پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

سوال :از مدتی قبل تیغه میانی ام به ترتیب به طرف راست وبعد از مدتی ( حدود یک ساعت ) یه سمت چپ متمایل می شود به همین خاطر مدام بینی راست و چپم به ترتیب گرفته است چه کنم ؟

پاسخ : آنچه که گرفتگی متناوب بینی را به متمایل شدن تیغه ی میانی بینی به سمت راست یا چپ تعبیر می فرمائید پایه علمی ندارد .گرفتگی متناوب به خاطر پرخون شدن شاخک ها یا توربین های بینی است که در هر سمت سه تاست .شاخک ها در واقع رادیاتور بینی می باشند و سبب گرم شدن هوای تنفس و مرطوب شدن آن می گردند خیز و اتساع و پر خونی واکنش این شاخک ها در هر سمت به تناوب منجر به گرفتگی بینی می شوند .رینیت آلرژیک ( حساسیت بینی ) و رینیت وازوموتور ( عروقی ) علل اصلی و شایع این پیامد محسوب می شوند.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

سوال : غضروف وسط بینی یک طرف در من برآمده شده و مثل یک غده بالا آمده و خیلی هم سرخ رنگ و قرمز می باشد .البته طرف چپ به داخل رفته و طرف راست برجسته شده و بیشتر اوقات در داخل بینی زخم هایی به وجود می آید مثل موریانه خوردگی پیدا کرده و بیم آن دارم که خوره به جانم افتاده باشد.

پاسخ :آن طور که شما نشانی می دهید دچار انحراف تیغه بینی به سمت راست می باشید و این همه علائم به پیامدهای آن مربوط می شود بهتر است افکار خود را با نگرانی های بیهوده ای چون خوره پریشان نسازید.

سوال :آیا میوه آناناس در رفع کبودی و خونمردگی های پس از عمل رینوپلاستی موثر است ؟

پاسخ :میوه آناناس حاوی آنزیم های متلاشی کننده ملکول های سنگین پروتئین می باشد که در جذب خونمردگی و ورم پس از ضرب دیدگی ها و کوفتگی های بدن موثر است و قرص آناناس که پیش از این مصرف می شد از همان مواد بوده که در حال حاضر در بازار دارویی وجود ندارد.بهترین راه جذب سریع خونمردگی ها و کبودی های بینی و زیر چشم پس از عمل گذاشتن کیسه یخ روی بینی و صورت در 24 ساعت پس از عمل است که این کار هم پس از آن مدت دیگر چندان موثر نیست.

درباره نویسنده

2 thoughts on “پرسش و پاسخ جراحی بینی

 1. فرزانه - دسامبر 22, 2018 در 1:44 ق.ظ

  سلام دکتر
  اگر دوست نداشته باشیم برای انحراف بینی از تامپون استفاده بشه به حرف بیمار توجه میشه
  میگن منسوخ شده دوست ندارم

  پاسخ
  • drrastkari - دسامبر 22, 2018 در 9:48 ق.ظ

   سلام
   نه عزیزم ما حتما تامپون استفاده می کنیم

   پاسخ

پاسخ

18 − شش =