عمل بینی

درخواست برای جراحی پلاستیک به ویژه عمل زیبایی بینی در سراسر جهان به شدت افزایش پیدا کرده و این موج مدت هاست که به کشور ما رسیده است .طبیعی است که انسان پس از پیروزی مقابل بیماری ها به بهداشت و زیبایی روی آورد .میل مردم به سمت جراحی زیبایی در شرایطی صورت می گیرد که تصور می رود بیماری در کار نیستبا این وجود موج درخواست برای رینوپلاستی را می توان به مثابه اقدامی مدگرایانه یا حتی برای چشم و هم چشمی در نظر گرفت به ویژه که این عوامل از نظر روانشناسی در جامعه ما رواج فراوان دارد.

جهت تماس با دکتر راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 10-22882609

عمل بینی مردان

در گذشته عمل جراحی زیبایی و به طور خاص رینوپلاستی بیشتر بین زنان رایج بود و چگونه است که این عمل بسیاری ازمردان را نیز به خود جلب کرده است در این جاست که می توانیم بگوییم که زیبایی به جنسیت مربوط نمی شود مردان هم به موازات زنان طالب آنند که زیبا شوند هر چند این درخواست در افراد مونث بیشتر است اما آن شکل از بینی که مردان می خواهند بینی شکیل مردانه است ، نه بینی ظریف و مینیاتور که در سرشت جنس زن نهفته است .در موارد استثنایی مردانی هستند که با گرایش هایی علاقه مندند خود را به صورت جنس مونث نشان دهند اما بیشتر مردها می خواهند بینی شان با همه زمختی به شکلی در آید که در عین حال هماهنگی با چهره شان اصلاح شود مثلاً قوز بینی شان برداشته شود و نوک بینی سربالا شود به عبارت دیگر آنان خواستار بینی صاف در عین حال مردانه هستند .

عمل بینی

تاثیر شکل بینی در زیبایی چهره

شما چهره ی زیبایی را تجسم کنید که بر آن بینی کج و کوله و قوزداری نفش بسته باشد ، بالعکس چهره ی زشتی را ببینید که بینی زیبایی بر آن سوار شده باشد .نمونه بارز آن را ما در نزد افرادی می بینیم که با جراحی موفق بینی بدون آنکه بینی جراحی شده خود را نشان می دهد با چهره ی خوب ظاهر می شوند ، گویی که خطوط و طرح چهره با بینی هویت می یابد کشف این موضوع چیز تازه ای نیست .

عمل بینی

آیا نتیجه عمل بینی نتیجه بخش است ؟

باید با افرادی که رینوپلاستی می شوند پیش از عمل گفت و گو و نتایج را به طور واقعی گوشزد کرد گفته شده بهترین حالت پس از عمل آن است که هم بیمار از عمل خود راضی باشد و هم پزشک او و بدترین حالت هم آن است که نه بیمار از عمل خود راضی باشد و نه پزشک او .البته موارد بینابینی هست که موضوع را بغرنج می کند، مثلاً حالاتی که است که پزشک را از جراحی خشنود می کند ولی بیمار راضی نیست و پزشک نیز نمی تواند او را متقاعد کند با برعکس .بیمار از عمل خود راضی است در حالی که پزشک درته دلش از عمل خود رضایت ندارد و از این که نتوانسته است بهتر از این کار را درآورد  تاسف می خورد به هر حال عمل تجدید نظر جراحی که برای تقارن سازی و رفع معایب به جا مانده است  امکان دارد ضرورت پیدا کند یعنی شش ماه تا یک سال پس از جراحی نخست انجام پذیرد که به آن روتوش بینی می گویند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار می باشد و نظر اکثریت  زنان و مردان را به خود جلب کرده است.جراحی بینی روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است اما سوالی که همیشه مطرح می شود این است که آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

جراحی بینی گوشتی این طور عنوان شده است که به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.

بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند در نتیجه با تکنیک های قدیمی تقریبا کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.تکنیک های قدیمی بیشتر کاهنده بودند.اما امروزه با تکنیک های جدید ،دستیابی به زیبایی برای بینی های گوشتی ممکن شده است.

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

در جراحی بینی استخوانی به دلیل نازک بودن پوست جزئیات بینی از زیر پوست کاملا قابل مشاهده هستند .همچنین در نیمه ی پایینی به دلیل نازک بودن پوست ،غضروف ها قوی و مستحکم هستند و افتادگی در نوک بینی کمتر دیده می شود .اما در بینی های گوشتی به دلیل کلفت بودن پوست جزئیات استخوانی و غضروفی مشاهده نمی شوند و غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند،به همین دلیل در این نوع بینی ها سر بینی پهن و افتاده است.

خصوصیات بینی گوشتی

بینی های گوشتی گاهی علاوه بر داشتن مقداری چربی و پوست ضخیم دارای قوز نیز می باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت دارای انواع مختلفی هستند.تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی است و هر فردی می تواند این کار را انجام دهد. اما اغلب تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.اغلب پزشکان برای ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی کمک می گیرند ،زیرا لبه های پره های بینی از دو لایه ضخامت پوست تشکیل شده است،و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی می توان متوجه نوع بینی و تغییرات لازم شویم.

کوچک کردن بینی گوشتی با عمل جراحی بر پایه بینی

یکی از راه های کاهش اندازه بینی ایجاد برش بر روی پوست در قسمت های پایین سوراخ بینی است..استفاده از این نوع تکنیک برای افرادی که سطح زیرین بافت آنها عریض می باشد ، بسیار کاربردی است.از این روش برای کوچک کردن در جراحی بینی های گوشتی استفاده می شود . در این حالت از انواع مختلفی از شکاف ها مثل الماسی،مثلثی و یا مستطیلی می توان استفاده کرد.

جراحی-بینی-گوشتی

در این روش از جراحی بینی گوشتی، باید در بخیه زدن و پنهان کردن برش های انجام شده دقت فراوان کرد.

مزیت های جراحی بینی گوشتی

بهبود ظاهر فرد

کوچک کردن بینی گوشتی می تواند باعث بهبود ظاهر و ایجاد یک چهره ی مناسب و زیبا برای فرد شود .

افزایش اعتماد به نفس در افراد

زیبایی چهره ،باعث احساس خوب درباره ی نحوه ی نگاه کردن دیگران به خود می شود ،این امر سبب افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.

در این رابطه حتی ایجاد تغییرات کوچک نیز می تواند تغییرات زیادی در شما ایجاد کند و به بهبود اعتماد به نفس در افراد، کمک فراوان نماید.

افزایش سلامتی

گاهی اوقات تنها ظاهر گوشتی بینی سبب ناراحتی در افراد نیست و ساختار بینی مشکلات تنفسی را ایجاد کرده است . در این حالت جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند مشکلات تنفسی بیمار را نیز رفع کند.

جراحی بینی گوشتی

بیشترین و مهمترین کار در جراحی بینی های گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگر بینی است.بافت پیوند زده به بینی از غضروف تیغه ی بینی فرد برداشته می شود البته گاهی اوقات به دلیل شکستگی و.. تیغه ی بینی فرد صدمه دیده است ،در نتیجه جراح از غضروف گوش برای پیوند استفاده می کند .این کار در ظاهر گوش تاثیری ندارد.

در جراحی بینی گوشتی ،جراح با روش های مختلفی غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهد .

نتیجه جراحی بینی های گوشتی

نتیجه جراحی در بینی های گوشتی به خلاقیت و ماهر بودن جراح بستگی دارد هر چقدر جراح خلاق تر و دارای تجربه ی بیشتری باشد نتیجه جراحی موفق تر است . جراحی بینی گوشتی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی است در این نوع جراحی باید سوراخ های بینی متقارن باشند و تیغه ی میانی ظریف و زیبا جراحی شوند.البته افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید بعد از جراحی از صبر و حوصله ی بالایی بر خوردار باشند .در جراحی بینی گوشتی به دلیل بالا بودن حجم پوست ممکن است کوچک کردن بیش از حد بینی مشکلات تنفسی ایجاد کند،بنابراین جراح نمی تواند تا حد زیاد طبق خواسته ی بیمار رفتار کند.

بازگشت بینی های گوشتی پس از جراحی

اگر عمل جراحی مطابق با اصول و طبق استاندارهای جراحی انجام شود ،بینی افراد پس از جراحی دچار بازگشت و افتادگی نمی شود و عملا نیاز به ترمیم برای اصلاح بینی نمی باشد.

در بینی های گوشتی نسبت به جراحی بینی های استخوانی تورم و کبودی بعد از جراحی به مراتب بیشتر است و در نتیجه زمان بیشتری برای بهبودی کامل نیاز دارند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد . با رعایت نکاتی که جراح بینی تجویز می کند به بیمار کمک می شود تا دوره ی نقاهت را به خوبی و هر چه سریع تر پشت سر بگذارد.

از تکان دادن بیش از حد سر و صورت خود تا یک هفته خود داری کنید.

از خوردن غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید.

تا سه هفته بعد ازجراحی از فین کردن بینی خود بپرهیزید.

از دو بالشت برای خواب استفاده کنید و سر خود را به سمت پایین آویزان نکنید.

از خوردن غذا های داغ به مدت یک هفته بپرهیزید .

برای آشامیدن از نی استفاده نکنید زیرا باعث وارد آمدن فشار به بینی می شود.

با پزشک خود خصوصا در یک ماه اول ملاقات داشته باشید و از توصیه های او استفاده کنید.

رعایت کردن این نکات می تواند نقس به سزایی در آنچه که شما تصور می کنید و آن چه که واقعیت دارد ،داشته باشد.توجه به این نکته ضروری است که انتظارات افراد از جراح بینی باید منطقی و واقع گرایانه باشد تا با جراحی بینی نتیجه مطلوبی حاصل شود.

جراحی بینی گوشتی

توجه کنید بعد از جراحی بینی گوشتی به شما بستگی دارد که نتیجه بینیتان چه می شود پزشک برای بهترین جراحی تلاش خود را کرده است و از اینجا به بعد این شما هستید که با مراقبت ها و باید و نباید ها به بهبود هر چه بیشتر بینی  باید کمک کنید.

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی بعضی از تورم و حساسیت در داخل بینی شما وجود دارد، اما این طبیعی است. ممکن است علائم مانند عفونت شدید یا سینوس داشته باشید. این به دلیل تورم، خشکی خون، مخاط و پوسته پوسته شدن بینی شماست. برای کمک به بینی و سینوسها به حالت طبیعی، پزشک ممکن است از اسپری های بینی و اسپری های شور و روان کننده های آنتی بیوتیک توصیه کند.
پس از جراحی، مراقبت از بینی و سینوس ها بسیار مهم است تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم جلوگیری کنید.

در اغلب موارد، پزشک شما پانسمان موقت بینی را در داخل بینی  قرار می دهد تا از عبور مجدد سینوس باز شود و مایع اضافی را در حالی که بافت خود را بهبود می بخشد، جذب کند. پانسمان می تواند سینوس های شما را سریعتر پس از عمل جراحی بهبود بخشد و به تدریج بدن شما ظرف چند هفته جذب می شود.
در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از عمل وجود دارد:

 • سر خود را بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از عمل جراحی کمک کنید.
 • اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، مطمئن شوید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن بینی مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را بردارید .
 • بعضی از خونریزی ها برای 2 تا 3 روز پس از عمل شما طبیعی است. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود تماس بگیرید.
 • حداقل یک هفته پس از جراحی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین، تنش و یا شدید انجام ندهید. این باعث افزایش احتمال خونریزی بینی می شود.
 • اگر مجبور باشید عطسه کنید، سعی کنید آن را با دهان خود باز کنید.
 • آسپرین را مصرف نکنید زیرا باعث لخته شدن خون و خونریزی را افزایش می دهد.
 • بسته به جراحی شما، از شما خواسته می شود تا حدود 3 تا 7 روز پس از عمل شما برای بازدید بعدی مراجعه شود. در طی این بازدید، پزشک شما هر گونه بسته بندی (در صورت لزوم) را برداشته، اطمینان حاصل کنید که محل عمل جراحی بر طبق برنامه درمانی است و دستورالعمل های بیشتری در مورد مراقبت از بینی و سینوس ها به شما می دهد.

  تزریق کورتون به بینی

  بعد از جراحی بینی گوشتی فرد نیازبه تزریق کورتون بعد ازعمل بینی دارد تا باعث کاهش ورم های  نوک بینی ناشی از جراحی است رااز بین ببرد. کورتون برای کم کردن وازبین بردن برجستگی های بینی در قسمت بالای نوک بینی که ایجاد آن به دلیل ایجاد اسکار(جوشگاه وجای زخم) در فضای مرده پوست است رخ می دهد.اغلب این تزریق کورتون دربینی های گوشتی آقایان بعد از جراحی بینی گوشتی صورت می گیرد چون دارای پوستی ضخیم هستند و ورم آن نسبت به جراحی بینی های استخوانی بیشتر است. این تزریق به طور معمول  یک بار و به تشخیص جراح بینی در مکان های خاصی از بینی می توان تا چهارمرتبه تکرارکرد.  بعدازتزریق کورتون به مدت یک تا دو هفته نباید از چسب استفاده کنند. علت تزریق بینى ها با پوست ضخیم به آن علت است که این گونه بینى ها مستعد تولید بافت اضافه زیر پوست هستند . این بافت اضافه باعث متورم شدن نوک بینی و قسمت پشت بینی می شود و حالت زیبای پشت بینی رااز بین می برد.

  موارد استفاده از کورتون بینی

  • بینی هایی که دارای پوست ضخیم ، چرب وگوشتی می باشند .
  • افرادی که تعداد بیش از یک جراحی انجام داده اند.
  • افرادی که مدت زیادی ازجراحی بینی شان گذشته است واز ورم نوک بینی آن ها کاسته نشده است و ورم بینی برروی بینی آن ها به مقدار زیادی دیده می شود.

  بعد از جراحی بینی بهتر است به مدت 4 الی 6 هفته بعد ودر 4 جلسه تزریق کورتون صورت انجام بگیرد، این تزریق درسطح پوست بینی انجام می شود از تزریق در لایه های عمیق پوست جلوگیری شود زیرا باعث زخم در این ناحیه می شود. تزریق بیش ازحد کورتون باعث آسیب به بافت های پوست شده و غضروف های زیرین بینی برای اشخاص دیگر قابل مشاهده می باشد. بهتر است بعد از تزریق کورتون به مدت 2 هفته از چسب بینی استفاده نکنید. در صورتی که تزریق کورتون به دفعات زیادی و در زمان نامناسب انجام شود عوارض گوناگونی دارد و تاثیر چندانی بهتر ازجراحی بینی ندارد.

  جراحی بینی گوشتی

 • هدف از جراحی بینی گوشتی

  هدف از تغییر شکل بینی برای جراحی زیبایی بینی  و همچنین نگرانی های عملکردی انجام می شود. جراحی بینی گوشتی  برای اصلاح ویژگی های منحرف بینی و یا بهبود تنفس انجام می شود. بینی بر خلاف سایر قسمت های بدن و چهره ما در مرکز قرار دارد. بنابراین، حتی عدم تقارن نازک در بینی می تواند بلافاصله آشکار شود. هدف از جراحی زیبایی بینی یا تجویز رینوپلاستی باید برای از بین بردن یک حواس پرتی باشد تا دیگر ویژگی های ظریف زیبایی ظاهر شود. از آنجا که رینوپلاستی می تواند تنفس را بهبود بخشد مهم است که بیمار به دنبال یک جراح بینی خوب  باشد که دیگر اجزای صورت  در روش های زیبایی در نظر بگیرد و پیچیدگی های آناتومی بینی را درک کند.

  هنگام ارزیابی بینی، جراح پلاستیک باید اندازه کلی و شکل صورت، لب ها و چانه را در نظر بگیرد. دکتر راستکاری همچنین ساختار داخلی بینی که تنفس را تحت تاثیر قرار می دهد، ارزیابی می کند. علاوه بر اصلاح شکل بینی، او هرگونه اختلالات داخلی را برای بهینه سازی تنفس اصلاح می کند. رینوپلاستی می تواند از طریق روش های مختلف انجام شود. اکثریت،  برش ها در داخل بینی انجام می شود  تا آنها را بتوان پنهان کرد . سپس استخوان و غضروف بینی به منظور بهینه سازی طول، مشخصات و تقارن تغییر شکل داده می شود. علاوه بر این، هماهنگی با لب و چانه به دست می آید. دکتر راستکاری می تواند روش های اضافی، مانند پروتز چانه، برای تکمیل رینوپلاستی و ارائه بهترین نتایج را توصیه کند. طول پروسه می تواند از 1 تا 4 ساعت متفاوت باشد، بسته به نگرانی هایی که باید مورد توجه قرار گیرد. این می تواند تحت آرامش آگاهانه یا بیهوشی عمومی انجام شود. همراه با دکتر راستکاری، طرح بیهوشی مناسب تعیین خواهد شد. توجه داشته باشید مراقبت های بعد از جراحی بسیار مهم است و برای بهبود سریع تر لازم است موارد توصیه شده توسط پزشکتان را به خوبی رعایت کنید .

  سوالات درباره بینی گوشتی

  جراحی بینی گوشتی

  کوچک شدن بینی گوشتی به چه نحوی است ؟

  این عمل به این صورت انجام می شود که غضروف را  جابه جا می کنند   و یا می تراشند یا به طور کل غضروف را برمی دارند  . برش های کوچکی در سوراخ های بینی ایجاد می کنند تا راحت تر بتوانند به استخوان های تحتانی دسترسی پیدا کنند . اما به هبچ عنوان دست به پوست بینی نمی زنند و پوست منقبض می شود و به ظاهر جدید تبدیل می شود . در برخی اوقات لازم است سوراخ های بینی را هم کوچک کنند .

  ورم بعد از عمل در جراحی بینی های گوشتی چه زمانی طول می کشد ؟

  در هر جراحی ورم های  جراحی شده  طبیعی هستند . ورم بستگی به شدت عمل دارد اما در کل وجود ورم در جراحی بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد .

  مشکلات جراحی بینی گوشتی چیست ؟

  پوششی که روی غضروف و استخوان بینی را می پوشاند پوست بیینی می باشد ، پس هرچه این پوشش ظریف تر باشد بینی زیباتر می شود و ظرافت بیشتری خواهد داشت . چهره خانم ها از آقایان ظریف تر است و پوست خانم ها ظریف تر از آقایان می باشد که باعث می شود بینی آن ها بهتر فرم بگیرد . تورم بیش از حد ، مساله ای است که بیشتر در بینی های گوشتی تا سایر بینی ها دیده می شود . بهبود ورم به نوع و ضخامت پوست بستگی دارد . به همین علت زمان ورم در پوست های نازک بین 2 تا 3 ماه فروکش خواهد کرد در صورتی که در پوست های ضخیم به 6 ماه نیاز است . اما مجموعا اگر بخواهیم زمان برای بهبود ورم تخمین بزنیم بین 1 تا 2 سال زمان می برد که تمامی ورم ها از بین بروند .

  آیا بیمار دچار اختلال تنفسی بعد از عمل بینی گوشتی میشود ؟

  اختلال تنفسی در روزهای اول بعد از عمل امری طبیعی است زیرا بینی دارای تورم است اما به مرور زمان با بهبود تورم مشکل تنفسی هم حل می شود .

  آیا هر نوع بینی گوشتی را می توان عمل کرد؟

  در بعضی از افراد مخصوصا آقایان به دلیل چربی و ضخامت زیاد ، جراحی صورت نگیرد بهتر است .

  نتیجه جراحی در بینی های گوشتی چطور است؟

  پوست بینی دچار تغییرات نمی شود اما در نهایت بینی ، یک بینی طبیعی می باشد .

  جراحی بینی استخوانی

  یکی از جراحی های پرطرفدار و رایج در کشورمان جراحی بینی است در این میان درصدی از مردم دارای بینی با ساختار استخوانی هستند از این رو جراحی بینی استخوانی تکنیک های ویژه ای دارد که موجب تمایز آن با سایر جراحی های بینی می شود . اکثریت مردم بر این باورند که چنانچه ساختار بینی استخوانی باشد ، ایرادی پس از جراحی به وجود نیامده و نتیجه جراحی بینی بسیار خوب خواهد شد . در حالی که تنها مدل و ساختار بینی تایین کننده موفقیت جراحی نخواهد بود.

  بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

  در ابتدا لازم است بدانید که اصطلاح بینی استخوانی و بینی گوشتی تنها اصطلاحی است عامیانه و از دید تخصصی و درمانی این عبارات بی معنا هستند . در علم پزشکی جراحی بینی ، بینی هایی که دارای پوست نازکی بوده و بافت استخوانی و غضروفی شان قوی و برجسته است بینی با پوست نازک خوانده شده و عموما دارای یک قوز بر روی پل بینی هستند . این نوع بینی ها همان بینی استخوانی می باشند دلیل پیدایش قوز بر روی پل بینی اکثرا ارثی و ژنتیکی است اما شکستگی بینی یا آسیب دیدن آن نیز در ایجاد قوز بی تاثیر نیست .

  برای جراحی بینی استخوانی پس از رفع قوز و برداشتن بافتهایی که موجب بجستگی پل بینی شده اند ، تغییرات عمده ای در فرم بینی به وجود می آید ولی برای زیبایی بیشتر گاه لازم است بخش های به جای مانده را تقویت نمود تا اثرات جراحی دائمی باشد و پس از عمل ، هیچ نوع عوارضی بیمار را تهدید نکند . پرداختن به جزئیات پس از برداشتن قوز موجب استحکام بخشی به ساختمان بینی خواهد شد . در بینی های به اصطلاح گوشتی ، چنانچه پوست بینی ضخیم باشد ، هنر جراحی پزشک و ظرافت کار او بر روی بافت استخوان و غضروف با راحتی مشهود نخواهد بود ولی نوک بینی اندکی گرد می شود . از سوی دیگر در بینی های استخوانی هرگونه تغییر و ناهمواری ریز بر روی ساختار غضروفی به راحتی قابل مشاهده است چرا که نازک بودن پوست هرگونه اثر نامرتب زیر پوست را نمایان ساخته و اگر جراح بینی در تراش دادن غضروف و استخوان ظرافت بالای به کار نبندد ، نتیجه جراحی نامطلوب می شود .

  جراحی-بینی-استخوانی

  گاه لبه های تیزی که بر روی ساختار زیرین اعمال شده ، از روی پوست قابل لمس و دیدن است از این رو باید خاطر نشان کرد که جراحی بینی استخوانی از مله جراحی های بسیار حساس است که تبحر ، تجربه و هنر جراح حرف اول را در موفقیت جراحی بینی می زند .

  پوست انعطاف پذیر

  در جراحی بینی استخوانی ، علاوه بر میزان ظرافت و ضخامت پوست ، خاصیت انعطاف پذیری پوست نیز اهمیت به خصوصی دارد . به این ترتیب که چنانچه پوست بینی انعطاف پذیری بالایی داشته باشد ، به درستی به بافت زیرین خود چسبیده و شکل بینی را به وضوح نماش می دهد . ولی اگر پوست خاصیت انعطاف پذیری کمی داشته باشد، نوک بینی حالت گردی به خود می گیرد و ورم نواحی مورد جراحی طولانی تر به جای می ماند . بنا براین تنها داشتن بینی با ساختار استخوانی ضمانت کننده جراحی بینی ایده آل نخواهد بود .

   فرآیند جراحی

  در جراحی بینی استخوانی ، از بی هوشی عمومی استفاده شده و پس از آن برش های بسیار کوچکی در طرفین پره های بینی و بخش پایینی بین دو سوراخ بینی اعمال می شود در برخی موارد هم از روش جراحی بینی بسته کمک گرفته می شود در هر صورت لازم است جراح به بافت های زیرین پوست به راحتی دسترسی داشته باشد تا بتواند تغییرات مورد را اعمال کرده و از بروز ناهنجاری در فرم بینی جلوگیری نماید . برای رفع مشکلات فرمی بینی استخوانی در اکثر مواقع از حجم غضروفی و استخوانی بینی کاسته می شود بعضی از پزشکان جراح بینی قوز های موجود را به کمک برش برداشته و بعد با سمباده مخصوص سطوح ناهموار را اصلاح می کنند . پس از برداشتن و حذف بافت های اضافه ، تقویت بخشی بافت های موجود ، ترمیم ساختمان بینی و در صورت نیاز اصلاح عملکرد بینی ، اگر اقدامات تکمیلی دیگری لازم بود انجام می شود.  پس از اتمام جراحی لازم است اقدامات پس از جراحی و مراقبت های ویژه به درستی رعایت شود تا بیمار زود تر به بهبودی بدن برسد و نیز نتیجه جراحی مطلوب و ایده آل شود. نکته مهمی که در رابطه با جراحی بینی اهمیت می یابد ، برقراری تناسب بینی با فرم کلی صورت است این مهم به عهده جراح بینی است تا با بررسی سایر اجزای صورت و شکل کلی آن ، فرم و اندازه مناسب بینی را رعایت کند . نکته دیگر در این خصوص ، هزینه جراحی بینی است . این گزینه با توجه به تغییرات انجام شده و اقدامات جراحی در بیماران مختلف متفاوت است و کاملا وابسته به حجم جراحی و وضعیت فیزیکی بینی می باشد .

  مراجعین جراحی بینی استخوانی

  اکثر افرادی که دارای بینی با ساختار استخوانی یا  پوست نازک هستند ، از فرم بینی خود حس نارضایتی دارند . همانند کسانی که از بینی گوشتی خود آزرده خاطرند ، این افراد  دلایل خاصی را برای اقدام به جراحی بینی عنوان می کنند مهم ترین دلیل مراجعه این افراد برای جراحی بینی ، عدم تناسب سایز و فرم بینی با چهره و باقی اجزای صورت است . بارز ترین مشخصات بینی استخوانی عبارتند  از : قوز ، برجستگی های ناهموار که منشا ارثی یا آسیب ضربه ای دارند ، رشد زیاد  بافت های غضروفی و تداوم این رشد ، کشیدگی بینی و به هم خوردن جذابیت ظاهری . در بسیاری از موارد ، برهم خوردگی تناسب بینی و انحرافات فرمی در اثر برخودر ضربه د ر حوادث ایجاد می شود  این برآمدگی و عدم تناسب در نیمرخ فرد واضح تر بوده و ترکیب نامطلوبی ایجاد می کند .

  آیا  جراحی بینی استخوانی بر گشت پذیر است ؟

  یکی از سوال های رایج که معمولاً بیماران از پزشک خود می پرسند در رابطه با برگشت پذیری بینی استخوانی می باشد در جواب به این سوال باید گفت که بعد از عمل بینی های استخوانی به هیچ عنوان این جراحی برگشت پذیر نمی باشد اما بیمار باید مراقبت های بعد از جراحی و نحوه ی چسب زدن را به درستی انجام دهد تا به نتایج مطلوب تر دست یابد.

  جراحی بینی استخوانی چگونه است ؟

  در جراحی بینی استخوانی از کاهش غضروف برای این نوع جراحی استفاده می کنند و در صورتی که فرد دارای قوز بینی باشد به وسیله ی سوهان کشی ،قوز بینی را برطرف می کنند.

  چسب زدن در بینی های استخوانی

  چسب زدن بعد از جراحی بینی استخوانی یکی از نکات بسیار مهمی است  که از مراقبت های بعد از جراحی محسوب می شود .معمولاً پزشک در یک ماه اول خودش برای شما چسب می زند و بعد از مدتی  به شما نحوه ی چسب زدن را آموزش می دهد تا به راحتی خودتان چسب را تعوی

  ض کنید .باید مراقب باشید چسبتان شل نشود و بعد از شل شدن سریعاً  چسب را تعوض کنید.

  مدت زمان چسب زدن در بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی است و در صورتی که فرد به چسب بینی حساسیت دارد بهتر است با پزشک درمیان بگذارد تا روند چسب زدن قطع شود و پزشک با استفاده از دارو از حساسیت او بکاهد .

  هزینه جراحی بینی استخوانی

  شما برای مقدار هزینه ای که باید پرداخت کنید حتماً به پزشک مراجعه کنید تا پزشک پس از بررسی بینی شما و مشکلی که امکان دارد بینی شما داشته باشد قیمت دقیق ارائه دهد معمولاً جراحی بینی استخوانی با توجه به نوع بینی ، جنس پوست بینی ، پولیپ داشتن یا نداشتن بینی و … بستگی دارد یه همین دلیل باید با مراجعه به پزشک و مشاوره از او در رابطه با نوع جراحی صحبت کنید تا با خیال راحت تر اقدام به جراحی بینی کنید.

  منظور از بینی استخوانی و غضروفی چیست ؟

  به طور کلی بینی های استخوانی از ساختمان های مختلف تشکیل شده است که شامل بینی هایی که قسمت استخوانی آن بیشتر در قسمت بالای بینی دیده می شود ، بینی هایی که کل بینی از غضروف تشکیل شده است و در آخر بینی هایی که هم از غضروف و هم از استخوان تشکیل شده است در واقع نشان داده شده غضروف به جنس پوست فرد هم تاثیر می گذارد و هر چه قدر پوست نازک تر باشد می گوییم بینی استخوانی و غضروفی است .

  بینی استخوانی و غضروفی

  یکی از مهم ترین تفاوت بینی های استخوانی و غضروفی جنس پوست افراد است و بر اساس جنس پوست افراد است که می گوییم فرد دارای بینی گوشتی است یا استخوانی .هر چه قدر پوست بینی ضخیم تر باشد می گوییم بینی گوشتی است و هر چه قدر جنس پوست نازک تر باشد می گوییم بینی استخوانی است .

  بهتر است بدانید تورم بعد از جراحی در بینی های استخوانی و غضروفی متفاوت است هر چه قدر پوست بینی ضخیم تر باشد تورم بیشتر می شود و هرچه قدر پوست نازک تر باشد تورم زودتر بهبود می یابد .

  یکی از نکات بسیار مهم در بینی های استخوانی و غضروفی این است که به دلیل نازک بودن پوست در جراحی کوچک ترین مشکلات در ساختمان بینی نشان داده می شود و به همین دلیل جراح باید با دقت بسیار و با تجربه خود این جراحی را انجام دهد .پس این نکته را توجه کنید با توجه به جنس پوستتان انتظار معقولانه ای از پزشک خود داشته باشید و سعی کنید قبل از جراحی از پزشک خود مشاوره بگیرید و با او در مورد مدل دلخواه بینی خود صحبت کنید تا بعد از جراحی رضایت کامل داشته باشید .

  سوالات متداول درباره جراحی بینی

  آیا بعد از جراحی بینی فرد دچار تنگی نفس می شود ؟

  خیر در صورتی که جراح از تکنیک های مناسب برای جراحی استفاده کند هیچگونه مشکلی در تنگی نفس ایجاد نمی شود

  آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم ؟

  بعد از جراحی بینی بهتر است بعد از مدتی فعالیت ورزشی را ادامه دهیم شما عزیزان می توانید بعد از 2 ماه به آرامی ورزش های سبک تر شروع کنید و بعد از 6 ماه ورزش های سنگین تر مانند وزنه زدن و …. بهتر است در ماه های اول به گونه ای ورزش کنید که به بینیتان فشاری وارد نشود .

  آیا پوست افراد در جراحی بینی تاثیر گذار است ؟

  بله ما دو نوع پوست داریم یک سری از افراد دارای پوست های نازک هستند جراحی این نوع بینی ها برای جراح آسان تر است و جراح به راحتی می تواند تغییراتی که می خواهد اعمال کند .دسته ی دوم افرادی هستند که دارای پوست های ضخیم تر یا به اصطلاح گوشتی هستند که برای جراح این نوع بینی ها کمی مشکل تر است زیرا ظریف کاری های که جراح در این نوع بینی انجام می دهد کمتر نشان داده می شود .

  آیا استفاده از چسب بینی زمان دارد ؟

  استفاده از چسب بینی باعث می شود که بینی فرم بهتری به خود بگیرد و بافت بینی جوش بخورد و معمولاً جراح تا 3 ماه استفاده از آن را توصیه می کند.

  آیا جراحی بینی محدودیت سنی دارد ؟

  بهتر است جراحی بینی به هنگامی انجام شود که صورت رشد خود را به صورت کامل انجام داده باشد و رشد استخوانی به خوبی شکل گرفته باشد به همین دلیل به بیشتر افراد توصیه می شود که بعد از سن بلوغ حتماً اقدام به جراحی بینی کنند و جراحی بینی برای سنین بالا توصیه نمی شود .

  درصورت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین جراح بینی در تهران  ویا بهترین جراح بینی طبیعی در تهران  می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

سایر خدمات دکتر راستکاری

با تشکر مدیریت سایت دکتر مسعود راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت .

راه های ارتباطی

ایران ، تهران ، پاسداران ، بین نیستان دوم و سوم، ساختمان نیستان، ط ۲، واحد۲۱

22882609-10

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − شش =

Call Now Button