English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران

بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران همان پزشکی است که نیاز تمام بیماران خود را در ترمیم بینی‌هایی که یکبار عمل شده است، به راحتی برآورده می‌کند. 

همانطور که می‌دانید جراحی بینی در کشور ما، ایران، متقاضیان بسیاری دارد. اما آیا همه مراجعین از نتیجه عمل بینی خود رضایت دارند؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است. پس از جراحی بینی ممکن است مشکلات مختلفی از جمله اختلالات تنفسی، عدم تقارن در حفره‌های بینی، عدم قرینگی در فرم کلی بینی، بروز کجی بینی، افتادگی نوک بینی و … . بروز کند. در چنین شرایطی افراد می‌توانند نسبت به جراحی ترمیمی بینی اقدام نمایند. اما چگونه بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران را پیدا کنیم؟ با مراجعه نزد بهترین جراح ترمیم بینی!! آیا به اهمیت جراحی ثانویه بینی واقف هستید؟ باید بدانید که این عمل از عهده هر پزشک و جراحی بر نمی‌آید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر ما را تا انتهای این نوشتار دنبال کنید.

“بهترین دکتر ترمیم بینی” جراحی است که در زمینه گوش و حلق و بینی و نیز پلاستیک و زیبایی، تخصص داشته باشد. زیرا بینی نقش بسیار مهمی در تنفس انسان دارد و هرگونه خطا در شیوه جراحی می‌تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

متخصصین گوش و حلق و بینی به خوبی با سیستم تنفسی آشنایی دارند و می‌توانند علاوه بر توجه به حفظ تناسب چهره فرد، به سلامت او نیز توجه نمایند. از همین رو امکان بروز خطا در جراحی توسط این پزشکان بسیار کمتر است. پس گزینه بهتری برای جراحی ترمیم بینی نیز به شمار می‌روند.اما باید دقت کنید که حتما جراح مورد نظر شما برای عمل ثانویه بینی بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باشد. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدیدی برای شما به وجود بیاید.

همانطور که گفتیم این عمل جراحی نیاز به تجربه و مهارت بسیاری دارد. بنابراین حتی ممکن است بسیاری از جراحان حاذق در عمل بینی از عهده جراحی ترمیمی برنیایند. همانطور که در جراحی بینی گوشتی باید دقت کرد تا توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران انجام شود تا برگشت نتیجه عمل صورت نگیرد، به همین ترتیب برای عمل ترمیمی هم اگر جراح در زمینه عمل ترمیم بینی از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد، احتمال بروز خطا نیز افزایش می‌یابد. در این صورت به جای اصلاح مشکلات بینی، اختلالات تازه ای نیز ممکن است ظاهر شوند. بنابراین پیش از هر اقدام و تصمیم گیری برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی، به خوبی تحقیق کنید تا مبادا دچار خطا شوید.

ممکن است برایتان این سوال مطرح شود که چرا همه جراحان بینی، حتی بهترین جراح بینی طبیعی عمل ترمیمی را انجام نمی‌دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم معمولا افراد برای عمل ترمیمی نزد جراحی به جز پزشک اول خود مراجعه می‌کنند. از همین رو پزشک دوم نیاز به بررسی و معاینه دقیق دارد تا بتواند شرایط بینی را پس از عمل اول بررسی نماید.

فیلم عمل بینی ترمیمی توسط دکتر مسعود راستکاری را در زیر مشاهده کنید:

00:16
truncate dir-rtl

جراحی ترمیم بینی

همچنین باید بداند که چه مدت از عمل اول گذشته است و آیا در این مدت استخوان‌ها و غضروف بینی به خوبی جوش خورده‌اند یا خیر. با توجه به تغییرات گسترده‌ای که در عمل اول اعمال می‌شود، مقدار زیادی از بافت بینی اعم از پوست، استخوان و غضروف‌ها کم می‌شود. از همین رو در عمل دوم بهترین جراح ترمیم بینی در تهران باید به نحوی عمل کند که با این حجم بافت کم هم بتواند به بهترین شکل ممکن ایرادات بینی را برطرف سازد.

از سوی دیگر، نوع پوست و میزان استحکام بافت استخوانی و غضروفی بینی خود عامل دیگری است که می‌تواند عمل ترمیم را دشوار سازد. اگر بافت استخوانی بسیار مستحکم، غضروف و یا پوست، غیر قابل انعطاف باشد، عمل را دچار مشکلاتی خواهد کرد. از همین رو است که اکثر جراحان بینی، حتی بهترین جراح بینی استخوانی پذیرای عمل ترمیمی نیستند.

انتخاب بهترین دکتر ترمیم بینی یک چالش قابل توجه برای زیباجویان محسوب می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح بینی شامل موارد زیر است:

 1. بهترین جراح بینی ترمیمی معمولا از نظر مدرک دانشگاهی و تخصصی سطح بالایی دارد و زمانی که در مورد این جراح تحقیق می‌کنید مدارج علمی معتبر آن در دانشگاه‌های معروف را به راحتی مشاهده می‌کنید.
 2. جراح در کلینیک یا بیمارستان معتبر و تخصصی فعالیت می‌‌کند.
 3. اختصاص وقت کافی در جلسه مشاوره برای زیباجو یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک ترمیمی بینی است.
 4. یک جراح خوب پرسنل صبور و حرفه‌ای نیز استخدام می‌کند که خدمات مورد نیاز زیباجویان را به خوبی ارائه می‌کنند.
 5. در دسترس بودن پزشک قبل و بعد از عمل بسیار مهم است و نه تنها به کاهش استرس و نگرانی شما کمک می‌کند، بلکه در صورت بروز هر گونه مشکلی به حل راحت آن منجر می‌شود.
 6. یک پزشک مجرب و حرفه‌ای قبل از هر چیز سلامت بیمار را در نظر می‌گیرد و نظر تخصصی خود را بدون هیچ تعارفی ابراز می‌کند.

با وجود مواردی که عنوان کردیم، چگونه می‌توان بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران را پیدا کنیم و با اطمینان عمل را به او بسپاریم؟ در این زمینه شما می‌بایست برخی نکات را در نظر داشته باشید. از جمله:

 • اول اینکه از بانک اطلاعات جهانی، یعنی همان اینترنت، کمک بگیرید. جستجو در این شبکه مجازی شما را به یک لیست بلند بالا از جراحان بینی می‌رساند.
 • راهکار دیگر این است که از اطرافیان و آشنایانتان در این باره تحقیق و پرس و جو کنید. به ویژه آن‌هایی که تجربه این عمل را داشته‌اند. سپس با توجه به پزشکانی که به شما معرفی می‌کنند، لیستتان کمی محدودتر خواهد شد. 
 • مراجعه به شبکه‌های مجازی این جراحان، می‌تواند تا حد زیاد به شما عزیزان کمک کند تا کمی بیشتر با آن‌ها آشنا شوید.
 • در مرحله آخر لازم است نزد جراح یا جراحان مورد نظرتان به صورت حضوری مراجعه نمایید و مشکلات و انتظارات خود را از عمل ترمیمی بیان کنید. جراح به شما خواهد گفت که آیا امکان عمل برای بار دوم وجود دارد یا خیر.
 • موازی با اقداماتی که برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی انجام می‌دهید، از نمونه کارها و سوابق جراح نیز غافل نشوید. رزومه کاری و نمونه کارهای او میت‌واند تا حد زیادی شما را با سبک کاری ایشان آشنا سازد.
انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

برخی افراد بر این باورند که اگر جراح هزینه بیشتری بابت عمل ترمیم یا هر عمل زیبایی دیگر، دریافت کند، پس نتیجه دقیقا همان چیزی می ‌شود که مد نظرشان است و هیچ مشکلی روی نخواهد داد. باید بگوییم که این طرز فکر از ریشه مشکل دارد. اساسا نگاه کردن به هزینه عمل به عنوان یک معیار برای انتخاب بهترین جراح ثانویه بینی اشتباه است. نه با پرداخت هزینه‌های گزاف و نه با پرداخت هزینه‌های ارزان، نمی‌توان در نتیجه نهایی تغییری ایجاد کرد. بلکه همه چیز بسته به توانمندی جراح و شرایط بینی مراجعین دارد.

بنابراین ذهن خود را از چنین تفکراتی خالی نگه دارید و تمام تمرکز خود را بر روی ویژگی‌های یک جراح ترمیم بینی خوب معکوس نمایید.

نتیجه‌گیری

با توجه به تمام مطالب فوق، دانستیم که پیدا کردن بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران از حساسیت بالایی برخوردار است و اگر به خوبی انجام نگیرد ممکن است نیاز به عمل‌های بعدی پیدا کنید. در این صورت، فرم بینی به مراتب مصنوعی‌تر خواهد شد. بنابراین پیش از تصمیم گیری نهایی مطمئن شوید که جراح بینی مورد نظرتان مهارت کافی برای انجام این عمل را دارد.

سوالات متداول در مورد بهترین دکتر ترمیم بینی در تهران

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *