نتایج عمل رینوپلاستی

نتایج عمل رینوپلاستی

در این مقاله می خواهیم درمورد نتایج عمل رینوپلاستی به طور کامل صحبت کنیم اما قبل از هر توضیحی بهتر است افرادی که تمایل به عمل بینی رو دارند انتظار واقع بینانه ای نسبت به جراحی داشته باشند تا نتایج بهتری حاصل شود.

جهت تماس با دکتر راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 10-22882609

چرا رینوپلاستی مد شده است؟

تب جراحی پلاستیک بینی همه جای دنیا را گرفته است از آمریکا تا اروپا و مثل هر تب دیگر بدین نقطه از جهان سوم نیز سرایت نموده است چرا رینوپلاستی مد شده آن هم یک مد جهانی ما هم پاسخ دقیقی نداریم به همین قدر بسنده کنم که وقتی بیماری ریشه کن شود انسان به فکر بهداشت می افتد و بعد زیبایی و این همه نمودار پیشرفت و تکامل اجتماعی است و باید به فال نیک گرفت .

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

نتایج عمل رینوپلاستی

در یک بررسی از هشتاد پرسشنامه رینوپلاستی که هجده ماه از عمل آن ها گذشته بود در کشور سوئد هشتاد و چهار درصد افراد پاسخ داده بودند .یک چهارم بیماران که کمپلکس های شدیدی داشتند به گونه ای از عمل هایشان راضی نبودند .بیماران ناراضی به دو گروه تقسیم بندی می شوند که عبارتند از :

  • بیمارانی که به طور علمی تشریحی و واقعی بینی شان خوب درنیامده یا بدتر از قبل از جراحی بینی شده بود ( جراحان با این دسته مشکلی نداشتند و می توانستند به آن ها کمک کنند تا با  جراحی ترمیمی بینی عیبشان اصلاح شود.
  • دسته ی دوم بیمارانی که بدون دلیل علمی و منطقی از بینی شان ناراضی بودند و دو عامل سبب تشدید نارضایتی آن ها می کرد که عامل اول برانداز کردن وسواس آمیز در برابر آئینه و عامل دوم نق زدن اطرافیان.

راضی کردن این گونه بیماران و اطرافیانشان کاری بود بس شاق و از عهده ی هر جراحی بر نمی آید بررسی روانشانسی پیش از عمل رینوپلاستی از اهمیت به سزایی برخوردار است .

نتایج کلی از عمل رینوپلاستی

در کل ارتباط با کسب رضایت چهار حالت وجود دارد نخست اینکه بیمار ناراضی است ولی جراح از نتیجه ی جراحی خود راضی است دوم اینکه بیمار راضی است ولی جراح راضی نیست و البته بر زبان نمی آورد سوم اینکه نه بیمار راضی است نه جراح که این بدترین حالت است و در آخر هم بیمار راضی است و هم جراح که این مطلوب ترین شکل است.

درباره نویسنده

پاسخ

سه × 4 =