دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراح بینی خوب و ویژگی هایی که باید داشته باشد
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراح بینی خوب و ویژگی هایی که باید داشته باشد

انتخاب جراح بینی خوب همواره جزو دغدغه های همیشگی داوطلبان جراحی بینی بوده و هست. زیرا میزان تجربه و مهارت پزشک در نتیجه عمل بینی تا حد زیادی تاثیرگذار است. البته فرم بینی فرد و جنس پوست بینی او نیز مولفه مهمی است اما اگر عمل بینی توسط پزشکی حاذق انجام گیرد نتیجه ای به مراتب ایده آل تر حاصل می شود. اما چگونه می توان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد؟ یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ اگر انتخاب جراح بینی خوب جزو دغدغه های شما نیز است، توصیه می کنیم ما را تا انتهای این نوشتار همراهی نمایید.

نتیجه جراحی بینی خانمی جوان

ویژگی های جراح بینی خوب

تا به حال به این سوال فکر کرده اید که یک جراح بینی ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در حقیقت لازم به ذکر است که معیارای هر فرد برای انتخاب جراح بینی با دیگری متفاوت است. از همین رو بهترین نیز برای آن ها با یکدیگر فرق دارد. با این حال برخی نکات است که به طور ثابت حین انتخاب جراح بینی باید در نظر داشته باشید.

یکی از مهم ترین ویژگی های جراح بینی دانش تخصصی و علمی اوست که به صورت آکادمیک کسب کرده باشد و به خوبی بر جوانب علمی عمل رینوپلاستی مسلط باشد. در کنار این دانش تخصصی لازم است که از مهارت و تجربه کافی نیز برخوردار باشد تا بتواند در شرایط مختلف، بهترین تصمیم را اتخاذ نماید. به هر حال مشکلات مراجعین مختلف و توقعات آن ها با یکدیگر یکسان نیست و تصمیم گیری صحیح در مواجهه با آن ها نیازمند تجربه و سابقه فراوان دارد.

پزشک باید با انواع فرم های بینی آشنا باشد و بداند که بهترین روش برای عمل کردن آن ها چیست. همچنین باید به خوبی اشخاص را معاینه کند تا بتواند با در نظر داشتن شرایط سلامتی و سوابق بیماری آن ها تصمیم درستی بگیرد.

توجه به انتظارات شخص از عمل بینی، صبور بودن، برخورد صادقانه با مراجعین و … همگی نکات مهمی است که از نظر اخلاقی، جراح باید در نظر داشته باشد. همچنین باید از تحمیل کردن نظر خود به شخص خودداری نماید و در عین حال اگر شخص انتطار نامعقولی دارد، بتواند او را به نحوی قانع سازد که تصمیم درست را اتخاذ نماید.

به عنوان مثال ممکن است فرئی بخواهید بینی خود را به صورت فانتزی عمل کند و یا هر اقدامی که امکانش نیست را انجام دهد. در چنین شرایطی لازم است پزشک او را قانع سازد که این امکان برایش فراهم نیست و می تواند آسیب های جدی برای او به وجود آورد. در مقابل می تواند بهترین روش های جایگزین را برای او شرح دهد تا بهترین نتیجه از عمل بینی حاصل شود.

قبل و بعد جراحی بینی آقایی جوان

تبحر جراحان ایرانی زبانزد جراحی زیبایی در دنیا

پیش از ذکر هر مطلبی باید خاطر نشان کرد که بهترین و با تجربه ترین جراحان بینی در کشور خودمان هستند و لازم نیست برای اقدام به این عمل به کشورهای دیگر مراجعه کنید. کیفیت جراحی بینی در کشورمان به حدی بالاست که از سایر کشور ها حتی از قاره اروپا و آمریکا برای انجام این عمل به ایران مراجعه می کنند. پس اولین توصیه به داوطلبان جراحی بینی این است که برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل در کشور خودمان به دنبال بهترین جراح باشند.

این افتخار را مدیون جو رقابتی میان پزشکان متخصص، ازدیاد متقاضیان و پرطرفدار بودن این عمل در کشورمان هستیم. بنابراین تنها کاری که لازم است انجام دهید تا یک جراح بینی خوب را پیدا کنید این است که کمی تحقیق کرده و بدون هیچ گونه عجله ای اقدام به تصمیم گیری نمایید.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح بینی

جراح بینی خوب در تهران کیست؟ این سوالی است که امروزه به گوش همه ما آشنا است. حتی برخی از افرادی که در شهرهای دیگر زندگی می کنند خواستار یافتن بهترین جراح بینی در تهران هستند و برای انجام این عمل به پایتخت می آیند.

دلیل انتخاب این عمل از سوی متقاضیان، تغییر بسیار زیاد چهره و بهبود وضع ظاهری به نحوی اثربخش است. با تغییر فرم بینی و اصلاح آن، زیبایی سایر بخش های صورت دوچندان شده و جذابیت فرد افزایش می یابد. از آنجایی که احساس زیبایی با اعتماد به نفس در انسان رابطه مستقیم دارد، بنابراین با افزایش این حس در افراد، اعتماد به نفس آن ها نیز افزایش می یابد.

نمونه کار جراحی بینی استخوانی

نمونه کار جراحی بینی استخوانی دکتر راستکاری

شناسایی بهترین جراح بینی

راه های مختلفی برای یافتن بهترین جراح بینی وجود دارد که یکی از شایع ترین آن ها در دنیای امروز جستجو در اینترنت است. همزمان با آن می توانید از اطرافیانتان که تجربه عمل بینی داشته اند کمک بگیرید و از تجارب آن ها استفاده نمایید. تا اینجا لیستی از بهترین جراحان بینی به دست خواهید آورد.

در مرحله بعد نوبت به بررسی سوابق پزشک و نمونه کارهایی است که از خود بر حای گذاشته است. با این کار می توانید با میزان موفقیت او در نتیجه عمل ها و نیز سبک کاری بیشتر آشنا شوید. احتمال اینکه لیست انتخابی در این مرحله کمتر شود، وجود دارد.

حال نوبت مشاوره حضوری برای ملاقات با پزشکان باقیمانده تنظیم کنید. در این جلسه حصوری از توقعات خود صحبت کنید و حرف ها و توصیه های پزشک را گوش دهید. بعد از شرکت در تمامی جلسات مشاوره و بررسی توقعات خود می توانید به نتیجه ای قطعی برسید.

مطالب فوق را می توانید با جزئیات بیشتر در ادامه مطالعه نمایید.

مشکلات بینی

به دلیل اینکه بینی عضوی برجسته در وسط صورت است، امکان آسیب دیدگی آن در سوانح و اتفاقات روزمره بیشتر از سایر اجزای صورت است. از همین رو آسیب هایی مانند شکستگی و انحراف بینی، بسیار شایع است. بنابراین مناسب ترین راه برای رفع آسیب های موجود، جراحی بینی است ولی دستکاری بینی از طرف اشخاص کم تجربه موجب پیدایش عوارض نامطلوب و آزاردهنده تری برای بیمار می شود. پس اولین اقدام برای عمل بینی، انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه است.

حفظ تناسب بینی با صورت

اصلی ترین هدف عمل بینی حفظ تناسب میان اجزای صورت است، چه در عمل های زیبایی چه درمانی. بنابراین لازم است که جراح با در نظر گرفتن شرایط هر فرد و ابعاد صورت و اعضای آن، بهترین فرم و روش برای عمل بینی را در پیش بگیرد. بنابراین پزشکی که برای عمل بینی انتخاب می کنید باید به قدر کافی در این زمینه تجربه داشته باشد تا بداند در شرایط مختلف باید بینی را چگونه جراحی کند تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود، بدون اینکه تناسب میان اجزا بر هم بریزد.

جراحی بینی گوشتی - قبل و بعد

جراحی بینی گوشتی – مقایسه قبل و بعد

مهارت جراح بینی

یکی از مولفه های بسیار مهم برای انتخاب جراح بینی توجه به مهارت اوست. اما چگونه می توان از میزان مهارت یک پزشک مطمئن شد؟

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، با تحقیق کافی در این زمینه می توان به اطلاعاتی کامل در مورد جراح دست پیدا کرد. اما برای اطمینان یافتن از این موضوع لازم است که نمونه کارهای پزشک و سوابق او با دقت کامل بررسی شود. هرچه مهارت پزشک در جراحی بینی بیشتر باشد، میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه آن بیشتر خواهد بود. همچنین احتمال بروز عوارض پس از عمل نیز کمتر می شود. زیرا می تواند بهترین روش عمل و فرم بینی را متناسب با هر فرد تشخیص دهد.

حتما نمونه کارهای قبلی پزشک مورد نظر خود را بررسی کنید

از آنجایی که امروزه فعالیت در اینترنت بیشتر از قبل شده است، دسترسی به نمونه کار جراحان بینی نیز آسان تر است. از همین رو شما عزیزان می توانید از این طریق نسبت به بررسی نمونه کارهای جراح بینی مورد نظرتان اقدام نمایید. حتی طی جلساتی که برای مشاوره پیش از عمل به مطب پزشک مراجعه می کنید، حتما با افرادی که قبلا عمل کرده اند، مواجه می شوید. می توانید با پرس و جو از آن ها و بررسی نتیجه جراحی شان در مورد پزشک، به یک نتیجه ای کلی برسید.

رضایت بیماران قبلی که جراحی بینی انجام داده اند

نظرات درباره دکتر مسعود راستکاری

 

انتخاب نادرست جراح

توجه داشته باشید با توجه به این مسئله که خوشبختانه  اکثر پزشکان ما در ضمینه جراحی بینی مهارت لازم را دارند اما این نکته را در نظر بگیرید که به هیچ وجه به دلیل پایین بودن بیش از حد، جراحی بینی خود را به پزشکانی که تجربه کافی ندارند نسپارید و در صورتی که پزشکی به هنگام جلسه ی مشاوره تلاش بر این دارد  که شما حتماً پیش خودش جراحی کنید نشان داده می شود که جراح منفعت طلبی است و در آخر این شما هستید که تصمیم می گیرید  که چه جراحی را به عنوان بهترین جراح بینی برای بینی خود انتخاب کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =

Call Now Buttonتماس با پزشک