دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

بهترین جراح بینی طبیعی

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهترین جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی یا جراحی بینی، شکل، اندازه و تقارن بینی را بهبود می بخشد و آن را نسبت به بقیه صورت بهتر می کند. هنگامی که توسط یک جراح زیبایی ماهر، واجد شرایط انجام می شود، جراحی بینی می تواند یک روش متقاعد کننده و بهبود دهنده زندگی باشد، بیماران اغلب متوجه می شوند که ظاهر کلی آنها بهبود یافته است، همانطور که بینی آنها اکنون طبیعی است مانند بینی که همیشه فکر می کردند باید داشته باشند .

تمایل افراد به جراحی زیبایی بینی 

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی های زیبایی پر طرفدار در جهان خصوصا در کشور ما ایران است، از آنجایی که بینی در راس صورت قرار دارد اولین جزعی از صورت است زیبایی و زشتی آن به چشم می آید، تا جایی که زیبایی صورت را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد،لذا لازم است که برای انجام این جراحی جراح و متخصص متبحر و کارآزموده ای را برگزید تا بتوان ن به نتیجه خوب ،مثبت و رضایت بخشی رسید.

برخی از افراد پس از جراحی بینی کاملا چهره شان تغییر کرده و به طور باورنکردی زیبا می شوند، اما برخی از افراد بدون اینکه تغییر زیادی در چهره شان ایجاد گردد طی یک جراحی بینی طبیعی  فقط عیب و نقص بینی شان برطرف می شود. اما برخی از افراد پس از جراحی به نتیجه دلخواه خود نمی رسند واز فرم بینی خود راضی نیستند، سوال اینجاست آیا این افراد توقعی ماورائی از  جراحی بینی خود داشته اند یا جراح بینی انتخابیشان کار خود را به درستی انجام نداده است؟

جراحان زیبایی تمثیل مجسمه سازانی هستند که ما بدن و یا صورت خود را به آنها سپرده ایم تا با ایجاد تغییرات اساسی و موثر به زیبا ترین حالت ممکن در بیاورند، اما اگر مجسمه ساز زیبایی ما تازه کار باشد یا تبحری در کار نداشته باشد نتیجه چه خواهد شد؟

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی داده می شود ؟

اهداف تغییر شکل بینی به عنوان بیمارانی است که انتخاب جراحی بینی را دارند. با تغییر شکل ساختارهای بینی، از جمله استخوان، غضروف و پوست، یک جراح زیبایی می تواند به یکی یا بیشتر از موارد زیر کمک کند:

 • کوچک کردن بینی
 • صاف کردن یک ضربه برجسته در پل بینی
 • با کاهش نوک بینی باعث می شود فاصله پیشانی کاهش پیدا کند.
 • اندازه بینی نوک بینی اصلاح می شود.
 • بینی باریک می شود که برای چهره خیلی بزرگ
 • ایجاد تقارن در ساختار کلی بینی
 • مشکلات تنفسی بهبود می یابد.

کاندید مناسب جراحی طبیعی بینی

مردان و زنان هر سنی از می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند . تغییر شکل بینی نیز یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی بینی برای بیماران نوجوان است، اگر چه جراحان زیبایی مراقبت های خاصی را در هنگام ارزیابی اینکه آیا بیمار جوان تر برای جراحی آماده است یا خیر، بررسی می کنند، به طور فیزیکی، بینی باید به طور کامل رشد کرده باشد ، معمولا در 14 سالگی برای دختران و 16 ساله برای پسران. قابل قبول می باشد. بیماران جوان نیز باید بلوغ عاطفی و درک درستی از روند جراحی زیبایی را نشان دهند.
برای بیماران در هر سنی، انتظارات واقع بینانه مهم است. جراحی بینی می تواند به شما کمک کند بینی خود را بهبود ببخشید، جراح لوازم آرایشی ماهر و واجد شرایط برای شما توضیح می دهد که چه چیزی ممکن است و به شما کمک می کند که بینی خود را با ویژگی های منحصر به فرد خود به نظر برساند.

بهترین جراحی بینی طبیعی

جراحی  یک روش بسیار پیچیده است که نیاز به یک جراح زیبایی مخصوص آموزش دیده دارد. جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی زیبایی صورت داشته و عمل جراحی زیبایی را به عنوان بخش قابل توجهی از عمل جراحی انجام دهد. هنگام مشاوره با جراحان بالقوه، چندین روش رینوپلاستی را انجام دهید و مطمئن شوید که قبل و بعد از عکس از بیماران قبلی بررسی شده است. نتایجی که می بینید باید به هر بیمار فردی طبیعی باشد و شما باید نتایجی را که می بینید را دوست داشته باشید ، این نشان می دهد که یک جراح حساسیت زیبایی شما را با شما مقایسه می کند. راهنمایی های بیشتری در مورد انتخاب جراح زیبایی داشته باشید.

انواع جراحی بینی طبیعی

تکنیک های دقیق جراح زیبایی در طی یک روش، هر بار بسته به آناتومی و تغییرات مورد نظر بیمار متفاوت خواهد بود،. به طور کلی، با این حال، تکنیک های جراحی لوازم آرایشی تحت یکی از روش های رویه ای زیر قرار می گیرند.

جراحی باز بینی

برای یک جراحی “باز”، یک برش کوچک زیر نوک بینی ایجاد می شود. این روش به جراح لوازم آرایشی اجازه دسترسی کامل به ساختار بینی را می دهد، جایی که او سپس می تواند بینی خود را به شکل دلخواه بچرخاند. به دلیل این افزایش دسترسی، جراحان زیبایی به طور معمول از روش جراحی باز برای بیماران نیاز به تغییر شکل گسترده تر استفاده می کنند. زخم های حاصل از آنها در کانون های طبیعی بینی پنهان می شوند، به طوری که ممکن است آنها غیر قابل تشخیص باشند.

جراحی بسته بینی

برای یک جراحی “بسته”، برش ها درون سوراخ بینی ساخته می شوند. این روش بیشتر برای بیمارانی که نیاز به تنظیمات جزئیتری نسبت به ساختار بینی دارند، برای دستیابی به بهبود استفاده می شود. مزایای جراحی بسته نسبت به جراحی باز قابل مشاهده نبودن جای زخم است با این حال، این رویکرد ممکن است برای روش های جراحی گسترده تر مناسب نباشد.

تیلپاسایتی

“تیلپاسایتی” به منطقه تغییر شکل اشاره دارد، نه تکنیک برش. همانطور که ممکن است حدس بزنید، تیلپلاست فقط تغییر شکل نوک بینی را انجام می دهد، بدون تاثیر بر ساختارهای بینی دیگر. جراحان زیبایی ممکن است از روش باز یا بسته برای tiplasty استفاده کنند.

اقدامات پس از جراحی بینی طبیعی 

 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و ورم پس از جراحی بینی بسیار موثر است.
 • توصیه می گردد در هنگام استراحت به منظور بالاتر قرار گرفتن سر از بدن و سهولت در چرخش و جریان خون حتما از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید.
 • حدالامکان سعی کنید که عطسه ننمایید یا در صورت عطسه اجباری دهان خود را باز نمایید.
 • از انجام فعالیت های پر تحرک و سنگین خودداری نمایید.
 • تابهبودی کامل از رفتن به استر شنا وسونا خودداری نمایید.
 • از نوشیدن مشروبات الکی جدا خوددراری گردد.
 • بمدت 6 ماه از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نمایید.
 • تا دوما اول پس از جراحی مراقب باشید هیچگونه آسیبی به بینی شما وارد نشود.
 • 1 ماه اول پس از جراحی از عینک استفاده نمایید.

در پایان اینکه…

مهم ترین مرحله در جراحی بینی انتخاب پزشک متخصص خوب می باشد، لذا توصیه می گردد برای یافتن بهترین جراح بینی خود حتما تحقیق نمایید و نمونه کارهای وی را مشاهده نمایید.

یکی از نکات مهم قبل از جراحی بینی مشورت با پزشک متخصص و شفاف سازی  سوالات و ابهاماتی که در ذهنتان می باشد توسط پزشک مورد نظر می باشد.

نکته دیگری که در نتیجه جراحی بینی موثر می باشد، نوع و طریقه مراقبت از بینی در دوران نقاهت می باشد، عدم مراقبت صحیح پس از جراحی بینی و همچنین عدم توجه به توصیه های پزشکتان ممکن است شما را به نتیجه دلخواهتان نرساند و در نهایت پزشک خویش را مقصر بدانید.

 

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک