دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 بیهوشی در عمل بینی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

بیهوشی در عمل بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهتر است بدانید که در مرکزی که ما بیمار را جراحی می کنیم. دارای دستگاه های بسیار پیشرفته و داروهای مورد تائید وزارت بهداشت است  و ترسی بابت تقلبی بودن یا تاریخ مصرف گذشته بودن داروهای بیهوشی به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

از آن جایی که در بیشتر مواقع خانم های باردار تمایل دارند عمل بینی در حین بارداری انجام دهند ما توصیه می کنیم که در دوران بارداری تحت عمل جراحی قرار نگیرند.

 

بیهوشی در جراحی بینی به چه طریقی انجام می شود؟

در عمل بینی می توان از دو روش بیهوشی موضعی و بیهوشی عمومی استفاده کرد که البته ترجیح بر این است که بیهوشی عمومی انجام شود هر چند بی حسی موضعی قابل انجام است.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر راستکاری

نمونه جراحی بینی توسط دکتر راستکاری

 

آیا بیهوشی عمومی در همه افراد امکان پذیر است؟

در بیهوشی عمومی ،عموماً از بیمار سوال هایی پرسیده می شود که آیا بیمار سابقه ی بیماری مانند بیماری های قلبی و تیروئید و … . داشته است. آیا بیمار داروهای خاصی مصرف می کند  ؟ و آیا قبلاً عمل جراحی داشته و بیهوشی عمومی داشته است.

در صورت بروز هر گونه مشکلی مانند بیماری قلبی ترجیح ما این است که اول به متخصص قلب ارجاع دهیم و در صورت رضایت برای عمل اقدام کنیم با توجه به این موضوع که اکثر افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند زیر 40 سال هستند عموماً عمل جراحی خیلی بی خطر است و هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد.

 

مدت زمان بیهوشی چقدر است؟

معمولاً مدت زمان عمل بینی بین 1 تا 2:30 ساعت است و بستگی به نوع عمل بینی دارد بعد از اتمام جراحی بینی حدود 30 الی 45 دقیقه در ریکاوری باقی می ماند سپس به بخش منتقل می شود. بنابراین مدت زمان بیهوشی حدود 3 الی 4 ساعت است.

 

آیا امکان دارد فردی که بیهوش می شود، دیگر به هوش نیاید؟

این ترس ها بیشتر به گذشته بر می گردد زمانی که داروهای بیهوشی عوارض زیادی داشت و مشکلات بسیار زیادی در زمان بیهوشی پیش می آمد ولی خوشبختانه داروهای امروزی خیلی بی خطر هستند  و هیچگونه مشکلی برای بیماری که قرار است تحت عمل بیهوشی قرار بگیرد وجود نخواهد داشت.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک