مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

تزریق ژل

تزریق ژل می تواند در قسمت های مختلفی از بدن مانند گونه، لب، سینه و … انجام شود که برای حجیم کردن و یا فرم دادن این نواحی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا پزشک برای انجام تزریق، قسمت مورد نظر را با مواد ضدعفونی کننده تمیز می کند و سپس با پماد بی حسی موضعی، قسمت مورد نظر را بی حس می کند و به کمک سوزن، مواد ژل را تزریق می کند. توجه داشته باشید تزریق ژل حتما باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد تا از ژل های تقلبی موجود در بازار در امان باشید.

تزریق ژل

تزریق ژل

کاربرد تزریق ژل

 • تزریق ژل باعث خوش فرمی و حجم دهی به لب ها می شود.
 • در صورتی که چین و چروک ایجاد شود می توانید با استفاده از تزریق نواحی خالی را پر کنید.
 • برای بر طرف کردن جای اخم بسیار مناسب است.
 • برای حجم دهی به گونه و فرم دهی بسیار مناسب است.
 • فرم دهی چانه
 • زیباسازی صورت
 • زاویه دار کردن صورت
 • پروتز سینه
 • از بین بردن خط خنده
 • جوانسازی پوست و دست

مدت زمانی که طول می کشد تزریق ژل صورت بگیرد حدود 30 الی 50 دقیقه است که بسته به نواحی تزریق، می تواند متغیر باشد. امکان دارد بعد از تزریق شما دچار کبودی یا تورم شوید اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. بعد از مدت زمان کوتاهی به صورت خودکار از بین می رود. برای بهبود سریع تر می توانید در 24 ساعت اولیه، از کمپرس یخ برای درمان استفاده کنید.

مزایای تزریق ژل

 • بلافاصله بعد از تزریق نتیجه کار را می توانید مشاهده کنید.
 • بدون نیاز به جراحی و با کم ترین هزینه باعث تغییرات می شوید.
 • به سرعت می توانید بعد از تزریق ژل به کارهای روزمره خود ادامه دهید.
 • باعث جوانسازی پوست می شود.
 • در صورتی که منصرف شوید برگشت پذیر است.
 • عواض ناشی از بیهوشی ندارد و نیاز به بستری نیست.

عملکرد تزریق ژل

تزریق ژل علاوه بر پر کردن و حجم دهی باعث جوانسازی پوست می شود. از طرفی با توجه به هزینه ای که بابت تزریق ژل پرداخت می کنید، دوام و ماندگاری خوبی دارد. توجه داشته باشید درصورتی که سیگار مصرف می کنید یا ورزش های سنگین انجام می دهید، ماندگاری ژل کمتر خواهد بود.

تزریق ژل به خط خنده

تزریق ژل به خط خنده یکی از روش های بسیار مهم و موثر در جوانسازی صورت محسوب می شود. امروزه افراد با تزریق ژل به خط خنده می توانند 5 تا 10 سال پوست صورت خود را جوان تر کنند.

نکاتی که قبل از تزریق ژل به خط خنده باید به آن ها توجه کنید

 • از خوردن برخی داروها مانند ویتامین E، اسیدهای چرب امگا 3، آسپرین، داروهای ضد درد و التهاب و … خودداری کنید. زیرا در صورت استفاده خطر کبودی و خونریزی افزایش پیدا خواهد کرد.
 • از 48 ساعت پیش از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید. زیرا احتمال کبودی را افزایش می دهد.
 • به مدت 24 ساعت از آرایش کردن در ناحیه مورد نظر خودداری کنید.

اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده

بعد از تزریق ژل به خط خنده بهتر است از دستکاری کردن ژل در ناحیه تزریق شده خودداری کنید و می توانید از کرم و پمادهای محصولات ویتامین c استفاده کنید. زیرا مصرف ویتامین c می تواند به تقویت و  استحکام پوست کمک ویژه ای کند.

تزریق ژل به خط خنده

تزریق ژل به خط خنده

 

بعد از تزریق ژل امکان قرمزی، کبودی و یا حتی مقداری تورم بسیار طبیعی است و جای نگرانی نیست.

هزینه تزریق ژل به خط خنده

به طور کلی هزینه تزریق ژل به خط خنده برای هر شخص متفاوت است و این تفاوت ناشی از نوع و برند ژل مصرفی است. همچنین میزان و حجم ژل مورد نیاز برای تزریق نیز در افراد محتلف بسته به عمق خط خنده آن ها، متفاوت است.

نتیجه تزریق ژل به خط خنده

نتیجه تزریق ژل به خط خنده بسیار سریع و با رضایت کامل همراه است زیرا بعد از تزریق ژل جوانسازی صورت خیلی خوب قابل مشاهده است.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل همانند تزریق چربی جزو روش هایی است که در علم پزشکی برای حجم دهی صورت خصوصا قسمت هایی که بر اثر افزایش سن، دچار از بین رفتن بافت های زیرین پوست می شود و برای جوانسازی نیاز به حجم دهی دارد، بسیار مناسب است.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

ما ژل ها رو به دو قسمت می توانیم تقسیم کنیم. بعضی از آن ها ترکیبات پلیمرهای مصنوعی هستند و این ژل ها خاصیت و مزیتشان این است که دائمی تر بوده و ممکن است تا آخر عمر نیز برای فرد باقی بماند. این ژل ها با غلظت های مختلف و با ساختمان های مختلف ساخته شده اند که با توجه به غلظت ها از آن ها در قسمت های مختلف استفاده می شود.

برای مثال اگر بخواهیم در اطراف چشم یا نقاطی که پوست خیلی نازکی دارد، تزریق ژل انجام دهیم باید از ژل هایی استفاده کنیم که غلظت آن خیلی خیلی کم باشد ولی در قسمت های دیگر مانند گونه، چانه، گردن و یا در دیگر قسمت های بدن می توان از ژل هایی استفاده کنیم که دارای غلظت بیشتری هستند. به همین دلیل کارخانه ها ژل هایی با غلظت مختلف تولید می کنند که به پزشک متخصص این امکان را می دهند تا با توجه به محل تزریق ژل مناسب را انتخاب نماید، به نحوی که بهترین نتیجه با کمترین عوارض رقم خورد.

هر کاری که انجام دهیم امکان دارد عوارض بسیار کمی داشته باشد برای ژل امکان دارد حالت گلوله گلوله شدن زیر پوست ایجاد شود که بستگی به جنس ژل و خاصیت بدن دارد از دیگر عوارضی که امکان دارد روی دهد خطر عفونت است که احتمالش بسیار کم است و معمولاً در افرادی روی می دهد که دچار تبخال هستند و عفونت پوستی دارند. پیشنهاد ما این است که تا درمان صبر کنند و بعد تزریق ژل انجام دهند. همچنین بهتر است در محیطی انجام شود که محیط کامل استریل باشد. البته اگر ژل از نوع هیالورونیک اسید باشد و به هر علتی بخواهیم آن را از بین ببریم هم می توانیم تخلیه کنیم و هم از طریق دارو ژل اقدام کنیم.

تزریق ژل گونه مناسب برای چه افرادی است؟

امروزه بیشتر افراد برای تزریق ژل گونه مراجعه می کنند. تزریق ژل گونه مناسب برای افرادی است که دارای صورت های استخوانی هستند و یا افرادی که فرم صورت آن ها به نحوی است که با تزریق کمی ژل به گونه دچار تغییرات فراوانی می شود. بهتر است اگر تمایل به تزریق ژل گونه دارید به پزشک مراجعه کنید تا معاینه از صورت شما انجام شود.

تزریق ژل لب

در صورتی که تزریق ژل لب با رعایت مسائل علمی تزریق شوند و پزشک کامل به نواحی تزریق داشته باشد مطمئناً مشکلی ایجاد نخواهد کرد. یکی از فواید تزریق ژل لب این است که در مطب قابل انجام است و با بی حسی موضعی می توانیم نواحی که مد نظرمان است تزریق انجام دهیم.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

تزریق در نواحی مختلف هر چند کار ساده ای به نظر می آید اما باید قبل از تزریق موارد خاص، ناحیه را مد نظر بگیریم. بهتر است از بیمار حتما در مورد سابقه بیماری ها سوال شود. مخصوصاً اگر از داروهایی استفاده می کند که منجر به خونریزی می شود. به طور کلی باید سوال های مربوطه پرسیده شود تا مشکلی برای فرد ایجاد نگردد.

 • بهتر است مایعات فراوان بنوشید.
 • در صورتی که درد شدید بعد از تزریق برای فرد ایجاد شد بلافاصله با پزشکشان تماس گرفته شود.

عوارض تزریق ژل لب

شایع ترین عوارض بعد از تزریق ژل لب عفونت است که در صورتی که فرد مراجعه کننده بعد از تزریق ژل بهداشت را رعایت نکند ممکن است دچار عفونت شود.

 • بعد از تزریق ژل لب تا 24 ساعت رژ زدن ممنوع است.
 • از دستکاری لب هایتان خودداری کنید.
 • کشیدن دخانیات مانند سیگار ، قلیون و … تا 24 ساعت اول ممنوع است.

نتیجه تزریق ژل لب

بهتر است برای تزریق ژل لب از برند های معتبر استفاده کنید در غیر این صورت امکان دارد شما از ژلی استفاده کنید که بسیار ارزان است اما عوارض جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند .و سعی کنید حتماً توسط متخصص این کار صورت بگیرد.

مراقبت های لازم پس از تزریق ژل

 • به مدت یک روز پس از تزریق ژل زیبایی در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید .
 • از مصرف مشروبات الکلی به مدت 24 ساعت پس از تزریق ژل زیبایی بپرهیزید .
 • مناسب ترین اقدام پس از تزریق ژل زیبایی ، کمپرس یخ در محل تزریق ژل است که موجب می شود کبودی و تورم در نواحی تزریق خیلی زودتر برطرف و به حالت عادی بازگردد.
 • پس از تزریق ژل زیبایی می بایست مصرف نمک را تا کمترین سطح ممکن کاهش دهید ، چرا که مصرف نمک موجب باقی ماندن آب در بدن می شود و این امر در افزایش تورم و کاهش سرعت بهبودی آن موثر است.
 • پس از تزریق ژل زیبایی از تمرینات ورزشی سنگین بپرهیزید چرا که اعمال فشار در زمانی که این چربی ها در محل مورد نظر فیکس نشده احتمال حرکت ژل را افزایش می دهد.
 • انجام ماساژ در قسمت هایی که ژل زیبایی تزریق می شود به شدت منع می گردد.
 • استحمام پس از روز دوم بلامانع است اما استفاده از آب داغ تا چندین روز منع می شود.
 • انجام آرایش و استفاده از کرم های ضد آفتاب دو روز پس از انجام تزریق ژل زیبایی بلامانع است .

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل به نوع مراقبت شما بستگی دارد در صورتی که مراقبت های بالا را به خوبی رعایت کنید می توانید تا از 6 ماه تا 1 سال ژل خود را نگه دارید.

نکته مهم در تزریق ژل

بهتر است بدانید زمانی که دومین بار ژل خود را تمدید می کنید ماندگاری طولانی تری نسبت به سری اول خواهد داشت و رضایت شما بیشتر خواهد بود .

مراقبت بعد از تزریق ژل

مراقبت بعد از تزریق ژل

قیمت تزریق ژل

هزینه تزریق ژل بستگی به نوع برندی دارد که شما انتخاب می کنید ولی مراقب باشید که تزریق ژل را زیر نظر پزشک انجام دهید و ژل انتخابی شما مورد تائید وزارت بهداشت باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است عوارض هایی را به همراه داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. شبنم

  آیا تزریق ژل محدودیت دارد ؟

  پاسخ
  • drrastkari

   اصولا تزریق ژل و چربی در صورت به منظور افزایش زیبایی انجام میپذیرد، بنابراین مهمترین مسئله رسیدن فرد به حد بلوغ فکری و جسمی است. حداقل این سن ۱۸ سالگی است ولی حداکثر نمیتوان برای آن متصور شد. البته داشتن سلامتی جسمی و عدم وجود بیماریهای مهم داخلی از شروط انکار ناپذیر آن میباشد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =

Call Now Buttonتماس با پزشک