دکتر مسعود راستکاری 4 جراحی بینی 4 آیا خانم های باردار و شیرده می توانند عمل بینی انجام دهند؟
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

آیا خانم های باردار و شیرده می توانند عمل بینی انجام دهند؟

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در مورد خانم بارداری که در شکمش جنین وجود دارد و قرار است بیهوش شود، بهتر است بعد از بارداری، جراحی بینی انجام دهد. در صورتی که به هر دلیل عمل اورژانسی نیاز باشد بهترین زمان برای عمل بینی ماه 3 تا 6 است ،3 ماه اول توصیه نمی شود و حتی 3 ماه آخر هم توصیه نمی شود.3 ماه وسط زمان مناسبی است برای بیهوشی عمل هایی که خیلی اورژانسی است.

از آن جایی که در بیشتر مواقع خانم های باردار تمایل دارند عمل بینی در حین بارداری انجام دهند ما توصیه می کنیم که در دوران بارداری تحت عمل جراحی قرار نگیرند.

 

بعد از اتمام حاملگی چه زمانی می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

به محض این که شرایط عمومی برقرار شود و فرد حال خوبی داشته باشد می تواند عمل زیبایی بینی انجام دهد. (از 3 هفته بعد از زایمان می توانید برنامه ریزی کنید.)

نمونه کار دکتر راستکاری

نمونه کار دکتر راستکاری

 

آیا خانم های شیرده می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

خانم های شیرده می توانند جراحی بینی انجام دهند. تنها نکته ای که وجود دارد این است که خانم شیردهی که تحت عمل جراحی قرار می گیرد در 24 ساعت اول شیرش را بدوشد و دور بریزد و بعد از 24 ساعت به بچه خود شیر بدهد زیرا داروهایی که حین بیهوشی به مریض تزریق می شود وارد شیر می شود و اگر مادر این شیر را به بچه بدهد داروها وارد بدن بچه می شود و ایجاد اثرات گیجی، منگی و خواب آلودگی در بچه می کند به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً شیر کاملاً دوشیده شود و دور ریخته شود.

 

خانمی که جراحی زیبایی بینی انجام داده است بعد از چه مدت می تواند باردار شود؟

از آن جایی که بعد از عمل بینی، بینی دارای تورم بسیار زیادی است و در صورتی که بخواهند بعد از یک یا دو ماه باردار شوند قطعاً ورم بینی نخواهد خوابید حتی ممکن است ورم بیشتر شود. برای این که نتیجه عمل بینی با رضایت کامل باشد توصیه می کنیم بهترین زمان بارداری بعد از عمل بینی 6 ماه الی یک سال است.

دکتر مسعود راستکاری متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مسعود راستکاری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سابقه درخشان جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی و صورت و جراحی آندوسکوپی سینوس در منطقه پاسداران تهران، مشغول به فعالیت می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک