دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / چگونه جراح ترمیم بینی خود را انتخاب کنیم؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

چگونه جراح ترمیم بینی خود را انتخاب کنیم؟

همانطور که می دانید جراحی بینی در کشور ما، ایران، متقاضیان بسیاری دارد. اما آیا همه مراجعین از نتیجه عمل بینی خود رضایت دارند؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است. پس از جراحی بینی مشکلات مختلفی ممکن است روی دهد، از جمله اختلالات تنفسی، عدم تقارن در حفره های بینی، عدم قرینگی در فرم کلی بینی، بروز کجی بینی، افتادگی نوک بینی و … . در چنین شرایطی افراد می توانند نسبت به جراحی ترمیمی بینی اقدام نمایند اما بع شرطی که از شرایط لازم برای عمل ترمیم، برخوردار باشند. اما چگونه می توان از واجد شرایط بودن برای عمل ترمیمی مطمئن شد؟ با مراجعه نزد یک جراح ترمیم بینی خوب! مطمئن نیستیم که به اهمیت جراحی ثانویه بینی واقف هستید یا خیر اما باید بدانید که این عمل از عهده هر پزشک و جراحی بر نمی آید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر ما را تا انتهای این نوشتار دنبال کنید.

ویدئوی رضایت مراجعین دکتر راستکاری از نتیجه عمل

برای جراحی ترمیم بینی نزد چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

به طور کلی جراحی بینی را پزشکانی که در زمینه گوش و حلق و بینی و نیز پلاستیک و زیبایی، تخصص داشته باشند، انجام می دهند اما معمولا جراحان و متخصصین گوش، حلق و بینی از عهده این عمل زیبایی، بهتر بر می آیند. زیرا بینی نقش بسیار مهمی در تنفس انسان دارد و هرگونه خطا در شیوه جراحی می تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

متخصصین گوش و حلق و بینی به خوبی با این سیستم آشنایی دارند و می توانند علاوه بر توجه به حفظ تناسب چهره فرد، به سلامت او نیز توجه نمایند. از همین رو امکان بروز خطا در جراحی توسط این پزشکان بسیار کمتر است. پس گزینه بهتری برای جراحی ترمیمی نیز به شمار می روند.

اما باید دقت کنید که حتما جراح مورد نظر شما برای عمل ثانویه بینی، این عمل زیبایی و ترمیمی را انجام دهد و تجربه کافی برای آن را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدیدی برای شما به وجود بیاید.

آیا عمل ترمیمی بینی از عهده تمام جراحان بینی بر می آید؟

همانطور که گفتیم این عمل جراحی نیاز به تجربه و مهارت بسیاری دارد. بنابراین حتی ممکن است بسیاری از جراحان حاذق در عمل بینی از عهده جراحی ترمیمی برنیایند.

اگر جراح در زمینه عمل ترمیم بینی از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد، احتمال بروز خطا نیز افزایش می یابد. در این صورت به جای اصلاح مشکلات بینی، اختلالات تازه ای نیز ممکن است ظاهر شوند. بنابراین پیش از هر اقدام و تصمیم گیری برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی، به خوبی تحقیق کنید تا مبادا دچار خطا شوید.

علت دشوار بودن عمل ثانویه بینی برای جراحان

ممکن است برایتان این سوال مطرح شود که چرا همه جراحان بینی، عمل ترمیمی را انجام نمی دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم معمولا افراد برای عمل ترمیمی نزد جراحی به جز پزشک اول خود مراجعه می کنند. از همین رو پزشک دوم نیاز به بررسی و معاینه دقیق دارد تا بتواند شرایط بینی را پس از عمل اول بررسی نماید.

همچنین باید بداند که چه مدت از عمل اول گذشته است و آیا در این مدت استخوان ها و غضروف بینی به خوبی جوش خورده اند یا خیر. با توجه به تغییرات گسترده ای که در عمل اول اعمال می شود، مقدار زیادی از بافت بینی اعم از پوست، استخوان و غضروف ها کم می شود. از همین رو در عمل دوم جراح باید به نحوی عمل کند که با این حجم بافت کم هم بتواند به بهترین شکل ممکن ایرادات بینی را برطرف سازد.

از سوی دیگر، نوع پوست و میزان استحکام بافت استخوانی و غضروفی بینی خود عامل دیگری است که می تواند عمل ترمیم را دشوار سازد. اگر بافت استخوانی بسیار مستحکم، غضروف و یا پوست، غیر قابل انعطاف باشد، عمل را دچار مشکلاتی خواهد کرد. از همین رو است که اکثر جراحان بینی، پذیرای عمل ترمیمی نیستند.

چگونه بهترین جراح ترمیمی بینی را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی

با این تفاسیر چگونه می توان یک جراح ترمیم بینی خوب را پیدا کرد و با اطمینان روال عمل را به او سپرد؟ در این زمینه شما می بایست برخی نکات را در نظر داشته باشید.

اول اینکه از بانک اطلاعات جهانی، یعنی همان اینترنت، کمک بگیرید. جستجو در این شبکه مجازی شما را به یک لیست بلند بالا از جراحان بینی که بعضا عمل ترمیمی انجام می دهند، می رساند.

راهکار دیگر این است که از اطرافیان و آشنایانتان در این باره تحقیق و پرس و جو کنید. به ویژه آن هایی که تجربه این عمل را داشته اند. سپس با توجه به پزشکانی که به شما معرفی می کنند، لیستتان کمی محدودتر خواهد شد. مراجعه به شبکه های مجازی این جراحان، می تواند تا حد زیاد به شما عزیزان کمک کند تا کمی بیشتر با آن ها آشنا شوید. حتی برای اطمینان از اینکه عمل ترمیمی انجام می دهند یا خیر، می توانید در همین شبکه ها برای آن ها پیامی ارسال نمایید.

در مرحله آخر لازم است نزد جراح یا جراحان مورد نظرتان به صورت حضوری مراجعه نمایید و مشکلات و انتطارات خود را از عمل ترمیمی بیان کنید. جراح به شما خواهد گفت که آیا امکان جراحی دوم برای شما عزیزان وجود دارد یا خیر.

موازی با این اقداماتی که برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی انجام می دهید، از نمونه کارها و سوابق جراح نیز غافل نشوید. رزومه کاری و نمونه کارهای او می تواند تا حد زیادی شما را با سبک کاری ایشان آشنا سازد.

هزینه بیشتر، دکتر بهتر!

برخی افراد بر این باورند که اگر جراح هزینه بیشتری بابت عمل ترمیم یا هر عمل زیبایی دیگر، دریاف کند، پس نتیجه دقیقا همان چیزی می شود که مد نظرشان است و هیچ مشکلی روی نخواهد داد. باید بگوییم که این طرز فکر از ریشه مشکل دارد. اساسا نگاه کردن به هزینه عمل جراحی ترمیم بینی به عنوان یک معیار برای انتخاب بهترین جراح ثانویه بینی اشتباه است. نه با پرداخت هزینه های گزاف و نه با پرداخت هزینه های ارزان، نمی توان در نتیجه نهایی تغییری ایجاد کرد. بلکه همه چیز بسته به توانمندی جراح و شرایط بینی مراجعین دارد.

بنابراین ذهن خود را از چنین تفکراتی خالی نگه دارید و تمام تمرکز خود را بر روی ویژگی های یک جراح ترمیم بینی خوب معکوس نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به تمام مطالب فوق، دانستیم که عمل ترمیم بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و اگر به خوبی انجام نگیرد ممکن است نیاز به عمل های بعدی پیدا کنید که در این صورت، فرم بینی به مراتب غیر مصنوعی تر خواهد شد. بنابراین پیش از تصمیم گیری نهایی مطمئن شوید که جراح بینی مورد نظرتان مهارت کافی برای انجام عمل ترمیمی را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =

Call Now Buttonتماس با پزشک