مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ترس جراحی بینی

ترس از عمل بینی

مطلب پیش رو برای آگاهی بخشی به بیمارانی است که می خواهند جراحی بینی انجام دهند اما از انجام جراحی می ترسند. اگر درک روشنی از روند مشاوره فیزیکی و برنامه ریزی جراحی و اتاق عمل دارید، نیازی به ترس از جراحی بینی ندارید.

فرایند جراحی بینی

جراحی بینی فرآیند زیر را طی می کند:

1. فرآیند مشاوره فیزیکی و برنامه ریزی جراحی

قبل از جراحی بینی معاینه دقیق بیمار و مراحل برنامه ریزی انجام می شود. در مرحله اول معاینه دقیق، کنترل راه هوایی بینی با کمک دستگاه های آندوسکوپی به منظور تعیین مشکلات عملکردی بیمار ارائه می شود. در مرحله دوم، معاینه فیزیکی توسط پزشک انجام می شود و بدشکلی ها مشخص می شوند. مشاوره با گوش دادن به انتظارات زیبایی شناختی بیمار ادامه می یابد. اگر بیمار از نظر پزشکی برای جراحی بینی مناسب باشد، مرحله بعدی انجام می شود. ممکن است همه بیماران واجد شرایط جراحی نباشند. فرد باید از نظر جسمی و روانی برای این عمل آماده باشد. محاسبات دقیق و دقیق به لطف عکس های گرفته شده در استودیو انجام می شود. فرآیند برنامه ریزی با یادداشت های لازم پس از انجام محاسبات نسبت صورت و برنامه ریزی فردی توسط پزشک برای بیمار به پایان می رسد. قبل از عمل، آزمایش خون بیمار انجام می شود. کنترل های نهایی مربوط به عمل انجام می شود. همانطور که در بالا مشاهده شد، مکانیسم های کنترل دقیق و سیستماتیک زیادی برای جلوگیری از ترس از جراحی بینی وجود دارد.

2. فرآیند اتاق عمل

از آنجایی که ترس از جراحی بینی وضعیتی است که می توان در محیط اتاق عمل تجربه کرد، مایلیم این مرحله را نیز به تفصیل بیان کنیم. برخلاف آنچه شناخته شده است، دمای پایین اتاق عمل برای ایجاد شرایطی است که استریل تر بوده و خطر عفونت به حداقل برسد. برای جلوگیری از آسیب ناشی از دمای پایین محیط، بیمار را در شرایط استریل گرم می کنند. پرستاران اتاق عمل برای انجام عمل آماده سازی می کنند و شرایط استریل لازم قبل از جراحی در اتاق عمل حفظ می شود. در صورت لزوم، از داروهای آرام بخش با دوز پایین نیز برای کنترل ترس بیمار از جراحی بینی استفاده می شود. تمیز کردن محل عمل بیمار با محلول ضد عفونی کننده قبل از شروع جراحی بینی ارائه می شود.

3. فرآیند بیهوشی و تکنیک های مورد استفاده در طول جراحی

در جراحی های بینی که با بیهوشی عمومی انجام می شود، تمام خطراتی که ممکن است در اثر بیهوشی ایجاد شود، قبل از جراحی با آزمایش هایی بررسی می شود. متخصص بیهوشی و تکنسین بیهوشی به همراه پزشک این روند را همراهی می کنند و عملکردهای حیاتی بیمار را در حین عمل دنبال می کنند.

هدف از آن انجام مداخلات لازم بدون ایجاد ضربه توسط تکنیک بسته آتروماتیک در جراحی بینی می باشد. انعطاف پذیری نوک بینی و عملکرد آن به خطر نمی افتد زیرا عملکرد بافت در نوک بینی محافظت می شود. اگرچه زمان عمل به مداخله و روشی که باید انجام شود بستگی دارد، اما جراحی بینی که به طور متوسط ​​2 ساعت طول می کشد، با به هوش آمدن بیمار توسط پزشک و تیم بیهوشی به پایان می رسد.

به لطف بیهوشی عمومی که به شما امکان می دهد فقط در حین عمل در حالت خواب باشید، در حین جراحی بینی هیچ دردی احساس نخواهید کرد. دوز بیهوشی که بیمار در طول عمل مصرف می کند با پارامترهای فردی مانند قد، وزن، داروهای مصرف شده و غیره تعیین می شود.

4. نترسید. به پزشک خود اعتماد کنید

دقیقاً در این مرحله تمام تمرکز باید بر روی برآوردن انتظارات و خواسته های بیمار در محاسبات میلی متری باشد. به طور خلاصه؛ در راستای تمامی این فرآیند، تمامی جزئیات ریز در نظر گرفته شده است تا بیمار به بهترین نحو فرآیند جراحی را طی کند. اطلاعات دقیقی در مورد کارهایی که بیمار باید انجام دهد و نباید انجام دهد داده می شود. بنابراین به هیچ وجه نیازی به ترس از جراحی بینی ندارید. یکی از موقعیت هایی که در جراحی بینی ترس ایجاد می کند ترس از تامپون است. این ترس را می توان به لطف جدیدترین تامپون های سیلیکونی مورد استفاده در جراحی های بینی برای تثبیت سپتوم غلبه کرد. برداشتن تامپون ها یک روش کاملا بدون درد است زیرا داخل بینی نمی چسبد.

ترس جراحی بینی

ترس و استرس قبل از جراحی بینی کاملا طبیعی است. با وجود امکانات زیاد و پیشرفت های قابل توجه در بیهوشی، جراحی بینی و بهبودی متعاقب آن، اضطراب و استرس قبل از جراحی بینی همچنان وجود دارد. اما شدت این استرس در افراد مختلف متفاوت است. اضطراب و استرس قبل از جراحی بینی می تواند با علائم و نشانه هایی مانند تپش قلب شدید، تنفس سریع، تعریق زیاد، استفراغ و حالت تهوع، خشکی بیش از حد دهان و بی قراری همراه باشد.

این اضطراب و استرس قبل از جراحی بینی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به مواردی چون ترس از تغییر ظاهر، عدم آگاهی، نگرانی و ترس از موارد ناشناخته در اتاق عمل، ترس از به هوش نیامدن بعد از بیهوشی، ترس از اشتباه کادر جراحی و… اشاره کرد. مقابله با قبل از جراحی بینی با استرس وجود دارد. این روش های کاهش استرس با توجه به علت اضطراب استفاده می شود.

ابراز نگرانی قبل از جراحی بینی

اگر در مورد جراحی زیبایی خود شک دارید، در مورد آن با پزشک خود دریغ نکنید.. زیرا اگر بتوانید به سوالات خود پاسخ دهید، نگرانی های ذهنی شما برطرف می شود. در نتیجه خیال شما راحت می شود. بنابراین برای جراحی بینی آمادگی بهتری خواهید داشت.

استرس قبل از جراحی بینی در بین بسیاری از افراد رایج است. استرس و ترس از انجام جراحی بینی می تواند منجر به نوسانات خلقی و بی خوابی در شب شود. به همین دلیل است که یافتن راهی برای آرامش هم برای ذهن و هم برای بدن شما ضروری است.

چگونه ترس از جراحی بینی را از بین ببریم؟

در اینجا چند تمرین وجود دارد که می تواند برای آمادگی ذهنی شما مفید باشد:

تنفس عمیق را تمرین کنید

یوگا

ماساژ دادن

تجسم جراحی بینی

حفظ نگرش مثبت یا دید امیدوارکننده در حین و بعد از جراحی بینی باعث رضایت بیشتر و بهبودی سریع ‌تر می‌شود. در طول دوران نقاهت، بهتر است زمان بیشتری را با خانواده و دوستانی که از شما حمایت می‌کنند بگذرانید. توصیه می شود یک برنامه برای دوره مراقبت و نقاهت خود تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که استراحت کافی دارید. می توانید قبل از عمل یک مکان امن و آرام با تمام امکانات لازم برای کاهش استرس و اضطراب فراهم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

بسیاری از افراد دغدغه های مختلفی بعد از جراحی بینی دارند. یکی از دغدغه هایی که همواره در بیماران مشاهده می...

انواع ماساژ بینی

انواع ماساژ بینی

معمولاً بعد از جراحی بینی مدت زمان نسبتا طولانی باید بگذرد تا ورم بینی شما به طور کامل کم شده و از بین برود...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.