English
عربی
العربية

به مشاوره نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید

(021) 22882609 – 10 / (0912) 7696940

شنبه تا چهارشنبه 18:00 – 20:00 | پنجشنبه ها 9:00 – 12:00

دکتر مسعود راستکاری / جراحی بینی / جراحی بینی فانتزی
مدت زمان مطالعه ۲۱ دقیقه

جراحی بینی فانتزی

عمل بینی به عنوان پرچمدار جراحی های زیبایی حداقل در کشور ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است. تا به حال چند بار روبروی آینه ایستاده اید و چهره خود را با جزئیات بررسی نموده اید؟ در این میان، شده از فرم بینی خود احساس نارضایتی کنید؟ حتما پیش آمده که در حال حاضر به اینترنت روی آورده و در این نوشتار ما را همراهی می کنید. حتی می توانیم بگوییم که به عمل بینی فانتزی فکر می کنید! بله ما ذهن شما را می خوانیم و بر اساس همین قابلیتمان می خواهیم تمامی سوالات شما را در مورد جراحی بینی فانتزی پاسخ دهیم. پس پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را از دست ندهید.


نتیجه جراحی بینی دو خواهر پس از ۵ سال

چرا جراحی بینی

بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است که فرم آن می تواند به شکل فوق العاده ای بر روی زیبایی چهره تاثیر بگذارد. از این رو بسیاری از مردم دنیا که به زیبایی خود اهمیت می دهند، به سراغ جراحی بینی فانتزی می روند. که در اصل نوعی جراحی بینی به صورت عروسکی و زیبا است. 

زمانی که بینی بر روی چهره از تناسب برخوردار باشد، نه تنها دیگر مشکلات ظاهری چهره را برطرف می نماید، بلکه به جذابیت بیشتر چهره نیز کمک شایانی می کند. بی تردید داشتن یک بینی نامتقارن در چهره، تمامی تناسب های صورت را برهم خواهد زد. 

همه ما ممکن است به دلایل مختلفی، از چهره خود راضی نباشیم. این که فکر کنیم زیبا نیستیم، یکی از دلایلی است که ما را به سمت جراحی بینی و به ویژه عمل بینی فانتزی سوق می دهد. زیرا تصور می کنیم که اگر از چهره زیبایی برخوردار نباشیم، نمی توانیم به موفقیت های زیادی دست یابیم. همین امر اعتماد به نفس ما را کاهش داده و در زندگی اجتماعی ما تاثیر می گذارد.

رضایت از نتیجه عمل بینی

برای برطرف کردن تمامی این مشکلات، ساده ترین و در عین حال موثرترین راهکار، جراحی زیبایی بینی است. تا اعتماد به نفس ما را باز گردانده و در کنار زیبایی ظاهری به بهتر شدن زندگی خود نیز بپردازیم.

هدف از جراحی بینی فانتزی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود که معمولا جراحی های درمانی با زیبایی نیز همراه است. اما می توان گفت هدف از جراحی بینی فانتزی، اغلب جنبه زیبایی دارد. ممکن است که مشکلات بینی نیز در طی روند جراحی درمان شود اما اصلی ترین هدف آن زیبایی است.

البته زیبایی مسئله ای نسبی است و از نظر هر فرد می تواند متفاوت باشد. بحث ما اشخاصی هستند که بینی فانتزی برای آن ها جذاب است و با معیارهای زیبایی آن ها مطابقت دارد.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

آن دسته از افرادی که می خواهند جراحی بینی فانتزی را تجربه کنند باید به خوبی با ویژگی های این نمونه از بینی ها آشنایی داشته باشند. خانم های بسیار زیادی هستند که به این نمونه از جراحی بینی علاقه دارند و خواهان زیبایی بیشتری هستند. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که می توان برای بینی های فانتزی پس از جراحی در نظر گرفت عبارتست از:

قوس بینی
داشتن قوس شدید روی بینی یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های بینی فانتزی است.
نوک سربالای بینی
نوک سربالای بینی در جراحی بینی فانتزی از جمله ویژگی های مهم ظاهری آن است که بسیاری از افراد به همین دلیل طرفدار این نوع از جراحی بینی هستند.
سایز بینی
یکی دیگر از مشخصه های بینی عروسکی اندازه بسیار کوچک آن است.
حفره های بینی
در جراحی بینی فانتزی حفره های بینی نیز تا حد قابل توجهی کوچک می شود.

انواع مدل های بینی فانتزی کدامند؟

عمل بینی فانتزی در خانم ها
نمونه بینی فانتزی پس از عمل

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی در دنیا بین خانم ها طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است. اما نمی توانیم بگوییم برای همه مردم دنیا این مدل جراحی بینی مناسب است.

زیرا در انجام جراحی بینی فانتزی، بینی بسیار کوچک شده و می تواند مشکلات زیادی را برای افراد مختلف ایجاد کند. در این روش جراحی، با سربالا کردن بینی، اندازه آن نیز از طول و عرض کم می شود و قوس و انحنای بیش از حدی ایجاد می گردد که در برخی مواقع، شخص پس از جراحی با مشکلات تنفسی زیادی نیز مواجه می شود.

در کنار مدل های بینی فانتزی، مدل نیمه فانتزی نیز وجود دارد. که معمولا افرادی به سراغ این نوع جراحی می روند که علاقه مند به انجام جراحی بینی فانتزی هستند اما نمی خواهند بینی آن ها تمامی خصوصیات مدل بینی فانتزی را در خود داشته باشد. 

این افراد تنها علاقه مند به آن هستند که بینی آنها کمی قوس دار شده و نوک بینی کمی بالا کشیده شود که در اصل باید بگوییم نوعی جراحی بینی ترکیبی به شمار می رود؛ ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی. البته از این فرم بینی با نام بینی های نیمه طبیعی نیز یاد می شود.

رضایتمندی از نتیجه جراحی
نتیجه جراحی بینی نیمه فانتزی پس از ترمیم

فرق بینی فانتزی و طبیعی در چیست؟

همانطور که اشاره نمودیم، روش های مختلفی برای انجام جراحی بینی در انسان وجود دارد. از این میان دو نوع جراحی بینی طبیعی و فانتزی را با یکدیگر مقایسه می کنیم. مهم ترین تفاوت بینی فانتزی و طبیعی، در زاویه آن ها می باشد.

بینی های فانتزی یا عروسکی که به بینی های فرانسوی نیز شهرت دارند، در قسمت پشت بینی با قوس زیادی روبرو هستند. در اصل باید بگوییم در این روش، زاویه ای که بینی باید با لب بالا داشته باشد، حدودا ۱۰۵ درجه است.

تمامی افراد می توانند بین ۹۰ تا ۱۰۵ درجه تغییر زاویه را بین بینی خود و لب بالا را تجربه کنند. از این رو پزشک زاویه مشخص را بر روی چهره تعیین می کند و بسته به آن اقدام به جراحی بینی می نماید. اصولا بینی های طبیعی، بینی هایی هستند که زاویه آنها حدود ۹۵ درجه باشد. 

یکی دیگر از تفاوت های جراحی بینی فانتزی و طبیعی در فرم نوک بینی آن ها است. اگر به بینی هایی که به صورت طبیعی جراحی شده اند و بینی های فانتزی توجه نمایید، می توانید به راحتی شاهد این مسئله باشید که تا چه میزان فرم بینی در آن ها متفاوت است.

بهترین روش جراحی بینی فانتزی

برای عمل بینی دو روش باز و بسته وجود دارد که هر کدام در شرایط مختلف، کاربرد مخصوص خود را دارند. اما پیش از آن که بدانیم کدام یک برای بینی های فانتزی مناسب است باید با چگونگی انجام پذیری آن ها آشنا شویم.

جراحی بینی به روش باز

عمل بینی باز

این شیوه عمل بینی یکی از متداول ترین روش های جراحی است که در آن برش هایی بر روی پوست بینی ایجاد می شود تا بتوا آن را به صورت کامل از استخوان زیرین جدا نمود. جراح پس از ایجاد برش، پوست را جدا می کند و با دسترسی کاملی که به بافت های زیرین بینی دارد، تغییرات لازم را اعمال می کند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • دسترسی کامل جراح به بینی و اجزای داخلی آن
 • اثر بخیه پس از جراحی باقی نمی ماند.
 • احتمال بروز خطا و مشکلاتی مانند عدم قرینگی پس از عمل بسیار کم و نزدیک به صفر است.
 • نتیجه دقیقا همان می شود که مورد نظر است.
 • کاربردی برای بینی های کج و پیچ خورده
 • مناسب برای عمل ترمیمی بینی
 • امکان قرار دادن گرافت یا پروتزهای استخوانی در این روش به راحتی فراهم است.
مزایای جراحی بینی باز

معایب جراحی بینی به روش باز

معایب جراحی بینی باز
 • خونریزی های شدید
 • بروز تورم و کبودی وسیع پس از عمل
 • دوره بهبودی و نقاهت نسبتا طولانی
 • تعدد برش ها و وسعت آن ها

جراحی بینی به روش بسته

عمل بینی بسته

این روش جراحی اغلب در مواردی کاربرد دارد که نیاز به تغییرات گسترده ای در بینی نیست. زیرا نحوه انجام پذیری آن به این صورت است که برش های بسیار جزئی و کوچک بر روی بینی ایجاد می شود و بدون اینکه پوست از استخوان جدا شود، تغییرات مورد نظر اعمال می شوند. همانطور که حدس می زنید جراح در این روش، حوزه دید محدودتری نسبت به جراحی بینی با روش باز دارد.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 • ایجاد برش های کمتر در نتیجه خونریزی و تورم و کبودی نیز کمتر است.
 • عوارض پس از عمل و اسکارها در این روش کمترند.
 • کاربردی برای افرادی که در نوک بینی و پل بینی دارای مشکلات کوچک و جزئی هستند.
 • پروسه جراحی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
 • دوره نقاهت کمتری نسبت به جراحی باز دارد.
مزایای جراحی بینی بسته

معایب جراحی بینی به روش بسته

معایب جراحی بینی بسته
 • حوزه دید محدود جراح
 • نمی توان تغییرات گسترده در بینی ایجاد کرد.
 • احتمال بروز مشکلاتی مانند عدم تقارن پس از اتمام جراحی
 • برای عمل های بینی ترمیمی مناسب نیست.
بهترین روش عمل بینی فانتزی

می دانیم که عمل بینی فانتزی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر نیازمند تغییرات گسترده ای است. زیرا بخش عظیمی از بافت استخوانی و غضروفی بینی شخص باید جدا شده و دستخوش تغییر شود. بنابراین قطعا روش جراحی بسته بینی این اجازه را به جراح نمی دهد که تغییرات لازم را به درست ترین شکل ممکن اجرا کند. از همین رو جراحی بینی به روش باز بهترین روش برای عمل بینی به فرم فانتزی است.

بنابراین اکر خواهان بینی فانتزی هستید، باید عوارض ناشی از این روش جراحی را نیز بپذیرید و برای مدت کوتاهی با آن ها کنار بیایید تا زیبایی دائمی نصیبتان گردد.

نکاتی مهم در مورد جراحی بینی فانتزی

امروزه افراد بسیاری علاقمند به جراحی بینی فانتزی هستند که بیشتر آن ها را خانم ها تشکیل می دهند. در واقع اینکه شما تنها از این روش جراحی برای زیباتر کردن بینی خود استفاده کنید مهم نیست. بلکه باید به برخی از نکات مهم در مورد آن را بدانید.

بینی نقش مهمی در متناسب به نظر رسیدن تمامی اجزای صورت دارد. از همین رو است که کمترین مشکلی در آن می تواند احساس عدم برقراری تعادل و یک نازیبایی در چهره را به فرد و اطرافیانش القا کند و او را به سمت جراحی بینی هدایت نماید. بنابراین اگر جراحی بینی فانتزی را برای خود انتخاب می کنید، لازم است توجه داشته باشید که با فرم کلی صورت شما همخوانی داشته باشد.

لازم است بدانید که کوچک شدن بیش از اندازه بینی و سوراخ های آن ممکن است پس از عمل، مشکلات تنفسی در پی داشته باشد. برای پیشگیری از بروز این اختلال باید نزد یک جراح بینی خوب و حرفه ای مراجعه نمایید.

جراحی بینی فانتزی برای بینی هایی انجام پذیر است که دارای بافت و غضروف مستحکمی هستند. همچنین داشتن پوستی نازک و منعطف برای این نوع عمل بینی اهمیت دارد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

یکی از سوالاتی که برای جراحی بینی های فانتزی مطرح می شود این است که آیا همه افراد، با هر فرم بینی و نوع پوستی می توانند اقدام به جراحی بینی فانتزی کنند یا خیر؟

طبیعتا پاسخ این سوال منفی است. زیرا جراحی بینی فانتزی نیازمند یکسری پیش زمینه هایی است که در هر فردی مشاهده نمی شود. به عنوان مثال، افراد دارای بینی های استخوانی گزینه مناسبی برای عمل بینی عروسکی هستند. چرا؟

افرادی که برای جراحی بینی مناسب هستند

به علت جنس پوست، نازک و منعطف بودن آن. این ویژگی ها باعث می شود که جراحی بینی فانتزی به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

از سوی دیگر توجه به تناسب میان اجزای صورت نیز مهم است. افراد دارای صورت های کوچک با اجزای ظریف، می توانند کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی باشند.

به صورت جمع بندی اگر بخواهیم در مورد کاندیدای مناسب برای عمل بینی صحبت کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • بینی های با پوست نازک
 • افراد با صورت های کوچک
 • دارندگان بینی های استخوانی و غضروف مانند
 • دارندگان بینی های مستحکم

خانم هایی که ویژگی های فوق برای آن ها صدق کند، می توانند کاندیدای مناسبی برای عمل بینی به شمار بیایند. اما آیا این عبارت به این معنا است که آقایان نمی توانند عمل بینی فانتزی انجام دهند؟

جراحی بینی فانتزی در مردان 

مردان به چند دلیل به سراغ جراحی بینی می روند که عبارتند از:

 • برطرف کردن پولیپ بینی
 • به وجود آوردن نمای زیباتر در چهره
 • از بین بردن دائمی انحراف تیغه بینی
 • مشکلات تنفسی
 • درمان عدم تقارن سوراخ های بینی
 • برطرف کردن تمامی عیوب ظاهری بینی 

مردان بسیار کمی هستند که علاقه مند به انجام جراحی بینی فانتزی هستند. زیرا بینی فانتزی در مردان به دلیل کوچک بودن، ممکن است فرم زیبایی را در چهره آن ها به وجود نیاورد و حالت کلی چهره آن ها را از فرم مردانه خارج سازد. حتی این دسته از افراد باید به این مسئله نیز واقف باشند که کوچک شدن بیش از اندازه بینی آن ها، می تواند مشکلات تنفسی برایشان به همراه داشته باشد.

از طرف دیگر باید بیان نماییم که عمل بینی مردان اگر به صورت فانتزی باشد، می تواند به چهره آن ها حالت زنانه ای ببخشد و این مسئله می تواند آن ها را از زیبایی طبیعی خود نیز دور کند. از آنجایی که امروزه میان مردان نیز جراحی بینی بسیار شایع شده است، لازم است برخی مسائل و نکات را پیش از اقدام به جراحی بینی فانتزی بدانند تا در انتخاب یک روش مناسب، بهتر تصمیم گیری کنند.

مایکل جکسون

جراحی بینی به همان میزان که می تواند بر روی چهره و زیبایی انسان تاثیر بگذارد، می تواند برای برطرف کردن مشکلات تنفسی و حتی اختلالاتی که در تیغه بینی وجود دارد نیز موثر باشد. پس حتما به این مسئله توجه داشته باشید که برای انجام جراحی بینی فانتزی تنها به مسئله زیبایی آن توجه نکنید. 

بهتر است مشکلاتی که این نوع جراحی ممکن است برای شما به وجود آورد نیز توجه نمایید. تا در کنار زیبا شدن، دیگر سلامتی های خود را از دست ندهید. این باور می تواند به شما در انتخاب بهترین روش جراحی بینی، کمک شایانی نماید.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی فانتزی را انتخاب کنند؟

آن دسته از افرادی که جراحی بینی گوشتی دارند باید بدانند که برای انتخاب این روش جراحی اصلا گزینه مناسبی نیستند. پوست بینی این دسته از افراد ضخیم و غیر قابل انعطاف است. همچنین بافت تیغه بینی های گوشتی محکم نیست.

به میزان بالای تغییراتی که طی روند جراحی بینی فانتزی اعمال می شود و بافت زیادی که از بینی جدا می گردد، در بینی های گوشتی می تواند مشکل ساز باشد و موجب افتادگی آن گردد. در عین حال می تواند ظاهری غیرطبیعی برای بینی رقم زند. از همین رو افراد با بینی های گوشتی هرگز نمی توانند انتظار بینی فانتزی را پس از عمل داشته باشند.

مزایای جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی مانند بسیاری از عمل های زیبایی دیگر دارای مزیت ها و معایب متنوعی است. اطلاع از این نقاط قوت و ضعف به شما این امکان را می دهد که با دید وسیع تری نسبت به عمل بینی خود تصمیم بگیرید.

رضایت از عمل بینی توسط دکتر راستکاری

از جمله مزیت های مهم بینی های فانتزی می توان به ظاهر زیبا و بسیار کوچک بینی اشاره کرد که ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس اشخاص دارد. البته اگر  اندازه و ساختار آن به خوبی با دیگر بخش های صورت هماهنگی داشته باشد.

معایب جراحی بینی فانتزی

کوچک شدن بینی پس از عمل فانتزی در عین حال که می تواند مزیت باشد، یک عیب نیز محسوب می شود. اغلب افرادی که بینی خود را به صورت فانتزی عمل می کنند، در آینده دجار اختلالات تنفسی می شوند و حتی ممکن است صدای آن ها تو دماغی شود.

۱۳ نکته ای که قبل از عمل بینی فانتزی باید بدانید

برخی نکات است که توجه به آن ها پیش از اقدام برای عمل بینی فانتزی می تواند تا حد زیادی در نتیجه عمل و بر کاهش میزان استرس فرد، تا حد قابل توجهی موثر واقع شود. در ادامه برخی از این نکات را با هم مرور  می کنیم.

فرشتهتوقعات خود را از جراحی بینی در سطح نرمالی قرار دهید و با توجه به شرایط خودتان، توقع معجزه نداشته باشید.
دکتردر مورد انتظارات خود از جراحی بینی، با پزشک صحبت کنید و از او بخواهید که شما را به طور واضحی راهنمایی کند.
لیستتمامی توصیه هایی که از سوی پزشکتان تجویز می شود را جدی بگیرید و مطابق آن رفتار کنید.
سیگارمصرف الکل و دخانیات مانند سیگار را به مدت ۲ هفته قبل از عمل، متوقف نمایید. زیرا با انسداد عروق بدن می توانند فرآیند خونرسانی را دچار مشکل نمایند و در نتیحه احتمال بروز مشکل در روند جراحی افزایش می یابد.
قرصاگر از داروهای خاصی استفاده می کنید و یا مبتلا به بیماری های خاص هستید، حتما با جراح بینی خود در میان بگذارید.
قطره خونمصرف داروهایی که احتمال بروز خونریزی برای شما افزایش می دهند، مانند آسپرین و هر داروی حاوی پروفن را حداقل ۲ هفته قبل از موعد عمل قطع نمایید.
دوشدر روز قبل از عمل حتما استحمام کنید. زیرا ممکن است پس از جراحی برای مدتی طولانی مجار به حمام کردن نباشید.
غذااز آنجایی که در روز عمل باید ناشتا باشید، توصیه می شود در ۸ ساعت آخر قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن هر ماده خوراکی خودداری کنید.
برگهدر روز عمل نتیجه آزمایشات، عکسبرداری ها و هر مدرک پزشکی که دارید را با خود به همراه ببرید.
کرنومترحداقل ۱ ساعت پیش از شروع جراحی، در محل حاضر شوید و حتما یک همراه با خود داشته باشید.
تیشرتبهتر است لباس های آزاد و راحت با خود داشته باشید تا در تعویض آن ها قبل و بعد از عمل دچار مشکل نشوید.
رژبرای خانم ها لازم است که در روز عمل بدون آرایش باشند و آقایان نیز بدون ریش و سبیل.
انگشتراز به همراه داشتن انواع وسایل فلزی و زیورآلات در روز عمل بپرهیزید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

مراقبت های پس از عمل بینی بسیار اهمیت دارند. زیرا اگر مورد توجه قرار گیرند و به درستی انجام شوند، می توانند روند بهبودی را تسریع ببخشند. در ادامه مهم ترین نکاتی که لازم است پس از جراحی رینوپلاستی فانتزی بدانید، عبارتست از:

استراحت کردناستراحت به اندازه کافی
یخ تکه ایاستفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی بعد از عمل بینی
دوچرخه سواریپرهیز از انجام ورزش و فعالیت های سنگین
خوابیدناستفاده از دو بالشت حین دراز کشیدن و استراحت کردن به نحوی که سر بالاتر از بدن قرار گیرد.
کپسولمصرف داروهای تجویزی مطابق دستور پزشک
بینیخودداری در مقابل فین کردن
مصرف الکلعدم مصرف الکل و دخانیات حداقل تا ۲ هفته پس از جراحی بینی
آبمیوهمصرف بیشتر مایعات طبیعی و خودداری از خوردن غذاهای سفت و جویدنی
وان حمامخودداری از استحمام برای مدتی کوتاه
سرماخوردگیعطسه کردن با دهان باز، مانند حالتی که حین سرفه کردن دارید.
قطره آبپرهیز از خیس کردن بینی زیرا اگر بینی پس از جراحی، خیس شود، می تواند موجب بروز تورم در آن گردد.
عینک زدنعدم استفاده از عینک
خندهپرهیز از خنده های شدید و شرایطی که بینی را تحت فشار قرار می دهد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه عمل بینی فانتزی مانند انواع دیگر آن همواره مورد اهمیت بوده و است. تمامی علاقمندان به دنبال آن هستند که با هزینه ای مناسب، به بهترین نتیجه ممکن دست یابند. منظور از این جمله الزاما کمترین هزینه با بیشترین کیفیت نیست. بلکه به این معناست که هزینه باید معقول باشد، نه خیلی کم و نه خیلی زیاد.

زیرا نه هزینه زیاد نشان از کیفیت است و نه هزینه پایین نشان از بی کیفیتی. اما به طور کلی مولفه های مختلفی در تعیین هزینه جراحی بینی موثر هستند که برخی از آن ها به شرح زیر است:

 • فرم اولیه بینی
 • میزان تغییرات مورد نیاز
 • پیچیدگی عمل جراحی
 • شرایط بیمار و سلامت او
 • هزینه های جانبی مانند آزمایشات و عکسبرداری ها
 • دستمزد پزشک
 • روشی که برای عمل بینی انتخاب می شود.
عوامل موثر بر هزینه عمل بینی

بنابراین می توان گفت میزان هزینه لازم برای این عمل زیبایی برای هر فرد با دیگری متفاوت است. همچنین بهترین راه برای اطلاع از هزینه دقیق عمل بینی فانتزی مراجعه نزد پزشک است. او با معاینه شما می تواند هزینه لازم برای عمل بینی را اعلام نماید.

بهترین جراح بینی فانتزی

انتخاب جراح بینی فانتزی یکی از دغدغه های همیشگی علاقمندان به جراحی بینی فانتزی است. تغییراتی که در این عمل جراحی برای فرد اعمال می گردد زیاد و حساس است. بینی نباید به گونه ای عمل شود که غیرطبیعی و نامتناسب با سایر اجزای صورت به نظر برسد. ممکن است پزشکی در عمل طبیعی بسیار با تجربه و قحار باشد اما در زمینه جراحی بینی های فانتزی تجربه موفقی نداشته باشد.

از همین رو لازم است که از صلاحیت پزشک مورد نظرتان برای عمل بینی فانتزی مطمئن شوید و سپس اقدام به جراحی بینی نمایید. اما چگونه می توان به این اطمینان دست پیدا کرد؟


لوگوی دکتر راستکاری

نمونه ای از عمل بینی یکی از مراجعین خانم بعد از گذشت ۱ سال و نیم


چگونه جراح بینی فانتزی خوب را در تهران بیابیم؟

راه های مختلفی برای تصمیم گیری درست در انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی وجود دارد. یکی از متداول ترین آن ها در دنیای امروز، استفاده از اینترنت و جستجو در آن است. شما می توانید از این طریق به بسیاری از اطلاعات مربوط به پزشک یا پزشکان مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

همزمان بررسی کنید که کدام یک از اطرافیان و نزدیکانتان جراحی بینی فانتزی انجام داده اند. از میان آن ها، افرادی که فکر می کنید فرم بینی شان همانی است که شما می خواهید، انتخاب کرده و از آن ها در مورد پزشکشان سوالات مورد نظرتان را بپرسید تا بتوانید لیستی از جراحان بینی تهیه نمایید.

بررسی سوابق کاری و موفقیت های جراح بینی نیز اهمیت ویژه ای دارد. نمونه کارهای موجود از جراح یا جراحان مورد نظر می تواند به شما تصوری کلی از سبک کار پزشک ارائه کند. زیرا در بینی های فانتزی به علت حجم بالای تغییراتی که بر روی فرم اولیه بینی اعمال می شود، مهم است که نتیجه به چه صورت باشد. اینکه بینی بیش از اندازه کوچک نشود و در عین عروسکی بودن، تناسب خود را با سایر اجزای صورت از دست ندهد.

عمل بینی در سال 94
نتیجه جراحی بینی پس از ۵ سال

در نهایت از میان پزشکانی که نمونه کارهای آن ها مورد پسند شما واقع شده و از سوابق درخشانی نیز برخوردارند، تعدادی را برگزینید و به صورت حضوری با آن ها ملاقات نمایید. در این جلسه حضوری شما از توقعات خودتان نسبت به جراحی بینی صحبت می کنید و پزشک نیز هر آنچه که لازم است را به شما می گوید. به عنوان مثال ممکن است صورت شما و یا اجزای آن بزرگ باشند که در این صورت برای عمل بینی فانتزی مناسب نخواهد بود. بنابراین پزشک باید در مورد چنین مسائلی برای شما شفاف سازی کند. به عبارتی از وعده های دروغ و اغراق آمیز باید بپرهیزد و بدون اینکه بخواهد نظر خود را تحمیل کند، واقعیات را برای شما بیان نماید.

در نهایت پس از شرکت در چند جلسه حضوری می توانید نسبت به انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی در تهران، اقدام نمایید و مطمئن باشید که اگر به خوبی تحقیق کرده باشید، تصمیم درستی خواهید گرفت.

سوالات متداول

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از دو نوع عمل فانتزی و طبیعی برای بینی از نظر ظاهری است. در عمل بینی نیمه...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۶ دیدگاه ها
 1. Kheili mmnon az etelaat khobton
  Mn khrm mikhad jarahi bini anjam bde va kheili mofid vod

  پاسخ
  • ممنون از حسن توجهتون

   پاسخ
 2. بینی ای که قبلا جراحی شده رو میشه فانتزی عمل کرد دوباره؟

  پاسخ
  • بستگی به فرم بینی داره که باید معاینه بشید

   پاسخ
 3. سلام،۵ماه عمل بینی انجام دادم،نوک بینی خیلی بالا رفته،آیا با عمل ترمیم میشه نوک را پایین اورد،چه زمانی باید ترمیم انجام بشه،تشکر

  پاسخ
  • سلام بینی شما باید بررسی بشه

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *