دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 اهمیت پوست در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

اهمیت پوست در جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
 در اینجا درباره ی اهمیت پوست در جراحی  به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

پوست در افراد بسیار متفاوت است و ضخامت کلی پوست مهمترین مشخصه در جراحی بینی می باشد.پوست ها با ضخامت  ضخیم ،متوسط و نازک هستند که بهترین حالت برای عمل جراحی پوست هایی با ضخامت متوسط و بدترین شرایط برای افرادی با پوست های خیلی نازک ( عمل بینی استخوانی ) یا خیلی ضخیم هستند البته بد زخم بودن و حالت ارتجاعی پوست از دیگر مواردی است که بر روی نتیجه جراحی تاثیر گذار می باشد.

پیامد های ناشی از پوست نازک درجراحی بینی

در عمل بینی زخم هایی که در اثر ایجاد برش پوست ایجاد می شود متفاوت است و در افرادی که نوع پوست بینی آن ها نازک است کمی جای زخم بر جای خواهد گذاشت در جراحی بینی با پوست های نازک که از بزرگترین مشکلاتش پنهان کردن عیوب استخوانهاست که باعث می شود کوچک ترین عیوب اسکلت به راحتی قابل مشاهده  باشد.

از دیگر پیامدهای پوست های نازک تمایل به منقبض شدن دارند که بعد از جراحی به ناهنجاری های ناخوشایندی (چارچوب بینی از حالت طبیعی خارج شده )تبدیل می شود در نتیجه رسیدن به یک اسکلت صاف و هموار و محکم  از بزرگترین چالش جراحی بینی با پوست نازک محسوب می شود بهتر است بدانید  پوست های نازک بیشتر در معرض کبودی ،قرمز شدن، قرار می گیرند.

پوست های ضخیم

تنها مزایای پوست ضخیم  درجراحی بینی این است که تمام عیوب در اسکلت بینی به طور کامل می پوشاند.در واقع پوست ضخیم یکی از چاش برانگیز ترین جراحی محسوب می شود و به عنوان یکی از موانع غیر قابل عبور در جراحی بینی به شمار می رود و همین عامل باعث می شود ک خیلی از جراحان از جراحی این نوع بیماران دوری کنند.

پوست های ضخیم و بینی پنهان

با توده های ضخیم آمیخته به پوست می توانیم پوست ضخیم را به عنوان چالش بزرگ معرفی کنیم که باعث پوشاندن مشخصات  اسکلت بینی می شود و نواسانات ظریف سطح اسکلت بینی که در توازن و زیبا تر شدن نقش بسزایی دارد از بین برود .

اهمیت پشتیبانی ساختاری در پوست های ضخیم

در بینی با پوست های نازک به دلیل نازک بودن پوست فشاری بر روی غضروف وارد نمی شود

ولی درپوست های ضخیم فشار بر روی غضروف وارد می شود در واقع تغییراتی که در جراحی بینی باعث ضعیف شدن پشتیبان ساختاری شود بسیار خطرناک است زیرا باعث فروپاشی پیشرونده اسکلت بینی و بد شکلی می شود.و اگر  پشتیبان ساختاری تقویت شود می توانیم بهترین نتیجه را به همراه داشته باشیم این چارچوب باعث می شود وزن اضافی از پوست های ضخیم را متحمل شود در واقع یک بینی با پشتیبانی ساختاری قوی اولین شرط لازم برای  بهترین جراح بینی می باشد.

کشیدن پوست نوک بینی برای اصلاح کردن برجستگی ها

اسکلت بندی خوب به اسکلت بندی گفته می شود که علاوه بر محافظت در مقابل فروپاشی ساختاری عملکرد مناسب در پوست های ضخیم دارد و آن هم کشیدگی راحت تر پوست در نوک بینی برای اصلاح برجستگی ها می باشد.کشیدگی راحت تر پوست بر روی اسکلت خوب و مناسب، در سطح بینی به وسیله ی نازک کردن پوست های ضخیم بهبود می یابد .البته قابل ذکر است که پوست های ضخیم بر روی غضروف های تقویت شده به صورت باقوه برجستگی های سطحی را می تواند بهبود دهد اما منافع زیبایی بدون منافع پوستی انعتطاف پذیر غیرممکن است .در واقع پوست باید قابلیت ارتجاعی کافی را داشته باشد در غیر این صورت باعث ایجاد اختلال در جریان خون و عوارض نامطلوب پوستی می شود.

از طرف دیگر در صورت قابلیت ارتجاعی بالا در پوست های ضخیم ،کشش زیاد پوست باعث بهبود چشمگیر در ظاهر پوست می شود.بهتر است قبل از جراحی پوست های ضخیم زیر نظر بهترین جراح بینی زیبایی ارزیابی شود.

کشش بیش از حد پوست باعث ایجاد عملکرد نامناسب گردش خون و یا مردگی قسمتی از بافت ها در اثر فشار بیش از حد می شود. ریسک های کشش بیش از حد پوست از جمله مردگی بافت ها بیشتر توسط عوامل پیش زمینه ای افزایش می یابد که جریان مواد مغذی را در خون مختل می یابد مانند بیماری دیابت

بیمارانی که بینی بسیار کوچکی دارند اگر چه بزرگ کردن بینی می تواند بسیار مطلوب باشد اما به دلیل فشاری که بر پوست وارد می شود از نظر پزشک منع می شود به همین دلیل بیمارانی که با این مشکل مواجه هستند جراحی مرحله ای انجام می دهند در این نوع جراحی به صورت تدریجی، بینی تقویت می شود .

برای کشیدن پوست بینی به بزرگ شدن اسکلت بینی نیاز است افرادی که دارای پوست های ضخیم هستند می توانند از یک بینی کشیده تر و خوش طرح بهره مند شوند بهتر است بگوییم که برای  بهبود شکل بینی می توانیم یک بینی کشیده تر و خوش حالت تر داشته باشیم تا اینکه بینی کوچک و بد فرم داشته باشیم .شکل بینی اهمیت بیشتری نسبت به سایز بینی خواهد داشت. بنابراین بهتر است با توجه به نوع پوستی که دارید انتظارات معقولانه ای از جراح خود داشته باشید.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =

Call Now Buttonتماس با پزشک