English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی زیبایی صورت / بهترین جراح زیبایی گوش در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

آیا می دانید بهترین جراح زیبایی گوش در تهران کیست ؟ آیا می دانید معیار انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش چیست ؟ در این مقاله ما شما را با نحوه انتخاب بهترین جراح گوش آشنا می کنیم.

همان طور که می دانید بسیاری از افراد به دلیل ژنتیک و دیگر مشکلات و حوادثی که امکان دارد به وجود آید زیبایی ظاهر گوش خود را از دست می دهند. همین عامل باعث می شود که از ظاهر گوش های خود که طبیعی نیستند رنج ببرند. ظاهر ناهموار گوش ها به شدت بر اعتماد به نفس فرد تأثیر می گذارد و فرد به طور مداوم خجالت زده و نسبت به ظاهر گوش خود حساس می شود؛ درصورتی که امکان دارد این ناهنجاری ظاهری و فقط ظاهری باشد و هیچ گونه مشکلی برای زندگی فرد ایجاد نکند. شاید شما با گوش هایی که دوستشان ندارید متولد شده باشید، اما نیازی نیست که برای همیشه ظاهر آن ها را تحمل کنید.

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

در ابتدا توضیح کوتاهی درباره جراحی زیبایی گوش می دهیم. اتوپلاستی نوعی از جراحی زیبایی می باشد که بر روی گوش ها انجام می گیرد تا ظاهر آن ها را تغییر دهد. اتوپلاستی می تواند ایرادات زیر را در گوش های شما برطرف سازد:

  1. گوش های بزرگ
  2. شکل و محل قرارگیری نامتناسب گوش
  3. دور بودن لاله گوش از سر
  4. گوش گل کلمی (گوش کشتی گیران)

مسائلی که باید در مورد کوچک کردن گوش درنظر گرفت:

به طور کلی جراحی گوش ایجاد تغییر شکل در غضروف یا برداشتن بخشی از غضروف گوش است. پس می توان گفت جراحی گوش به دو شکل کلی صورت می گیرد:

1-جراحی ترمیمی گوش

در جراحی ترمیمی گوش شکستگی، سوختگی، گل کلمی بودن و یا پارگی و سوراخ های آن ترمیم می گردد. برخی از بدشکلی ها و عدم تقارن های مادرزادی نیز با جراحی ترمیمی اصلاح خواهند شد.

این ایرادات مادرزادی میکروتیا و ماکروتیاست.

میکروتیا به عارضه ای گفته می شود که در آن گوش ها به اندازه کافی رشد نکرده اند.

ماکروتیا عارضه ای اسشت که در آن گوشت زیادی رشد کرده اند.

2- جراحی گوش بیرون زده

گوش برخی افراد در زمان رشد جسمی آن ها به صورت کامل رشد نکرده و یا گوش ها خم شدگی عجیبی پیدا کرده اند و بزرگ تر دیده می شوند. پزشک در این شرایط با برداشتن غضروف و پوست اضافی ظاهر گوش را بهبود می بخشد.

دلیل ایجاد گوش های برآمده می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

  • عمیق بودن کونکای گوش
  • از بین رفتن تاخوردگی آنتی هلیکال

گاهی هر دو عارضه نیز می توانند با هم موجب ایجاد ظاهر نامتناسب گوش شوند.

بهتر است که برای این نوع جراحی در سنین پایین تر اقدام شود. معمولا از 5 سالگی به بعد که رشد گوش ها تمام شده است، می توانید برای اصلاح گوش فرزند و یا نزدیکان خود به پزشک مراجعه نمایید.

دکتر مسعود راستکاری، جراح پلاستیک بینی و صورت و متخصص گوش و حلق و بینی، می توانند در این زمینه بهترین مشاور برای شما باشند. ایشان با بررسی سوابق بیمار مراجعه کننده و آناتومی گوش ایشان، مشخص می کند که چه نوع تغییری در گوش هنگام جراحی اعمال می شود .در نهایت یک طرح جراحی برای بهبودی مد نظر قرار می دهد.

اهمیت جراحی زیبایی گوش در کودکی

جراحی زیبایی گوش جز جراحی هایی محسوب می شود که هر چه در سن کمتر انجام شود، نتایج و تاثیراتی که بر روی بیمار خواهد گذاشت بهتر خواهد بود؛ زیرا هنگامی که کودکی قبل از مدرسه رفتن اقدام به جراحی زیبایی گوش می کند باعث می شود در مدرسه و در میان هم سن و سال هایش کمتر مورد تمسخر قرار بگیرد و اعتماد به نفس کودک از همان اول قدرتمند شکل بگیرد؛ به همین دلیل توصیه دکتر راستکاری به همه ی والدین عزیز این است که در صورتی که کودکشان از ظاهر زیبا گوش برخوردار نیست این مساله را جدی بگیرند و از همان سنین کودکی اقدام به جراحی کنند.

بهترین جراح زیبایی گوش در تهران
بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

اهمیت انتخاب جراح گوش مناسب

تاکید ما بر این است که حتما در انتخاب جراح گوش دقت نمایید چرا که نتیجه عمل دائمی خواهد بود و بروز ایراد در ظاهر گوش شما هنگام جراحی ممکن است فقط با جراحی دوباره قابلیت اصلاح داشته باشد. ممکن است جراح دقت کافی را برای قرینه سازی گوش های شما به خرج ندهد و یا به دلایل دیگری ایرادات موجود در گوش شما تغییر مشهودی ننمایند. همانطور که گفتیم ممکن است شما نیاز به جراحی دوباره داشته باشید که نه از نظر پزشکی و نه از نظر مالی به نفع شماست.

برش های جراحی نیز در انتها بسیار مهم هستند چون هر بخیه ای باعث ایجاد اسکار بر روی پوست می شود. یک جراح خوب، طوری برش ها را ایجاد می کند که بر روی ظاهر فرد تاثیر منفی نگذارد.

همچنین جراح باید به شما گوش فرا دهد تا بتواند از خواسته های دقیق شما مطلع شود. بعد از در نظر گرفتن خواسته هایتان هم، باید به عنوان بهترین مشاور، نتایجی که ممکن است از جراحی حاصل شود را با شما در میان بگذارد تا بتوانید همراه با هم درک بهتری از روند جراحی به دست آورید.

بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

دکتر راستکاری با تعداد جراحی هایی که در زمینه جراحی زیبایی گوش داشته اند، جزء مطرح ترین و بهترین جراحان زیبایی گوش هستند. اگر شما عزیزان قصد جراحی زیبایی گوش را دارید می توانید به مطب دکتر راستکاری مراجعه کنید تا در طی جلسه ی مشاوره اطلاعات دقیق تر و جزئی تری نسبت به جراحی زیبایی گوش خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید : مراقبت بعد عمل گوش

روند جراحی اتوپلاستی

بعد از بیهوشی و یا بی حسی موضعی، جراح با توجه به اقداماتی که لازم است انجام دهد، برش بر روی گوش ایجاد می کند. اما اغلب این برش ها پشت گوش ایجاد می شوند. در صورت ایجاد برش در قسمت جلویی، جراح این برش ها را در شیار های طبیعی گوش ایجاد می کند تا اسکار حاصل شده بر روی ظاهر گوش تاثیر منفی نگذارد. بعد از ایجاد این برش ها، پوست از غضروف زیر آن جدا شده تا پزشک بتواند میزان تغییری که لازم است را، در غضروف و پوست ایجاد کند. سپس جراح با بخیه زدن غضروف و پوست را به حالت طبیعی بر می گرداند. اهمیت جراح خوب در این لحظه مشهود خواهد شد. او باید بتواند تقارن گوش های شما را رعایت کند و زخم بزرگی از جراحی به جای نگذارد. بعد از زدن بخیه ها، پانسمان دور سر بسته می شود.

پرسش و پاسخ جراحی زیبایی گوش

در این مقاله سوالات رایجی که قبل از جراحی زیبایی گوش از دکتر رستکاری پرسیده می شود را مطرح کردیم و شما می توانید پاسخ دکتر به این سوالات را مشاهده نمایید.

در پایان؛

مزیت این جراحی نزد یک جراح خوب، در این است که علاوه بر کوتاهی مدت نقاهت، ریسک بزرگی ندارد و جراحی سبکی است. همچنین می توان آن را در سنین پایین نیز انجام داد. علاوه بر این ها، اسکار های به جا مانده به سختی قابل رویت است. 

می توان گفت مهم ترین قسمت انجام این جراحی، انتخاب پزشک مناسب برای شماست. ما در این مقاله سعی کردیم که در انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش به شما کمک کنیم. امیدواریم که با رهنمودهای ذکر شده بتوانید مناسب ترین پزشک را برای خود انتخاب کنید.

 

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *