دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراحی بینی مردانه و تفاوت آن با عمل بینی خانم ها
مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

جراحی بینی مردانه و تفاوت آن با عمل بینی خانم ها

در سال های اخیر و به واسطه پیشرفت دانش پزشکی و بهبود روش های جراحی بینی، طرفداران بسیار زیادی به شمار متقاضیان این نوع عمل زیبایی اضافه شده است. تعداد زیادی از داوطلبان جراحی مذکور، آقایان بوده که هر یک مشکلاتی در فرم و کارایی بینی خود می بینند. به عنوان مثال بینی منحرف، بینی بسیار بزرگ و بینی های شکسته و آسیب دیده در آقایانی که خواستار جراحی بینی هستند، بسیار شایع است. اما متاسفانه به علت ضعف یا کم تجربگی برخی از جراحان بینی، فرم بینی مردانه پس از عمل، فانتزی و عروسکی می شود و از همین رو عده بسیار زیادی از آقایان که وضعیت بینی شان ناهموار و دچار اشکال است، از انجام جراحی بینی سر باز می زنند. دکتر مسعود راستکاری نکاتی را در خصوص جراحی بینی مردان در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا بلکه دیدگاه و تصورات شما را اصلاح کند.

آیا می دانید سلبریتی های بسیاری در ایران و جهان عمل بینی انجام داده اند؟ چند نمونه را با هم ببینیم.

 


فهرست مطالب نمایش

حال و هوای جراحی بینی در میان آقایان

جراحی بینی در کشور بیشترین جامعه آماری از لحاظ متقاضیان را در میان خانم ها و آقایان دارد. در گذشته هر زمان که صحبت از عمل بینی می شد، کمتر توقع تقاضا از سوی مردان را داشتیم اما امروزه این موضوع نیز جا افتاده است که از لحاظ تمایل به عمل بینی، تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و هر کدام آن ها در صورت نیاز و علاقه، می توانند تصمیم شخصی خود را اتخاذ نمایند. اما جراحی بینی در میان آقایان چگونه است؟ آیا انتظارات آن ها از این عمل زیبایی مانند خانم ها است؟ بینی های فانتزی و سربالا؟!! در واقع از این زوایا کمی تفاوت وجود دارد. به طور کلی بینی هر فرد در مرکزی ترین نقطه صورت او قرار گرفته است و از همین رو تاثیر زیادی در فرم کلی صورت دارد. به عنوان مثال بینی کج می تواند فرم صورت را کج نشان دهد، بینی بزرگ می تواند زیبایی چشم ها و کل صورت را کمرنگ سازد و بسیاری موارد دیگر. اغلب آقایان تمایل دارند که ایرادات بینی خود را با کمترین تغییر رفع کنند. به عنوان مثال اگر بینی آن ها دارای قوز است، می خواهند که آن را رفع کنند و شاید هیچ علاقه ای هم به کوچک کردن بینی از خود نشان ندهند. به طور کلی بینی آقایان باید فرمی داشته باشد تا جذبه مردانه آن ها حفظ شود و طبیعتا بینی های بسیار کوچک و فانتزی مانند، نمی تواند ظاهری مردانه به آن ها ببخشد. بنابراین می توان دریافت که توقع آقایان از جراحی بینی با خانم ها کمی متفاوت است.

نمونه جراحی بینی مردانه

نمونه ای جراحی بینی مردانه که توسط دکتر راستکاری انجام شده است.

هدف از جراحی بینی آقایان چیست؟

در قسمت قبل اشاره کردیم که توقع مردان از عمل بینی با خانم ها متفاوت است. به طور کلی آقایان می خواهند که ظاهر مردانه آن ها، با جراحی بینی جذابیت بیشتری به خود بگیرد. برای این کار هم لازم است تغییرات بینی به نحوی اعمال شوند که کاملا طبیعی جلوه کنند و موجب نازیبایی صورت نشوند. اگر بخواهیم از حساسیت این موضوع برای شما بگوییم باید به نحوی باشد که به عنوان مثال نوک بینی آقایان نه خیلی کوجک باشد، نه استخوانی، نه خیلی پهن و دایره ای، نه خیلی سربالا وخوکی شکل! حال خودتان قضاوت کنید که جراحی بینی مردانه چه اهمیتی دارد. جدا از هدف رفع ایرادات ظاهری و جنبه زیبایی بینی پس از عمل، برخی اهداف دیگر نیز برای جراحی بینی در آقایان مطرح است که به شرح زیر می باشند.

 • درمان پولیپ بینی
 • رفع اختلالات تنفسی
 • رفع مشکل انحراف بینی و یا کجی آن
 • اصلاح پل بینی
 • رفع مشکل عدم قرینگی حفره های بینی
 • اصلاح پهن بودن بینی

چه تفاوتی میان جراحی بینی مردان و زنان وجود دارد؟

تفاوت عمل بینی مردان و زنان

رده بندی آقایان و خانم ها از لحاظ تمایل به انجام عمل بینی

آنچه در میان زنان و مردان بدیهی است، تفاوت در زیبایی است. یعنی زیبایی برای مردان به یک نحو و در بانوان به شکلی دیگر تعریف می شود. بنابراین نمی توان انتظاراتی که از یک عمل بینی زنانه داشت را برای آقایان نیز در نظر گرفت. بالعکس، حتی بسیاری از انواع عمل های بینی که برای خانم ها انجام می شود (چه از لحاظ فرآیند جراحی و چه از لحاظ فرم نهایی بینی) برای آقایان کاربردی نیست. اگر بخواهیم تفاوت میان جراحی رینوپلاستی بین دو جنس زن و مرد را به صورت جزئی تر بیان کنیم، در وهله اول می توان به تفاوتی که در نوع پوست آن ها وجود دارد، اشاره نمود. معمولا پوست آقایان در ناحیه بینی، ضخیم تر است و قبل از تصمیم قطعی برای عمل، نیاز به بررسی هایی دقیق توسط جراح دارد. تفاوت دیگر این است که اغلب خانم ها خواستار بینی فانتزی، نوک بینی ظریف و رو به بالا، کوچک، باریک و مواردی از این قبیل هستند. در حالی که آقایان کمتر با هدف زیبایی اقدام به جراحی می کنند و نتیجه جراحی بینی آن ها را زمانی می توان موفق دانست که ضمن رفع ایرادات و نقایص موجود، زیبایی ظاهری شان نیز حفظ شود. به بیان ساده تر آقایان همواره طرفدار جراحی بینی طبیعی هستند. گفتیم که معمولا خانم ها تمایل به کوچک و باریک کردن بینی همراه با سربالا نمودن نوک آن دارند. در آقایان معمولا زاویه نوک بینی پس از عمل با قسمت بالای لب باید بین 90 تا 100 درجه باشد تا بتوان گفت نتیجه مطلوبی از عمل حاصل شده است. همانطور که انتظار می رود، در جراحی بینی برای آقایان، از ایجاد قوس شدید در بینی پرهیز می شود و از همین رو قسمت پشتی بینی به قدر کمی حذف می شود. این مسئله موجب زیباتر شدن نمای پشت بینی مردان می گردد. میزان فعالیت های فیزیکی و روزمره بسیاری از آقایان، بیشتر از بانوان است. از همین رو سلامت و عدم بروز اختلالات تنفسی برای آن ها نیز به شدت مهم است. از سوی دیگر افزایش فعالیت های فردی، خود می تواند عاملی برای افزایش ریسک و آسیب پذیری بینی باشد. بنابراین می توان گفت آقایان پس از جراحی باید با حساسیت بیشتری از بینی خود مراقبت کنند. جالب است بدانید که مدت زمان کاهش تورم پس از عمل بینی آقایان نسبت به خانم ها بیشتر طول می کشد. اما چرا؟ به همان علت ضخامت پوست که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم. این مورد به گونه ای است که حتی گاهی افراد را ناچار به تزریق تریامسینولون می کند تا بتوانند تورم ناشی از عمل را سریع تر کاهش دهند.

مشکلاتی که می تواند مردان را مجاب به جراحی بینی نماید

مشکلات بینی

مواردی که می توانند یک آقا را مجاب به جراحی بینی کنند.

برخی از متداول ترین اختلالاتی که فرد را برای جراحی بینی، قانع می کند به شرح زیر است.

 • کشیدگی بینی بیش از حد معمول
 • اختلالات تنفسی و خروپف حین خواب
 • وجود قوز یا پل بینی
 • حفره های بینی بزرگ
 • پهن بودن بیش از حد
 • نوک بینی سر پایین
 • بینی با فرورفتگی و برآمدگی های بیش از حد
 • نوک بینی بزرگ و دایره مانند
 • زخم و شکستگی بینی
 • کجی بینی
 • انحراف تیغه بینی

برخی از موارد فوق که به ظاهر بینی فرد مربوط است، ریشه در عوامل ژنتیکی آن ها دارد. برخی نیز ممکن است در اثر عوامل خارجی مانند تصادف، ضربه خوردن، ورزش و … بروز کند. به هر حال آنچه اهمیت دارد این است که چه کسی جسارت تغییر و اصلاح این ایرادات را به خود می دهد.

علل شایعی که میل به جراحی بینی را در مردان ایجاد می کند

در میان انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی که برای آقایان امکان انجام پذیری آن ها وجود دارد، جراحی بینی در رده اول قرار می گیرد و این موضوع نشان می دهد که زیبایی نه فقط دغدغه خانم ها، بلکه دغدغه تمامی انسان ها بوده و است. علاوه بر مشکلات مذکور برخی دلایل نیز هستند که می تواند یک مرد را تا زیر تیغ جراح بینی هدایت کند. این که دلایل چگونه می توانند منجر به چنین تصمیمی شوند، بسته به اهداف فرد و تمایلات اوست. برخی از آن ها عبارتند از:

 • افزایش اعتماد به نفس و زیبایی
 • میل به قرینگی صورت
 • تقویت عملکرد بینی با رفع نواقص موجود
 • بهبود جذابیت ظاهر مردانه

انواع روش های جراحی بینی

روش های جراحی بینی

جراحی بینی برای آقایان به دو روش باز و بسته انجام می گیرد.

به طور کلی دو روش برای جراحی بینی وجود دارد؛ جراحی بینی به روش باز و بسته. در روش جراحی باز بینی، جراح برش هایی در بینی فرد ایجاد می کند تا از این طریق بتواند پوست بینی را از استخوان زیرین جدا کند و تغییرات لازم را اعمال نماید. این روش به جراح وسعت دید بیشتری می دهد و از همین رو می تواند با دقت بیشتری کار خود را انجام دهد. در عوض میزان برش و بخیه های بیشتر و در نتیجه، تورم و خونریزی بیشتری را شاهد هستیم. جراحی بینی به روش بسته، همانگونه از نامش پیداست، بدون باز کردن بینی و ایجاد برش های وسیع، انجام می پذیرد. یعنی جراح پوست بینی را از استخوان جدا نمی کند و با ایجاد برش های بسیار ظریف، تغییرات لازم را اعمال می نماید. در این روش حوزه دید جراح نسبت به جراحی باز کمتر است اما در مقابل، خونریزی، تورم، برش و بخیه ها کمتر خواهند بود.

بهترین روش جراحی برای مردان

حال با روش های جراحی بینی آشنا هستید و سوالی که ممکن است از خود بپرسید، این است که کدام یک از این دو روش برای جراحی بینی مردانه مناسب تر است؟ در پاسخ باید بگوییم که نمی توان روشی را به طور مشخص تحت عنوان روش جراحی بینی مردانه تعیین کرد. در واقع عمل به شیوه باز یا بسته، به نوع بینی، شرایط فرد و انتظارات او از جراحی رینوپلاستی بستگی دارد. بنابراین نمی توان گفت برای آقایان همواره از روش باز استفاده می شود یا بسته. تنها راهی که می تواند شما را از مناسب ترین روش عمل بینی تان آگاه سازد، مراجعه و بررسی توسط یک جراح با تجربه در این زمینه است. او می تواند با بررسی بینی و در نظر داشتن تمامی جوانب بهترین راه حل را انتخاب نموده و آن را با شما در میان بگذارد. مطمئن باشید که اگر جراح، به قدر کافی در زمینه عمل بینی های مردانه تجربه داشته باشد، تشخیص مناسبی نیز می دهد و نیاز به مداخله شما ندارد. چرا که تمایلات شخصی و برخورد سلیقه ای در عمل بینی جایی ندارد و اگر طبق آن ها عمل شود، می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد به دنبال داشته باشد.

فیلم واقعی جراحی بینی مردانه توسط دکتر مسعود راستکاری، از اتاق عمل تا نتیجه

کاندیدای مرد مناسب برای عمل

برخی شرایط هستند که می توانند فرد را به مورد مناسبی برای عمل بینی تبدیل کنند؛ از قبیل:

 • برخورداری از شرایط مناسب سلامتی
 • داشتن انتظارات واقع بینانه از نتیجه عمل
 • غضروف و استخوان کافی برای تغییرات مورد نیاز را داشته باشند.
 • ایرادات بینی ناشی از عوامل ژنتیکی
 • بینی که دارای نوک بسیار بلند، بسیار کوتاه و یا پهن باشد.
 • افتادگی مفرط بینی
 • عدم قرینگی حرفه ها و یا بزرگ و کوچک بودن نامتعادل آن ها
 • بینی های دارای پل
 • بینی پهن و یا بسیار باریک
از آن جایی که اغلب آقایان دارای مشغله های کاری زیادی هستند، ممکن است نتوانند به قدر کافی، زمانی برای سپری کردن دوره نقاهت پس از عمل، آمادگی های لازم پیش از آن و مواردی از این دست، در نظر بگیرند. از همین رو یکی از مولفه های مهمی که می تواند آقایان را به کاندید مناسبی برای عمل بینی تبدیل کند، داشتن زمان کافی برای گذراندن دوره بهبودی پس از عمل است.
 

بهترین زمان برای جراحی بینی آقایان چه سنی است؟

بهترین سن برای عمل بینی

سن مناسب برای عمل بینی آقایان از چند سالگی آغاز می شود؟

یکی از سوالاتی که همواره برای جراحی بینی مردانه مورد پرسش قرار می گیرد این است که چه سنی برای این عمل مناسب تر است؟ در پلسخ به این سوال می توانیم بگوییم که تا سن 18 سالگی، بینی و استخوان های آن به قدر کافی رشد می کنند و از این بازه زمانی به بعد، دیگر شاهد تغییرات قابل توجهی نخواهیم بود. بنابراین آقایان از سن 18 سالگی به بعد می توانند تصمیم خود را برای عمل بینی قطعی نموده و نزد یک جراح با تجربه و متبحر، مراجعه نمایند.

بهترین فرم بینی برای آقایان پس از عمل

فرم بینی پس از عمل، به 3 حالت کلی تقسیم بندی می شود:

 1. فانتزی یا عروسکی
 2. نیمه فانتزی
 3. طبیعی

برای خانم ها هر 3 نوع مذکور می تواند مناسب باشد. حتی می توان گفت بینی های فانتزی و نیمه فانتزی تنها برای خانم ها مناسب است. در مورد آقایان این مسئله متفاوت است. به طور کلی بهترین حالتی که می توان برای فرم بینی آقایان پس از عمل در نظر گرفت، بینی طبیعی است اما اینکه بینی طبیعی آن ها به چه شکل باشد، به تشخیص و معاینات پزشک بستگی دارد که بتواند بینی فرد را متناسب با دیگر اجزای صورت، عمل کند.

جراحی بینی استخوانی مردانه

عمل بینی استخوانی مردانه

مردان با بینی های فانتزی!

بینی های فانتزی را که دیده اید؟! بینی های بسیار کوچک با نوک مایل به بالا و به طور کلی برخوردار از یک ظرافت خاص زنانه! بنابراین می توان گفت در اغلب مواقع، فرم فانتزی گونه بینی برای آقایان می تواند چهره آن ها را از حالت مردانه خود خارج نموده و از جذابیت آن ها بکاهد. چنین تغییری نه تنها موجب زیبایی و ایجاد تناسب بین اجزای صورت نمی شود، بلکه می تواند ظاهری نامطلوب برای فرد بسازد و اعتماد به نفس او را نیز سلب کند. بنابراین توصیه می شود قبل از تصمیم گیری نهایی، حتما به توصیه های پزشک خود توجه کنید و تجارب او را دست کم نگیرید.

آیا عمل رینوپلاستی برای آقایان همراه با عوارض است؟

قبل و بعد جراحی بینی آقایی جوان

قبل و بعد از جراحی رینوپلاستی یکی از مراجعین آقا

اگر تنها یک عامل باشد که برخی افراد را از جراحی بینی منصرف کند و یا آن ها را بر سر دوراهی قرار دهد، عوارضی است که معمولا پس از جراحی بینی بروز می کند. قبل از اینکه بخواهیم عوارض احتمالی را نام ببریم لازم است بگوییم که اگر جراحی بینی، توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، کمترین عوارض جانبی را خواهد داشت؛ چه از لحاظ وخامت و چه از نظر مدت زمان تداوم آن ها. همچنین اکثر مشکلاتی که پس از جراحی بینی روی می دهند، پس از مدتی رفع شده و کاملا موقتی هستند. بنابراین بسیاری از آن ها جای نگرانی ندارند. حال بپردازیم به برخی از عوارض مذکور:

 • بروز درد، تورم، التهاب و کبودی در ناحیه عمل شده و اطراف آن
 • بروز اختلالات تنفسی
 • خونریزی بینی
 • ضخیم تر شدن پوست بینی
 • بروز عفونت
 • انسداد بینی و حفره ها
 • عدم قرینگی سوراخ های بینی
 • ری اکشن نامناسب به بیهوشی
 • کم شدن حس بویایی پس از عمل
یکی از مهم ترین و در عین حال ساده ترین اقداماتی که می توانید برای کاهش عوارض ناشی از عمل بینی انجام دهید، رعایت و توجه به نکات مراقبت پس از عمل بینی است که از سوی پزشک توصیه می گردد.

آقایان، برای آماده شدن پیش از جراحی بینی این نکات را به خاطر بسپارید!

آمادگی پیش از عمل بینی

برخی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از جراحی رینوپلاستی به آن ها دقت کنید.

پیش از انجام پذیری عمل بینی، حتما یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید تا در آن بتوانید از توقع و انتظارات خود به وضوح صحبت کنید. همچنین این جلسه مشاوره بستر مناسبی را برای آشنایی پزشک با بیمار و شرایط سلامت و سوابق بیماری او فراهم می کند. بنابراین اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و یا داروهای خاصی را مصرف می کنید، حتما با جراح خود در میان بگذارید. اغلب اوقات از سوی پزشک، آزمایش خون تجویز می گردد که لازم است آن را انجام دهید و نتیجه را در موعد مناسب به دست پزشک برسانید تا بر این اساس، بتواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند. بهتر است به مدت 2 هفته قبل از عمل، از نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف سیگار و هرگونه دخانیات بپرهیزید. به مدت یک هفته پیش از عمل، از مصرف داروهایی که موجب افزایش خونریزی می شوند، مانند آسپرین یا پروفن و حتی ویتامین E به شدت خودداری نمایید. در روز و شب قبل از عمل سعی کنید به قدر کافی آب بنوشید، شامی سبک میل کنید، حمام نمایید (زیرا پس از جراحی، تا مدتی امکان استحمام برای شما فراهم نخواهد بود) و در نهایت 6 الی 8 ساعت پیش از زمان عمل، معده خود را خالی نگه دارید. (6 تا 8 ساعت قبل عمل، چیزی نخورید.) روز عمل هم حتما 1 ساعت پیش از زمان دقیق جراحی در محل مورد نظر حاضر شوید، حداقل یک همراه با خودتان داشته باشید، وسایلی مانند کلید، سوئیچ، ساعت و … نباید داشته باشید، با حداقل میزان ریش و سبیل در محل عمل حاضر شوید، لباس های گشاد و دکمه دار بپوشید، نتیجه آزمایشاتی که انجام داده اید را فراموش نکنید و مواردی از این قبیل.

11 نکته مهم برای مراقبت پس از جراحی بینی

عدد 1 پس از جراحی بینی، اولین نکته مهم مراقبتی، استراحت است. طول مدت استراحت شما از سوی پزشک تشخیص داده شده و به شما اعلام می گردد.
عدد 2مصرف داروهایی که از سوی پزشک تجویز می شوند، برای کاهش درد، تورم و مشکلاتی از این قبیل می تواند بسیار کمک کننده باشد.
عدد 3از پایین نگه داشتن سر خود برای مدت طولانی به شدت خودداری نمایید.  
عدد 4از مصرف داروهای رقیق کننده خون بپرهیزید. این داروها با افزایش غلظت خون، منجر به بروز خونریزی می شوند.
عدد 5پس از عمل بینی سعی کنید کمپرس یخ را از خود دور نکنید. حداقل به مدت 3 روز به آن نیاز خواهید داشت تا بتوانید میزان تورم و کبودی ها را به حداقل برسانید. کمپرس یخ را به گونه ای قرار دهید که روی بینی و قالب آن نباشد و توجه کنید که این کار باید بدون هیچگونه فشاری انجام شود.
عدد 6برای مدتی پس از عمل بینی، از انجام فعالیت و ورزش های سنگین بپرهیزید.
عدد 7به مدت دو هفته باید از مصرف دخانیات مانند سیگار و قلیان خودداری نمایید. زیرا این موارد می توانند موجب افزایش خونریزی و کمبود اکسیژن شوند.
عدد 8بهترین حالت برای خوابیدن پس از عمل بینی به صورت طاقباز و بالاتر نگه داشتن سر نسبت به بدن است که با استفاده از بالش امکان پذیر می شود.
عدد 9پس از عمل، مصرف آبمیوه های طبیعی نیز می تواند به شما در تسریع روند بهبودیتان کمک کند که یکی از معروف ترین آن ها آب آناناس است.
عدد 10برای مدتی رانندگی را کنار بگذارید.
عدد 11از آن جا که نوشیدنی های الکلی می توانند روند بهبودی پس از عمل را کند سازند، بهتر است برای مدتی از مصرف آن ها بپرهیزید.

اهمیت چسب زدن پس از عمل بینی مردانه

ممکن است برای خیلی ها این سوال مطرح باشد که چسب زدن روی بینی چه تاثیری در روند بهبودی آن دارد؟ باید بگوییم که چسب زدن بینی می تواند تا حد زیادی مانع بروز تورم در بینی و نیز افزایش سرعت جوش خوردن آن شود. در کنارش توجه به توصیه و نکات مراقبتی لازم نیز می تواند سرعت بهبود را سریع تر کند. به ویژه در آقایان که اغلب می خواهند هرچه سریع تر به روال عادی زندگی خود بازگردند. مدت زمان لازم برای استفاده از چسب روی بینی بسته به شرایط هر فرد متفاوت است اما به طور میانگین می تواند حدود 2 الی 3 ماه برای آن در نظر گرفت.

مراحل چسب زدن بینی پس از جراحی بینی

 1. نوار چسبی به طول 10 سانتی متر جدا کنید، پس از تنطیم قسمت وسط آن در پایین بینی، نوار را روی بینی قرار دهید اما روی بینی نچسبانید.
 2. از دو طرف نوار بگیرید و آن را به سمت بالا بکشید. دو مرتبه این کار را تکرار کنید؛ به نحوی که کناره های بینی تان مستقیما در بر گرفته شود.
 3. در این مرحله باید چشب های روی بینی را بچسبانید. به این منظور چند عدد چسب به طول کوتاه تر (حدود 4 الی 5 سانتی متر) جدا کنید.
 4. سپس بسته به اندازه و نوع بینی خود، 4 الی 5 عدد از چسب های کوچک را به نحوی که روی هم قرار گیرند، بر روی تیغه بینی خود بچسبانید.
برخی از پزشکان بر این عقیده هستند که چسب بینی باید به گونه ای باشد که بینی را کاملا به سمت بالا بکشاند. در حالی که این کار می تواند در مدتی طولانی، موجب افتادگی نوک بینی شود. بنابراین از اعمال فشار در بینی خود به شدت خودداری نمایید.

نتیجه مطلوب جراحی برای مردان چگونه و پس از چه مدتی رویت می شود؟

اینکه نتیجه عمل، پس از چه مدتی رویت شود به شدت تحت تاثیر نوع اولیه بینی است. تغییراتی که در بینی های گوشتی پس از جراحی ایجاد می شود نسبت به بینی های استخوانی معمولا دیرتر بروز می کند. از طرفی معمولا تورم ناشی از عمل بینی، هرچند جزئی هم که باشد، تا حدود 1 سال پس از آن هم مشاهده می شود. البته بیشترین میزان تورم در همان 1 الی 3 ماه ابتدایی است و پس از آن بیشتر توسط خود شما و اطرافیان بسیار نزدیکتان، محسوس است.

جراحی زیبایی بینی مردانه

در تصویر فوق می توانید تغییراتی که پس از عمل بینی ایجاد شده است را ملاحظه نمایید.

اما چه زمانی می توان گفت فرد به نتیجه مورد نظر خود رسیده است؟ پاسخ این سوال بستگی به هدف شما از جراحی بینی دارد. آیا قصد درمان مشکلی را داشته اید؟ آیا هدفتان رفع ایردات ظاهری بوده است؟ به طور کلی بینی که پس از عمل، چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ ساختاری سالم و بدون نقص باشد، می توان گفت نتیجه مناسبی برای عمل بینی است. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • عدم مشاهده انحراف و کجی بینی
 • قرینه بودن حفره های بینی و اندازه ای مناسب با فرم کلی چهره
 • در صورت داشتن پولیپ بینی، رفع آن
 • نداشتن قوز یا پل بینی
 • فرمی طبیعی و مناسب با چهره آقایان، به نحوی که از ابهت مردانه آن ها چیزی کم نشود.

آقایان چه انتظاراتی از عمل بینی خود دارید؟

انتظارات واقع بینانه از یک عمل بینی برای تمامی افراد، چه مرد و چه زن لازم است. شما نمی توانید سلامتی خود را فدای زیبایی کنید. یعنی در جراحی زیبایی بینی باید این نکته را در نظر داشته باشید که تنفس شما در خطر نباشد. برای آقایان این زیبایی ممکن است به طور محسوسی نباشد اما آن ها هم باید به این مسئله توجه کنند. اگر عمل زیبایی تنفس آن ها را دچار مشکل می کند، باید توسط جراح، در جریان قرار گیرند. با توجه به اینکه در قسمت قبل گفتیم که نتیجه عمل، ممکن است بسته به نوع آن مدتی طول بکشد تا خود را نشان دهد، بنابراین توقع نداشته باشید که بلافاصله پس از جراحی، تغییرات را احساس کنید، به ویژه اگر داری بینی گوشتی هستید. یکی از ویژگی هایی که جراحی بینی مردانه دارد این است که امکان بزرگ کردن بینی نیز وجود دارد. در بین خانم ها همگی به دنبال کوچک کردن بینی و یا نهایتا رفع نواقص موجود هستند و تقریبا هیچکدام حاضر به بزرگ کردن بینی خود نیستند. اما در آقایان از آن جا کوچک کردن بینی اغلب مورد تقاضا قرار نمی گیرد، برعکس ممکن است برخی بخواهند بینی بزرگ تر اما با فرمی زیبا داشته باشند. جراح می تواند برای این کار از بافت غضروف مانند دیگر قسمت های بدن مانند گوش استفاده کند.

نمونه کار جراحی انحراف بینی مردانه

یک مدل بینی استخوانی که قبل از جراحی، به سمت چپ انحراف داشته است.

هزینه عمل بینی در مردان

جراحی بینی جزو عمل هایی محسوب می شود که برای تعیین هزینه آن نمی توان مبلغ ثابتی را بیان کرد و نیاز به معاینه توسط جراح دارد. از سوی دیگر مولفه های دیگری نیز می توانند بر میزان قیمت این عمل زیبایی موثر باشند مانند:

 • فرم اولیه بینی
 • نوع مشکلات بینی
 • دستمزد جراح و هزینه های بیمارستان
 • هزینه های جانبی مانند عکسبرداری و …
 • نوع پوست
 • روش مورد نیاز برای عمل
 • و …

بنابراین بهترین راه برای اطلاع از هزینه دقیق عمل بینی در آقایان، این است که توسط جراح ویزیت شوند.

اهمیت دقت در انتخاب جراح بینی مردانه

بینی عضوی مهم در چهره انسان به شمار می آید و هر نقصی در آن می توان سایر اجزا را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین لازم است که اگر قصد جراحی آن را دارید، به پزشکی با تجربه در این زمینه مراجعه کنید. جراحی بینی مردانه از آن جا که باید متناسب با فرم صورت و شخصیت یک آقا باشد، اهمیت دارد که توسط پزشکی انجام گیرد که نه تنها جراح بینی قهاری است، بلکه به قدر کافی عمل های موفق بینی مردانه در سوابق خود داشته باشد. هرچه جراح متبحرتر باشد، نتیجه حاصل از عمل نیز به مراتب مطلوب تر بوده و عوارض ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود. اما چگونه می توان از میان تعداد زیاد جراحان بینی در کشور، یکی را به عنوان بهترین انتخاب کرد؟ برای این انتخاب مهم شما می توانید چند روش را در نظر داشته باشید.

 1. سرچ در اینترنت و بررسی نظر مردم در مورد پزشک مورد نظرتان
 2. بررسی نمونه کارهای جراحی بینی ایشان
 3. ارتباط حضوری با پزشک

با دو روش اول شما می توانید لیستی از بهترین ها برای خود تهیه کنید و با شرکت در مشاوره حضوری با هر یک از پزشکان لیست شده، می توانید تصمیم خود را نهایی سازید.

جراحی زیبایی بینی آقایی جوان

جراحی زیبایی بینی یکی از مراجعین آقا

بهترین جراح بینی مردانه در تهران

همانطور که گفتیم انتخاب جراح بینی خوب، بسیار حساس و گاهی زمانبر است اما اگر می خواهید به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید، توصیه ما به شما آقایان عزیز این است که به هیچ عنوان عجله نکنید و به قدر کافی در این زمینه تحقیق کنید تا مبادا دچار پشیمانی شوید و یا نیاز به عمل ترمیمی باشد. یکی از بهترین جراحان بینی در تهران، دکتر مسعود راستکاری است که سابقه درخشانی در زمینه انواع جراحی بینی و نیز عمل رینوپلاستی مردانه دارد و شما می توانید برای رسیدن به ظاهری ایده آل به ایشان اعتماد کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]
دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

14 دیدگاه ها
 1. هادی

  دکتر مردا هم میتونن عمل ترمیمی کنن بینیشونو؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   بله فقط باید در زمان مناسب اقدام کنید.

   پاسخ
 2. علیرضا

  بینی که شکسته و انحراف داره میشه طبیعی عمل کرد؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   بله میشه. ابتدا ایرادات برطرف میشن و بعد فرم بینی اصلاح میشه اما باید حتما معاینه بشید تا بشه قطعی نظر داد

   پاسخ
 3. محمد

  من بينيم پليپ داره مشكلم بعد جراحي حل ميشه؟!

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   بله میشه برطرفش کرد اما باید قبلش معاینه بشید حتما

   پاسخ
 4. آرمین

  آقای دکتر هزینه عمل شکستگی بینی و زیبایی همزمان چقدره؟ بینیم گوشتیه

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   حتما باید ببینیمتون ولی حدودا 16م تومن

   پاسخ
 5. Sina

  من دوماهه عمل کردم اقای دکتر. نوک بینی ام خیلی ورم داره نیاز هست بیام پیش شما کورتون تزریق کنم؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   بستگی به ورم داره. برای همه نمیشه تزریق انجام داد.

   پاسخ
 6. بهروز

  خیلی عالی بود مطلبتون

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   سپاس

   پاسخ
 7. علي

  من پيش شما عمل بيني انجام دادم خيلي راضيم

  پاسخ
  • دکتر مسعود راستکاری

   مایه افتخاره

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =

Call Now Buttonتماس با پزشک