به تغییر دارد و مواردی از این قبیل.

بنابراین لازم است که مراجعین، هنگام معاینه توسط پزشک، تمامی شرایط سلامت و سوابق بیماری خود را با مدرک، در اختیار پزشک قرار دهند. پزشک هم با معاینه و بررسی ساختار بینی فرد می تواند از نحوه تنفس، گرفتگی های موجود و اینکه آیا ضربه ای به بینی وارد شده است یا خیر، مطلع شود.

در صورت نیاز، پزشک می تواند از روش های تصویربرداری که جزئیات بینی را به طور کامل به او نشان می دهد، برای تشخیص دقیق شیوه جراحی و ایرادات مراجعین استفاده کند.

 

 

آیا بینی های استخوانی می توانند تحت عمل ترمیمی قرار گیرند؟

جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه، برای آن دسته از افرادی که سابقه جراحی بینی دارند اما از نتیجه نهایی، ناراضی هستند، انجام می گیرد. دلایل مختلفی می تواند افراد را برای انجام عمل ترمیمی بینی تحریک کند، مانند بروز مشکلات تنفسی، ظاهر نامناسب بینی، عدم قرینگی، انحراف بینی و … .

بنابراین می توان گفت استخوانی با گوشتی بودن بینی چندان تفاوتی ندارد و اگر پس از جراحی، امکان برطرف کردن مشکل بینی از نظر جراح وجود داشته باشد، عمل ترمیمی انجام می پذیرد.

یکی از سوالات همیشگی درباره عمل بینی این است که چه مدت از جراحی اولیه باید بگذرد تا بتوان اقدام به ترمیم آن نمود؟ در این مورد همواره بحث هایی وجود دارد؛ اما معمولا توصیه می شود که حداقل یک سال از عمل اولیه باید بگذرد تا تورم ناشی از جراحی برطرف گردد و سپس بتوان نقص های موجود در بینی را به وضوح تشخیص داد.

برخی دیگر از جراحان نیز باور دارند که گاهی می توان پس از گذشت 6 ماه، ایرادات ظاهری بینی را تشخیص داد. به هر حال لازم است برای انجام عمل ترمیمی، ابتدا با یک پزشک مجرب مشورت کنید و مطابق با تصمیم و نظرات او، اقدامات لازم را انجام دهید.

 

آیا انحراف بینی با جراحی قابل بهبود است؟

انحراف بینی زمانی رخ می دهد که تیغه استخوانی بین دو سمت بینی فرد، به صورت مستقیم در مرکز این عضو صورت قرار نگرفته باشد. حال این معضل می تواند بسته به دلایل مختلفی اعم از آسیب دیدگی بینی، ضربه شدید، تصادف، عوامل ژنتیکی و … روی دهد.

گاهی اوقات حتی این مشکل در ظاهر افراد و با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست و برای تشخیص آن لازم است به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید تا او تصمیم بگیرد که آیا باید جراحی کنتید یا خیر.

در صورتی که نیاز به جراحی انحراف بینی باشد، جراح، استخوان بینی و شکل سپتوم آن را تغییر می دهد و ظاهری صاف برای آن ایجاد می کند.

 

گاهی اوقات، جراحی انحراف بینی همراه با جراحی زیبایی آن انجام می گیرد.

نمونه کار جراحی انحراف بینی مردانه

یک مدل بینی استخوانی که قبل از جراحی انحراف بینی به سمت چپ کاملا مشاهده می شود

آیا جراحی بینی برگشت پذیر است؟

یکی از سوال های رایج که معمولاً بیماران از پزشک خود می پرسند در رابطه با برگشت پذیری نتیجه حاثل از عمل بینی می باشد. در پاسخ به این سوال برای مواردی که دارای ساختار استخوانی هستند، باید گفت که نتیجه عمل، برگشت پذیر نیست اما بیمار هم باید در این راستا قدمی بردارد؛ به این صورت که مراقبت های بعد از جراحی و نحوه چسب زدن را به درستی انجام دهد تا به نتایج مطلوب تری دست یابد.

 

 

اهمیت چسب زدن در بینی های استخوانی

چسب زدن بعد از جراحی بینی یکی از نکات بسیار مهم مراقبتی بعد از جراحی محسوب می شود. چرا که تاثیر چشمگیری در کاهش تورمات ناشی از عمل دارد؛ تا حدی که ممکن است شب ها نیز از چسب بینی استفاده نمایید.

معمولاً در یک ماه اول نیازی به تعویض چسب توسط خودتان ندارید و پزشک به شما کمک می کند. پس از مدتی نیز به شما نحوه چسب زدن را آموزش می دهد تا به راحتی خودتان بتوانید چسب را تعویض نمایید؛ اما باید دقت کنید که اولا چسبتان شل نشود و ثانیا اگر شل شد، سریعا چسب را عوض کنید. توجه نمایید که هنگام تعویض چسب به هیچ عنوان به بینی خود فشار وارد نکنید.

مدت زمان چسب زدن در بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی است و در صورتی که فرد به چسب بینی حساسیت دارد، بهتر است با پزشک درمیان بگذارد تا روندی به عنوان جایگزین برای او در نظر گرفته شود.

 

هزینه جراحی بینی استخوانی

لازم است برای اطلاع از میزان دقیق هزینه ای که باید برای جراحی بینی خود پرداخت کنید، به پزشک مراجعه نمایید تا بینی شما را معاینه کند، هدف شما از عمل بینی را بداند و مشکلات احتمالی را شناسایی نماید تا بتواند نسبت به هزینه مورد نیاز برای جراحی بینی اظهار نظر نماید.

از سوی دیگر، هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به نوع بینی، جنس پوست بینی، پولیپ داشتن یا نداشتن بینی و … تعیین می شود. بنابراین لازم است که حتما توسط جراح بینی مورد نظرتان، ویزیت شوید.

 

بیشتر بخوانید
بهترین جراح بینی طبیعی

راههای کوچک شدن بینی استخوانی بدون عمل!!

همواره افرادی هستند که ترس و دلهره خاصی برای عمل جراحی بینی دارند و این کار مانع اقدام آن ها برای تغییر شکل بینی می شود. از طرفی امروزه صحبت های بسیاری در مورد اینکه می توان بدون جراحی و برش، فرم بینی را تغییر داد، صورت می گیرد و این افراد را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد.

اما آیا حقیقتا می توان فرم بینی را بدون جراحی تغییر داد؟ روش هایی تحت عنوان جراحی بینی با لیزر و یا مواردی از این دست وجود دارند که وسوسه کننده هستند اما این روش ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و نمی توانند نتیجه مطلوبی که از جراحی بینی حاصل می شود را به ارمغان آورند. حتی ممکن است نتیجه این نوع اقدامات، به صورت موقتی باشند و پس از مدتی بینی به حالت اولیه خود بازگردد.

 

درصد موفقیت نتیجه عمل بینی های استخوانی

به طور کلی جراحی بینی هایی که متشکل از استخوان و غضروف باشند و پوست نازکی داشته باشند کار سختی است؛ اما باز هم جراحی آن ها نسبت به بینی های گوشتی، برای پزشکان راحت تر است.

از طرفی نتیجه جراحی بینی هایی با ساختار استخوانی ایده آل تر بوده و بیشتر مراجعین، رضایت کافی را دارند.

 

اهمیت انتخاب جراح بینی استخوانی خوب

انتخاب پزشک خوب برای جراحی بینی، امری مهم است که باید کاملا به دور از عجله و ناآگاهی انجام گیرد. زیرا نتیجه ای که پس از جراحی بینی حاصل می شود تا آخر عمر همراه شماست و از همه مهم تر تاثیر چشمگیری در فرم کلی صورت دارد. بنابراین نمی توان انتخاب جراح برای این تغییر مهم ظاهر را با سهل انگاری انجام داد.

لازم است برای یافتن جراح خوب، به قدر کافی تحقیق کنید و با پزشکان مختلف صحبت نمایید. در این راستا می توانید از تجارب اطرافیان خود نیز استفاده نمایید. همچنین بررسی نمونه کارهای پزشک مورد نظر، سوابق و تجربیات موفق او می تواند تا حد بسیار زیادی به شما در تصمیم گیری نهایی، کمک نماید.

اگر در تصمیم گیری خود عجله کنید و در نهایت انتخاب نامناسبی انجام دهید، ممکن است از نتیجه عمل راضی نبوده و ناچار به انجام عمل ترمیمی بینی شوید.

 

علاوه برتاثیر تجربه و مهارت پزشک در نتیجه عمل بینی، نوع پوست فرد نیز می تواند در موفقیت آمیز بودن این نوع جراحی بسیار تاثیرگذار باشد. بهترین نوع پوست برای جراحی بینی، پوست های صاف و نازک هستند.

 

یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک جراح بینی خوب اول از همه باید تخصص و تجربه لازم برای جراحی بینی استخوانی را داشته باشد تا مراجعه کننده بتواند به او اعتماد کند. در مرحله دوم باید بتواند تشخیص درستی دهد که آیا بینی فرد قابل عمل کردن است یا نه.

مورد دیگری که می توان به عنوان ویژگی یک جراح بینی بیان نمود، صداقت اوست که باید با مراجعین خود کاملا روراست باشد و تمامی جزئیات لازم برای عمل بینی را با او درمیان بگذارد.

پزشک نباید نظر و تصمیم خود را به مراجعه کننده تحمیل کند و یا او را وادار سازد که عمل بینی انجام دهد. بلکه باید با بیان حقایق و دلبایل منطقی او را راهنمایی نماید.

لازم است که پزشک تمامی شرایط فرد اعم از سابقه بیماری، مشکلات تنفسی، فرم صورت، نوع بینی، نوع پوست و … را در نظر بگیرد و متناسب با آن روش مطلوبی را انتخاب نماید.

 

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

در تمامی مطالب فوق، با ویژگی های یک جراح بینی خوب و اهمیتی انتخاب او آشنا شدیم. بنابراین تا حد زیادی تصمیم گیری در مورد انتخاب جراح، نسبت به گذشته باید برایمان آسان تر شده باشد.

یکی از بهترین جراحان بینی در تهران، دکتر مسعود راستکاری است که با تجربه و سوابق درخشان در این زمینه، توانسته اند محبوبیت زیاد در میان علاقمندان به جراحی بینی کسب کنند.

 

سوالات متداول درباره جراحی بینی

 • آیا بعد از جراحی بینی، فرد دچار تنگی نفس می شود؟

خیر در صورتی که جراح از تکنیک های مناسب برای جراحی استفاده کند هیچگونه مشکلی در تنگی نفس ایجاد نمی شود.

 • آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم؟

بعد از جراحی بینی بهتر است تا مدتی فعالیت ورزشی را متوقف کنید و در حد بسیار اندکی انجام دهید. شما عزیزان می توانید حدودا پس از 2 ماه، به آرامی ورزش های سبک تر و بعد از 6 ماه ورزش های سنگین تر مانند وزنه زدن و …. را آغاز نمایید. بهتر است در ماه های ابتدایی به گونه ای ورزش کنید که به بینی تان فشاری وارد نشود.

 • آیا پوست افراد در جراحی بینی تاثیر گذار است؟

بله؛ ما دو نوع پوست داریم. یک سری از افراد دارای پوست های نازک هستند که جراحی این نوع بینی ها برای اعمال تغییرات توسط جراح راحت تر است. دسته دوم افرادی هستند که دارای پوست های ضخیم تر یا به اصطلاح گوشتی هستند که برای جراح، عمل کردن این نوع بینی ها کمی مشکل تر است. زیرا ظریف کاری های که جراح در این نوع بینی انجام می دهد کمتر به چشم می آید.

 • آیا استفاده از چسب بینی زمان دارد؟

از آن جایی که استفاده از چسب باعث می شود که بینی فرم بهتری به خود بگیرد و بافتش جوش بخورد، معمولاً جراح تا 3 ماه استفاده از آن را توصیه می کند.

 • آیا جراحی بینی محدودیت سنی دارد؟

بهتر است جراحی بینی به هنگامی انجام شود که صورت به طور کامل، رشد کرده و رشد استخوانی به خوبی شکل گرفته باشد. به همین دلیل اغلب، توصیه می شود که برای جراحی بینی بعد از سن بلوغ اقدام گردد. در واقع جراحی بینی برای سنین بسیار بالا و بسیار پایین توصیه نمی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.5]
دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی یا زیبایی بینی، گاهی اوقات توسط بیماران با نام"عمل بینی" یا "تغییر شکل بینی" نیز شناخته می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سلام خسته نباشید
  من بینی استخوانی داشتم 3 ماهه که پیش یه دکتر دیگه عمل بینی انجام دادم و از جراحی بینیم اصلاً رضایت ندارم می خواستم بدونم آیا امکانش بعد از سه ماه به صورت مجدد جراحی بینی انجام بدم ؟

  پاسخ
  • سلام
   برای جراحی مجدد بینی بهتر است 6 ماه تا یک سال صبر کنید زیرا بینی تورم دارد

   پاسخ
 2. دکتر بینیهای استخوانی میگن بهترین کاندید عمل جراحی زیبایی بینی هستن درسته؟

  پاسخ
  • بله بینی استخوانی کاندیدخیلی خوبی برای عمل بینی هست. ولی بینی گوشتی ها هم خیلی خوب میشن و با تکنیک های جدید بعدا برنمیگردن

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *