دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / تاثیر مصرف الکل بر جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تاثیر مصرف الکل بر جراحی بینی

استفاده از الکل و مشروبات الکی توسط پزشکان مختلف نیز منع می شود و همواره از استفاده از این نوشیدنی باید اجتناب نمود. با این حال برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مصرف نوشیدنی های الکلی بعد از جراحی بینی و تاثیرات آن نیز به مطالب زیر دقت نمایید.

تاثیر مصرف الکل بر جراحی بینی

اگر تا به حال در بیمارستان بستری بوده باشید، می دانید که جراحان همیشه به شما توصیه می كنند حدود 12-24 ساعت قبل و بعد از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری كنید – همه اینها به نوع جراحی شما بستگی دارد. دلایل زیادی وجود دارد که جراحان این امر را توصیه می کنند، اما عامل اصلی ایمنی، هم برای شما و هم برای پزشکتان است.

اگر غذا و آب قبل از عمل ممنوع باشد، ناگفته پیداست که از نوشیدن الکل قبل یا بعد از عمل باید به هر قیمتی اجتناب شود. حداقل 24-48 ساعت قبل و بعد از عمل جراحی و احتمالاً بیش از 2 هفته بعد از عمل جراحی، از نوشیدن خودداری کنید تا بدن در بهترین شرایط برای بهبودی خود قرار بگیرد

 

چرا نمی توانید قبل از عمل بنوشید؟

مهم است که قبل از انجام عمل جراحی پلاستیک – یا هر نوع جراحی برای آن مشروبات الکلی – بنوشید، زیرا می تواند باعث عوارض پیش بینی نشده و تأثیر جدی بر نتایج نهایی و نحوه و میزان بهبودی شود. در اینجا فقط چند دلیل از دلایل عدم مصرف نوشیدنی قبل از جراحی زیبایی بینی در اینجا آورده شده است:

الکل پوست شما را خشک می کند

الکل، به خصوص هنگام مصرف زیاد، می تواند پوست شما را خشک کند، که در نتیجه می تواند منجر به ایجاد ترک شود. اگر در حال انجام یک عمل جراحی پلاستیک مانند جراحی زیبایی بینی هستید که پوست کشیده شده است پوست خشک و ترک خورده باعث می شود که جراح نتواند پوست را به هم بچسباند یا بخورد، در نتیجه نتیجه کمتری خواهد داشت و احتمالاً زخم شده و نتیجه جراحی بینی نیز مطلوب نخواهد شد.

الکل بر روی داروهای آرام بخش و بی حسی تأثیر می گذارد

قبل از هر جراحی زیبایی بینی، بیهوش خواهید شد. نوشیدن الکل می تواند مشکلات جدی برای متخصص بیهوشی ایجاد کند، زیرا آنها قادر به برآورد درست دوز مورد نیاز برای بی هوش کردن شما نیستند، زیرا الکل باعث کاهش اثرات آرام بخش می شود. برای اطمینان از امنیت خود و جلوگیری از عواض جدی، جراح زیبایی باید از مصرف الکل و مشروبات الکلی قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی شما امتناع ورزد، این بدان معنی است که شما نیاز به رزرو وقت دیگری دارید، هزینه های دیگر را بپردازید. متحمل شده و بیشتر صبر کنید تا جراحی مورد نظر شما انجام شود.

الکل خون شما را رقیق می کند

الکل به طور طبیعی خون شما را رقیق می کند و همه انواع جراحی پلاستیک تهاجمی باعث کاهش خون می شوند. بیشتر جراحان پلاستیک از انجام عمل جراحی بر روی شخصی که مشروبات الکلی مصرف کرده است امتناع می ورزند زیرا خون رقیق باعث می شود جلوگیری از هرگونه خونریزی بیش از حد غیرمنتظره در حین عمل سخت تر شود.

 

چرا بعد از عمل نمی توانید بنوشید؟

نوشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی می تواند به اندازه نوشیدن قبل از عمل جدی باشد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که شما باید از نوشیدن الکل پس از عمل برای مدت معینی خودداری کنید. جراح زیبایی بینی شما دقیقاً به شما می گوید که بستگی به سلامتی عمومی، سابقه پزشکی و نوع جراحی زیبایی بینی خود، دقیقاً چه مدت شما باید از الکل خودداری کنید. مصرف الکل بعد از جراحی بینی میزان تورم را بعد از جراحی بینی افزایش می دهد.

نوشیدن الکل رگ های خونی شما را باز می کند و این می تواند باعث تورم شود، که می تواند منجر به عوارض دیگری شود. اگر اخیرا تحت عمل رینوپلاستی قرار گرفته اید، نوشیدن الکل بعد از عمل می تواند بسیار جدی باشد، زیرا بینی بسیار مستعد ورم وابسته به الکل است و اگر بینی شما متورم باشد، دردناک خواهد بود و مدت بیشتری طول می کشد تا بهبودی پیدا کند.

منبع: https://www.harleystreetaesthetics.com/blog/dr-kremers-blog/2014/08/01/scheduled-for-plastic-surgery-say-no-to-alcohol

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

Call Now Buttonتماس با پزشک