دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 جراحی زیبایی بینی با بهترین نتیجه و بدون عوارض
مدت زمان مطالعه 17 دقیقه

جراحی زیبایی بینی با بهترین نتیجه و بدون عوارض

مدت زمان مطالعه 17 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

برخی از افراد از ظاهر بینی خود بسیار ناراضی می باشند و برای رفع این مشکل تصمیم به جراحی بینی خود می گیرند در واقع در جراحی بینی شکل گیری مجدد غضروف و استخوان بینی برای رسیدن به ظاهر و شکل مورد نظر صورت می گیرد.انتخاب جراح با تجربه در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد و در صورتی که این جراحی با مشاوره و همراهی یک جراح بینی متبحر انجام شود می توان از این جراحی بهترین نتیجه را دریافت کرد و بسیاری از عوارض احتمالی مانند افتادگی نوک بینی، کجی بینی، قوز بینی، بزرگ بودن حفره های بینی را به حداقل رساند. در جراحی زیبایی بینی باید توجه کرد که بینی پس از جراحی با فرم صورت و سایر اجزای صورت تناسب کافی داشته باشد و تناسب چهره پس از این جراحی حفظ شود.

در ویدئوی فوق می توانید نمونه ای واقعی از جراحی بینی که توسط دکتر مسعود راستکاری انجام شده است را ببینید.

هدف از انجام جراحی بینی چیست؟

عمل بینی می تواند با دو هدف درمانی و زیبایی انجام شود که بعضا جراحی های درمانی، با زیبایی ترکیب می شود. اما اگر بخواهیم این دو را تفکیک و کاربرد هر کدام آن ها را بیان کنیم، باید بگوییم که مشکلاتی مانند بزرگ بودن حفره های بینی، وجود برآمدگی، قوز بینی و مواردی از این قبیل با جراحی زیبایی بینی قابل بهبودی هستند.

جراحی بینی با هدف درمانی نیز برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند و جهت رفع پولیپ بینی، انحراف و کجی بینی و … استفاده می شود.

به طور کلی، بینی هر فرد می تواند یکی از دو حالت استخوانی و گوشتی باشد که هر کدام آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و با توجه به همان ها، بهترین شیوه جراحی انتخاب می گردد.

 

 

انواع بینی عمل شده

بینی ها با توجه به نوع پوست و میزان غضروف به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیفی می باشند و ظاهر این نوع از بینی ها بسیار بزرگ می باشد اصولا جراحی این نوع بینی ها بدلیل داشتن پوست ضخیم نسبت به جراحی بینی های استخوانی کمی دشوار تر می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک و غضروف زیاد می باشند این نوع از بینی ها استخوان سفت و غضروف های بسیار محکمی دارند در برخی موارد پل برآمده به شکل منحنی بروی این نوع از بینی ها مشاهده می شود. قبل از انجام جراحی بینی در زمان مشاوره جراح بینی باتوجه به نوع پوست و میزان استحکام غضروف نوع بینی شمارا تشخیص می دهد و در این زمینه مشاوره های لازم را دراختیار شما عزیزان قرار می دهد.

مقایسه قبل و بعد جراحی زیبایی بینی

 

جراحی زیبایی عملکردی بینی

کم و بیش دیده می شود افرادی که به مطب یا بیمارستان مراجعه می کنند و سوراخ های بینیشان کاملاً بسته شده به دنبال یه درمانی برای نجات از وضعیتی که قرار دارند می گردند .

هدف از جراحی زیبایی عملکردی این است که این مشکلات برای بیماران ایجاد نشود. بینی در درجه ی اول عضوی است که هوا را به دستگاه تنفسی عبور می دهد دریچه ای است که این هوا وارد بدن می شود یا می توان گفت اولین فیلتر آلاینده های هوا است .بینی نقش مهمی در تکلم دارد و مساله ی مهم تر نقش مهمی در عملکرد بویایی دارد .بنابراین همان طور که می دانید بینی وظیفه ی این عملکرد های مهم را دارد و ما باید حین جراحی زیبایی بینی به این عملکردها احترام بگذاریم و هدف از جراحی زیبایی عملکردی حفظ کارکردهای بینی است تا مبادا بیمار مشکل تلفظی پیدا کند .

بیماری که بینیش گرفته مشکلاتی برایش ایجاد می شود اعم از

 • بی خوابی
 • مشکلات آپنه انسدادی
 • خشکی دهان
 • کلافگی
 • عصبی بودن
 • همین طور اختلالات می تواند در تعامل و واکنش در جامعه دچار مشکل کند.

این مشکلات دیده نمی شوند اما می توانند در خیلی از وقت ها جدی شوند و موجب دردسر شوند.

 

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی باز و بسته انجام می شود که انتخاب این روش های برا ی جراحی بینی بستگی به نظر جراح دارد. زیرا ممکن است شکل و مشکلات یک بینی بسیار اندک باشد که با استفاده از روش بسته قابل اصلاح و تغییر باشد و ممکن است مشکلات ظاهری یک بینی بسیار زیاد باشد که برای اصلاح آن نیاز به جراحی باز باشد.

جراحی بینی به روش بسته

در این نوع از جراحی برای ایجاد تغییرات در بینی و اصلاح فرم آن برش ها در داخل بینی داده می شود و پوست بینی از اسکلت استخوانی خود جدا می شود و با استفاده از یک وسیله مخصوص به سمت بالا کشیده می شود و نگه داشته می شود و جراح تغییرات مود نیاز را بروی بینی انجام می دهد. جراحی بینی به روش بسته برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی ندارند مناسب می باشد تورم و کبودی در جراحی بینی به روش بسته بسیار کم مشاهده می شود.

جراحی بینی به روش باز

این نوع از جراحی برای بینی هایی که نیاز به تغییرات اساسی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در جراحی بینی به روش باز در ابتدا بروی قسمت باریک بین دو بینی توسط جراح برشی ایجاد می شود تا بتوان پوست بینی را بطور کامل بلند کرد تا جراح به اجزای داخل بینی دسترسی راحت داشته باشد. در جراحی بینی به روش باز دید جراح بیشتر است و تغییرات لازم بروی بینی ایجاد می شود. در این روش پس از جراحی تورم و کبودی بیشتری مشاهده می شود.

 

جراحی بینی به روش باز و بسته چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

 • اعمال تغییرات در جراحی بینی به روش باز آسان تر است و پزشک مسلط تر، عمل می کند اما در روش جراحی بسته، پزشک دسترسی کمتری به بینی، به ویژه نوک بینی دارد.
 • معمولا اولین انتخاب جراحان برای عمل زیبایی بینی، جراحی به روش باز می باشد.
 • در عمل بینی بسته، برش هایی در پره های بینی با هدف قرینگی حفره های بینی و نیز کوچک نمودن بینی، ایجاد می گردد.
 • در جراحی بینی به روش باز، به علت برداشتن کامل پوست بینی از اسکلت زیرین آن، میزان تورم و کبودی بیشتری روی می دهد.
 • جراحان در روش جراحی بینی بسته، برشی در نایه کلومالای بینی ایجاد نمی کنند.
 • معمولا برای افرادی که ایرادات جزئی در بینی آن ها وجود دارد، جراحی به روش بسته توصیه می گردد.

اینفوگرافیک رینوپلاستی

 

جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد بر این باورند که جراحی بینی های گوشتی بسیار دشوار می باشد و بینی پس از جراحی دچار افتادگی می شود در صورتی که عمل بینی گوشتی توسط جراح با تجربه به صورت کاملا تخصص و متبحرانه انجام شود و پایه غضروفی خوبی گذاشته شود هرگز دچار افتادگی نخواهد شد. در جراحی بینی گوشتی بدلیل اینکه این نوع از بینی ها دارای غضروف کمی می باشند جراح در حین جراحی باید تقویت غضروف انجام دهد. افرادی که بینی های گوشتی دارند و قصد جراحی بینی خود را دارند باید انتظارات واقع بینانه ای از این جراحی داشته باشند زیرا نتیجه جراحی بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم مانند بینی های استخوانی خیلی به بینی های عروسکی و فانتزی تبدیل نمی شوند. در جراحی بینی های گوشتی بدلیل پوست ضخیمی که این نوع از بینی ها دارند ظرافت کاری هایی که جراح بینی در حین جراحی بروی بینی ایجاد می کند به طور کامل قابل مشاهده نمی باشد. بینی های گوشتی پس از جراحی نسبت به بینی های استخوانی به زمان بیشتری برای جا افتادگی بینی نیاز دارند.

 

جراحی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند می توانند از جراح خود تقاظای یک بینی عروسکی و فانتزی کنند زیرا بینی های استخوانی بدلیل داشتن پوست نازک و غضروف زیاد بعد از جراحی به خوبی فرم خواهند گرفت و نتیجه جراحی این نوع از بینی ها بسیار ایده آل و زیبا خواهد شد. عمل جراحی بروی بینی های استخوانی ممکن است با تغییرات چشمگیری همراه باشد در جراحی زیبایی بینی استخوانی جراح بینی به اصلاح معایب و رفع قوز بینی و صاف نمودن آن می پردازد. در جراحی بینی های استخوانی علاوه بر رفع قوز بینی تقویت بافت های باقی مانده در صورت نیاز باید انجام شود تا بینی از استحکام کافی برخوردار باشد. تغییرات و ظرافت کاری هایی که جراح بینی بروی بینی های استخوانی ایجاد می کند بدلیل داشتن پوست نازک بینی پس از جراحی به خوبی قابل مشاهده می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی در بانوان

 

جراحی ترمیمی بینی

برخی از افراد پس از جراحی بینی از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی می باشند و تصمیم به عمل ترمیمی بینی خود می گیرند. جراحی ترمیمی بینی می تواند برخی از نواقص و مشکلاتی را که در جراحی بینی اولیه بوجود آمده است را برطرف کند.

همچنین برخی از افراد پس از جراحی بینی خود با مشکلات تنفسی روبرو می شوند و نمی توانند به راحتی نفس بکشند جراحی ترمیمی بینی علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی می تواند مشکلات تنفسی که ناشی از جراحی بینی اولیه می باشد را برطرف سازد. جراحی ترمیمی بینی کمی دشوار می باشد و حتما باید زیر نظر جراح بینی با سابقه و متبحر انجام گیرد.

 

عمل بینی مردان

در گذشته عمل جراحی زیبایی و به طور خاص رینوپلاستی بیشتر بین زنان رایج بود و چگونه است که این عمل بسیاری ازمردان را نیز به خود جلب کرده است در این جاست که می توانیم بگوییم که زیبایی به جنسیت مربوط نمی شود مردان هم به موازات زنان طالب آنند که زیبا شوند هر چند این درخواست در افراد مونث بیشتر است اما آن شکل از بینی که مردان می خواهند بینی شکیل مردانه است ، نه بینی ظریف و مینیاتور که در سرشت جنس زن نهفته است .در موارد استثنایی مردانی هستند که با گرایش هایی علاقه مندند خود را به صورت جنس مونث نشان دهند اما بیشتر مردها می خواهند بینی شان با همه زمختی به شکلی در آید که در عین حال هماهنگی با چهره شان اصلاح شود مثلاً قوز بینی شان برداشته شود و نوک بینی سربالا شود به عبارت دیگر آنان خواستار بینی صاف در عین حال مردانه هستند که به طور عامیانه می گوییم دوست دارند جراحی بینی طبیعی برای آنها انجام دهیم.

عمل بینی برای آقایان

 

جراحی بینی، چه مزایایی دارد؟

اولین مزیتی که می توان برای جراحی زیبایی بینی در نظر گرفت، تاثیر چشمگیر آن در ظاهر فرد است که می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس نیز شود. از دیگر مزایایی که برای جراحی بینی می توان در نظر گرفت، به موارد زیر اشاره می کنیم.

 • ایجاد تعادل میان صورت و بینی
 • برطرف ساختن ایرادات بینی
 • اصلاح نقوص و آسیب های مادرزادی
 • برطرف کردن انحرافات بینی
 • برطرف کردن پولیپ بینی
 • کوچک شدن بینی و کاهش پهنای آن
 • بهبود مشکلات تنفسی
 • برطرف کردن آسیب های ناشی از شکستگی بینی
 • رفع قوز بینی
 • با توجه به اینکه اکثر بینی های استخوانی در زیر پوست خود، کمی بافت های چربی ذخیره کرده اند، پس از جراحی به تزریق استروئید (برای پیشگیری از ایجاد بافت اسکار) نیاز نیست.

 

آیا جراحی بینی عوارض هم دارد؟

آیا عملی هست که با هدف زیبایی انجام شود و عوارضی نداشته باشد؟ حقیقتا خیر. هر تغییری که به منظور زیبایی انجام می شود، هرچند ناچیز، عواقبی برای فرد به دنبال دارد. جراحی بینی نیز از این امر مستثنی نیست.

برخی از عوارضی که ممکن است پس از عمل بینی استخوانی بروز کند، عبارتند از:

 • بروز تورم و التهاب
 • عفونت
 • خونریزی
 • واکنش نامطلوب به بیهوشی
 • احساس درد و تغییر رنگ در ناحیه بینی
 • گرفتگی بینی
 • احتمال بروز مشکلات تنفسی
 • عدم قرینگی حفره های بینی
 • ضخیم تر شدن پوست بینی
 • کاهش حس بویایی در پی کوچک شدن حفره های بینی

برخی از موارد فوق، در کوتاه مدت بهبود می یابند و برخی دیگر ممکن است در طولانی مدت با فرد، همراه باشند. لازم به ذکر است که میزان تجربه و مهارت جراح در میزان عوارضی که پس از جراحی بروز می کند، بسیار تاثیرگذار است.

هر قدر که پزشک، حرفه ای تر عمل کند، مشکلات پس از جراحی نیز کمتر خواهد بود. به علاوه رعایت نکات مراقبتی پس از جراحی نیز یکی دیگر از عواملی است که می تواند در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تاثیرگذار باشد.

نمونه جراحی بینی از چند زاویه

نمونه جراحی بینی از چند زاویه متفاوت

 

قبل از عمل بینی، آماده باشید!

معمولا پیش از جراحی، جلسه مشاوره ای بین جراح و فرد تنظیم می شود تا در آن در مورد فرآیند عمل صحبت شود. یکی از مواردی که در این جلسه به آن پرداخته می شود، اقدامات پیش از عمل جراحی بینی می باشد که در ادامه برخی از آن ها را شرح می دهیم.

 • اگر مبتلا به بیماری یا مشکلی هستید که داروی خاصی مصرف می کنید، حتما با جراح خود در میان بگذارید.
 • تا 2 هفته قبل از عمل، از استعمال دخانیات و مشروبات لبکلی بپرهیزید.
 • به مدت 2 هفته قبل از جراحی، مصرف داروهایی مانند پروفن و آسپرین که خونریزی را افزایش می دهند، را قطع کنید.
 • معمولا از سوی جراح، آزمایش خون برای شما تجویز می گردد که لازم است آن را انجام دهید.

شب قبل از عمل زیبایی بینی

 • در طی روز قبل از عمل، به قدر کافی آب بنوشید.
 • شام سبک میل کنید.
 • استحمام کنید.
 • معده باید حین جراحی خالی باشد بنابراین حدودا 6 الی 8 ساعت پیش از عمل، چیزی میل نکنید.

روز عمل رینوپلاستی

 • حداقل 1 ساعت پیش از موعد عمل در مکان، حاضر شوید.
 • حتما کمپرس یخ در دسترس قرار دهید تا پس از جراحی استفاده نمایید.
 • حتما 1 یا 2 همراه داشته باشید.
 • خانم ها تا حد ممکن از آرایش کردن و داشتن لاک بر روی ناخن خودداری کنند.
 • به همراه داشتن زیورآلات در حین جراحی، مجاز نیست.
 • برای آقایان لازم است که با حداقل میزان ریش و سبیل در موعد عمل حاضر شوند.
 • مدارک لازم و همچنین نتیجه آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 • لباس گشاد و دکمه دار بپوشید تا پس از جراحی مشکلی برای تعویض نداشته باشید.

 

اهمیت مشاوره پیش از جراحی بینی

جلسه مشاوره، معاینات و اطلاعاتی که در آن بین مراجعه کننده و پزشک رد و بدل می شود، بسیار اهمیت دارد. چرا که جراح باید با در نظر داشتن تمامی جوانب و جزئیات مربوط به بیمار، بهترین روش جراحی را برای او انتخاب کند.

اولین قدمی که برای تصمیم گیری در مورد عمل زیبایی بینی برداشته می شود، تشخیص نوع بینی مراجعه کننده می باشد. در واقع پزشک باید قبل از انجام جراحی و در زمان مشاوره با توجه به نوع پوست و میزان استحکام غضروف نوع بینی شما را تشخیص دهد. سپس در این زمینه اقدامات لازم را آغاز نماید.

ممکن است در مرحله معاینه، از برخی روش های تصویربرداری رایانه ای نیز استفاده می شود که اغلب برای جراحی های درمانی کاربردی تر است.

 

چسب بینی، همراه همیشگی شما پس از جراحی!

همگی دیده ایم، اکثر افرادی که بینی خود را جراحی می کنند، برای مدتی از چسب بینی استفاده می نمایند تا فرم نهایی را تا بیشترین حد ممکن، مطابق با سلیقه فرد باشد. اما آیا استفاده از آن دائمی است؟

طبیعتا پاسخ سوال فوق، منفی است. مدت زمان لازم برای زدن چسب روی بینی عمل شده، در افراد با شرایط مختلف، متفاوت است اما می توان میانگین آن را حدود 2 الی 3 ماه در نظر گرفت.

چسب زدن بینی پس از عمل، می تواند تا حد زیادی مانع تورم آن شود و همزمان سرعت جوش خوردن بینی عمل شده را افزایش دهد. رعایت این نکته و انجام مراقبت های مربوطه، می تواند روند بهبودی را تسریع بخشد و نتیجه به مراتب بهتری را حاصل نماید.

مراحل چسب زدن بینی پس از جراحی

 • یک نوار چسب 10 سانتی متری را بردارید، وسط آن را در قسمت پایین بینی تنظیم کنید و نوار را روی بینی بگذارید.
 • نوار چسبیده شده را از دو سمت به طرف بالا بکشید. این کار را دو مرتبه انجام دهید. دقت کنید به نحوی این مرحله را انجام دهید که کناره های بینی شما را مستقیما در بر بگیرد.
 • در این مرحله نوبت به پوشاندن روی بینی با چسب ها می باشد. تعدادی چسب کوتاه 4 تا 5 سانتی متری تهیه کنید و بسته به بینی خود، 4 الی 5 عدد از آن ها را به ترتیب از پایین تا بالا، روی تیغه بینی بچسبانید. این چسب ها باید به نحوی چسبانده شوند که روی هم قرار گیرند.

همان گونه که اشاره کردیم از فشار آوردن زیاد به بینی حین چسب زدن، جدا خودداری نمایید. ممکن است برخی پزشکان بگویند که چسبی که در نوک بینی زده می شود باید بینی را به سمت بالا بکشاند اما این کار در طولانی مدت می تواند موجب افتادگی نوک بینی گردد.

در ویدئوی فوق نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی را مشاهده می نمایید.

 

بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب جراح با تجربه در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است و می تواند بسیاری از عوارض احتمالی مانند افتادگی نوک بینی، کجی بینی، قوز بینی، بزرگ بودن حفره های بینی و … را به حداقل برساند.

در جراحی زیبایی بینی، پزشک باید توجه داشته باشد که بینی پس از جراحی، بینی، با فرم صورت و دیگر اجزای آن تناسب کافی داشته باشد و تناسب چهره نیز حفظ گردد. بنابراین لازم است که پیش از اقدام به جراحی و آغاز مشاوره های اولیه، به قدر کافی در مورد پزشک مورد نظر خود تحقیق کنید و با بررسی سوابق و نمونه کارهای او، تصمیم خود را نهایی سازید.

پایتخت کشور از لحاظ جمعیت، بیشترین آمار سکونت را به خود اختصاص داده است و طبیعی است که بیشترین تعداد پزشکان در زمینه های مختلف را در خود جای دهد. از سوی دیگر جای تعجب نیست که بیشترین متقاضیان جراحی بینی نیز در این شهر باشند.

بنابراین یکی از سوالاتی که همواره ذهن علاقمندان به جراحی بینی را درگیر می کند، این است که بهترین جراح بینی در تهران کیست؟ بهترین جراح می تواند بسته به معیارهای هر فرد، متفاوت باشد اما اگر بخواهیم پزشکی را معرفی کنیم، می توانیم بگوییم دکتر مسعود راستکاری با سابقه درخشانی که در داخل و خارج کشور از خود به جای گذاشته است، به عنوان یکی از بهترین جراحان بینی در تهران شناخته می شود و شما عزیزان می توانید با اعتماد کامل از تجارب ایشان بهره مند شوید.

رضایت از دکتر مسعود راستکاری

رضایت بیمارانی که در گذشته جراحی بینی انجام داده اند یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب بهترین جراح است

 

پرسش و پاسخ

 • بینی من ضربه خورده و انحراف پیدا کرده و سوراخ های بینیم خیلی کوچک شده. می خوام عمل کنم اما می ترسم که مبادا سوراخ های بینیم جمع تر شه. آیا راه حلی هست؟

بله نیاز است که شما معاینه شوید تا بتوانیم اطلاعات دقیق تر بدهیم.

 • سلام خسته نباشید. من 16 روزه بینیمو عمل کردم تا الان درد نداشتم اما چند روز هست که به شدت درد دارم. نمی دونم باید چیکار کنم. امکان داره از داخل اتفاقی برای بخیه ها افتاده باشه؟ تنفس که می کنم به شدت می سوزد.

طبیعی است اما بهتر است استامینوفن مصرف کنید.

 • سلام دکتر جان من تازه عمل کردم. می خواستم بدونم تا چه زمانی باید طاق باز بخوابم؟

سلام تا حدود یک یک الی دو هفته.

 • سلام آقای دکتر. من نفسم بالا نمیومد. رفتم دکتر که متوجه شدم تیغه بینیم کجه و با عود کردن سینوزیتم راه نفسم گرفته میشه. آیا امکان درمان بدون نیاز به جراحی زیبایی بینی وجود داره؟

بله برای شما فقط جراحی رفع انحراف بینی انجام می شود.

 • سلام آقای دکتر. بعد از حمام در صورتی که چسب بینی خیس بشه باید اون رو عوض کنیم؟

بله حتماً نیاز است چسب بینی شما تعویض شود.

 • سلام دکتر جان. من حدود 8 ماهه که بینیمو عمل کردم. استخوان بینیم خیلی سفته و فکر نمی کنم بیش تر از این ورم بینیم بخوابه. آیا نیازه ترمیم بینی انجام بدهم؟

شما باید حدود 1 سال و نیم صبر کنید و بعد معاینه بشید. در حال حاضر برای عمل ترمیم بینی خیلی زوده که بخواید تصمیم بگیرید. بهتره مرتب چسب بزنید.

 • سلام آقای دکتر. من حدود 6 ماهه که عمل بینی انجام دادم. می خواستم بدونم چه زمانی می تونم از عینک آفتابی استفاده کنم؟

حدود یک سال پس از عمل.

 • سلام دکتر جان. من حدود 45 روزه که پیش یه دکتر دیگه جراحی کردم ولی سوراخ های بینیم تا به تاس، یکیش بزرگ تره و جای بخیشون باهم فرق داره. آیا امکان بهبودی هست؟

سلام 45 روز خیلی زوده. شما باید صبر کنید تا ورم صورت کامل بخوابه. در آخر ممکن است بتوان برای شما لیزر انجام داد.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =

Call Now Buttonتماس با پزشک