دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 سوال های رایج جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

سوال های رایج جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پرسش هایی برای مطرح کردن در زمان مشاوره می توانید از پزشک خود بپرسید.خوشبختانه دکتر راستکاری باتوجه به تعداد جراحی های زیبایی بینی که انجام داده است، توانسته نظر بیشتر بیماران را به خود جلب کند. در ادامه می توانید پاسخ برخی از سوالات خود را از ایشان دریافت نمایید.

 

آیا حین جراحی بیهوش خواهم بود؟

در خصوص ابراز نگرانی درباره ی بیهوشی، ناراحتی، یا به هوش آمدن هنگام جراحی تردیدی به خود راه ندهید این ها نگرانی های شایعی هستند که باید بی پرده با جراح بینی  در میان گذاشته شود.

 

درباره تعداد جراحی هایی مشابهی که درسال گذشته جراحتان انجام داده سوال کنید.

بسته به جراح و نوع عمل، منحنی یادگیری بسیار متغیر است بعضی جراحان تنها با انجام تعداد اندکی از نوعی جراحی در آن تخصص و مهارت می یابند. برخی دیگر پس از صدها بار اصلاح تکنیک های خود را از سر می گیرند.

سوال های رایج جراحی بینی

سوال های رایج جراحی بینی

چگونه از نشانه های مشخص کننده جراحی پیشگیری می کنید؟

منظور از نشانه مشخص کننده، یعنی دیگران با دیدن آن به عمل زیبایی شما پی می برند و آن یک ویژگی فیزیکی غیر طبیعی است که نمی توان به هیچ چیز دیگری نسبتش داد. بعضی از آن ها قابل پیشگیری هستند ولی برخی دیگر این طور نیستند. جراح بینی خوب  باید در صورت امکان حتما از آنها جلوگیری کنند (مانند جای عمل جراحی بر روی بینی) .

 

عکس افرادی که همین جراحی را انجام داده اند نشان می دهید؟

سودمندی دیدن عکس های قبل و بعد از جراحی که شما نیز تمایل به انجام آن دارید مبالغه آمیز است زیرا نتایج عمل دیگران پیش بینی یا تضمینی برای شما به ارمغان نخواهد آورد علاوه بر این برخی جراحان پلاستیک بینی وصورت تنها بهترین عکس ها را نشان می دهند به همین دلیل بسیاری آن را کتاب افتخارات می نامند.

 

از مدتی قبل تیغه میانی ام به ترتیب به طرف راست وبعد از مدتی (حدود یک ساعت) به سمت چپ متمایل می شود. به همین خاطر در سمت راست و چپ بینی مدام احساس گرفتگی دارم. چه کنم؟

آنچه که گرفتگی متناوب بینی را به متمایل شدن تیغه ی میانی بینی به سمت راست یا چپ تعبیر می فرمائید پایه علمی ندارد. گرفتگی متناوب به خاطر پرخون شدن شاخک ها یا توربین های بینی است که در هر سمت سه تا است. شاخک ها در واقع رادیاتور بینی می باشند و سبب گرم شدن هوای تنفس و مرطوب شدن آن می گردند خیز و اتساع و پر خونی واکنش این شاخک ها در هر سمت به تناوب منجر به گرفتگی بینی می شوند. رینیت آلرژیک ( حساسیت بینی ) و رینیت وازوموتور ( عروقی ) علل اصلی و شایع این پیامد محسوب می شوند.

 

غضروف وسط بینی یک طرف در من برآمده شده و مثل یک غده بالا آمده و خیلی هم سرخ رنگ و قرمز می باشد. البته طرف چپ به داخل رفته و طرف راست برجسته شده و بیشتر اوقات در داخل بینی زخم هایی به وجود می آید مثل موریانه خوردگی پیدا کرده و بیم آن دارم که خوره به جانم افتاده باشد.

آن طور که شما نشانی می دهید دچار انحراف تیغه بینی به سمت راست می باشید و این همه علائم به پیامدهای آن مربوط می شود بهتر است افکار خود را با نگرانی های بیهوده ای چون خوره پریشان نسازید.

 

آیا میوه آناناس در رفع کبودی و خونمردگی های پس از عمل رینوپلاستی موثر است؟

میوه آناناس حاوی آنزیم های متلاشی کننده ملکول های سنگین پروتئین می باشد که در جذب خونمردگی و ورم پس از ضرب دیدگی ها و کوفتگی های بدن موثر است و قرص آناناس که پیش از این مصرف می شد از همان مواد بوده که در حال حاضر در بازار دارویی وجود ندارد.بهترین راه جذب سریع خونمردگی ها و کبودی های بینی و زیر چشم پس از عمل گذاشتن کیسه یخ روی بینی و صورت در 24 ساعت پس از عمل است که این کار هم پس از آن مدت دیگر چندان موثر نیست.

 

امکان دارد با یکی از بیمارانی شما که همین عمل را داشته اند صحبت کنم ؟

به طور کلی چنین کاری همیشه مفید نیست. قطعا تجربه ی شما متفاوت خواهد بود به عنوان مثال ممکن است از بیمار دیگری درباره ی دوران نقاهت او سوال کنید اما دوران نقاهت هر فردی جنبه های مختص به خود را دارد. چنانچه با بیمار دیگری مشورت کردید از او درباره ی خطرات و مزایای عمل سوال نکنید، افراد عامی در خور چنین بحثی نیستند و ممکن است ناخواسته اطلاعات غلطی به شا بدهند شاید بهترین و مهم ترین سوال این باشد که آیا پس از جراحی بینی، جراح نسبت به نیازهای او حساس و هنگام ضرورت قابل دسترسی بوده است.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک