جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار می باشد و نظر اکثریت  زنان و مردان را به خود جلب کرده است.جراحی بینی روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است اما سوالی که همیشه مطرح می شود این است که آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

دکتر مسعود راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت، از روش های نوینی برای این لیفتینگ صورت استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122882609 , 02122882610 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

جراحی بینی گوشتی این طور عنوان شده است که به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.

بینی های گوشتی پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند در نتیجه با تکنیک های قدیمی تقریبا کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.تکنیک های قدیمی بیشتر کاهنده بودند.اما امروزه با تکنیک های جدید ،دستیابی به زیبایی برای بینی های گوشتی ممکن شده است.

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

در جراحی بینی استخوانی به دلیل نازک بودن پوست جزئیات بینی از زیر پوست کاملا قابل مشاهده هستند .همچنین در نیمه ی پایینی به دلیل نازک بودن پوست ،غضروف ها قوی و مستحکم هستند و افتادگی در نوک بینی کمتر دیده می شود .اما در بینی های گوشتی به دلیل کلفت بودن پوست جزئیات استخوانی و غضروفی مشاهده نمی شوند و غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند،به همین دلیل در این نوع بینی ها سر بینی پهن و افتاده است.

خصوصیات بینی گوشتی

بینی های گوشتی گاهی علاوه بر داشتن مقداری چربی و پوست ضخیم دارای قوز نیز می باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت دارای انواع مختلفی هستند.تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی است و هر فردی می تواند این کار را انجام دهد. اما اغلب تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.اغلب پزشکان برای ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی کمک می گیرند ،زیرا لبه های پره های بینی از دو لایه ضخامت پوست تشکیل شده است،و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی می توان متوجه نوع بینی و تغییرات لازم شویم.

کوچک کردن بینی گوشتی با عمل جراحی بر پایه بینی

یکی از راه های کاهش اندازه بینی ایجاد برش بر روی پوست در قسمت های پایین سوراخ بینی است..استفاده از این نوع تکنیک برای افرادی که سطح زیرین بافت آنها عریض می باشد ، بسیار کاربردی است.از این روش برای کوچک کردن در جراحی بینی های گوشتی استفاده می شود . در این حالت از انواع مختلفی از شکاف ها مثل الماسی،مثلثی و یا مستطیلی می توان استفاده کرد.

جراحی-بینی-گوشتی

جراحی بینی گوشتی

در این روش از جراحی بینی گوشتی، باید در بخیه زدن و پنهان کردن برش های انجام شده دقت فراوان کرد.

مزیت های جراحی بینی گوشتی

بهبود ظاهر فرد

کوچک کردن بینی گوشتی می تواند باعث بهبود ظاهر و ایجاد یک چهره ی مناسب و زیبا برای فرد شود .

افزایش اعتماد به نفس در افراد

زیبایی چهره ،باعث احساس خوب درباره ی نحوه ی نگاه کردن دیگران به خود می شود ،این امر سبب افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.

در این رابطه حتی ایجاد تغییرات کوچک نیز می تواند تغییرات زیادی در شما ایجاد کند و به بهبود اعتماد به نفس در افراد، کمک فراوان نماید.

افزایش سلامتی

گاهی اوقات تنها ظاهر گوشتی بینی سبب ناراحتی در افراد نیست و ساختار بینی مشکلات تنفسی را ایجاد کرده است . در این حالت جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند مشکلات تنفسی بیمار را نیز رفع کند.

جراحی بینی گوشتی

بیشترین و مهمترین کار در جراحی بینی های گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگر بینی است.بافت پیوند زده به بینی از غضروف تیغه ی بینی فرد برداشته می شود البته گاهی اوقات به دلیل شکستگی و.. تیغه ی بینی فرد صدمه دیده است ،در نتیجه جراح از غضروف گوش برای پیوند استفاده می کند .این کار در ظاهر گوش تاثیری ندارد.

در جراحی بینی گوشتی ،جراح با روش های مختلفی غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهد .

نتیجه جراحی بینی های گوشتی

نتیجه جراحی در بینی های گوشتی به خلاقیت و ماهر بودن جراح بستگی دارد هر چقدر جراح خلاق تر و دارای تجربه ی بیشتری باشد نتیجه جراحی موفق تر است . جراحی بینی گوشتی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی است در این نوع جراحی باید سوراخ های بینی متقارن باشند و تیغه ی میانی ظریف و زیبا جراحی شوند.البته افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید بعد از جراحی از صبر و حوصله ی بالایی بر خوردار باشند .در جراحی بینی گوشتی به دلیل بالا بودن حجم پوست ممکن است کوچک کردن بیش از حد بینی مشکلات تنفسی ایجاد کند،بنابراین جراح نمی تواند تا حد زیاد طبق خواسته ی بیمار رفتار کند.

بازگشت بینی های گوشتی پس از جراحی

اگر عمل جراحی مطابق با اصول و طبق استاندارهای جراحی انجام شود ،بینی افراد پس از جراحی دچار بازگشت و افتادگی نمی شود و عملا نیاز به ترمیم برای اصلاح بینی نمی باشد.

در بینی های گوشتی نسبت به جراحی بینی های استخوانی تورم و کبودی بعد از جراحی به مراتب بیشتر است و در نتیجه زمان بیشتری برای بهبودی کامل نیاز دارند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد . با رعایت نکاتی که جراح بینی تجویز می کند به بیمار کمک می شود تا دوره ی نقاهت را به خوبی و هر چه سریع تر پشت سر بگذارد.

از تکان دادن بیش از حد سر و صورت خود تا یک هفته خود داری کنید.

از خوردن غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید.

تا سه هفته بعد ازجراحی از فین کردن بینی خود بپرهیزید.

از دو بالشت برای خواب استفاده کنید و سر خود را به سمت پایین آویزان نکنید.

از خوردن غذا های داغ به مدت یک هفته بپرهیزید .

برای آشامیدن از نی استفاده نکنید زیرا باعث وارد آمدن فشار به بینی می شود.

با پزشک خود خصوصا در یک ماه اول ملاقات داشته باشید و از توصیه های او استفاده کنید.

رعایت کردن این نکات می تواند نقس به سزایی در آنچه که شما تصور می کنید و آن چه که واقعیت دارد ،داشته باشد.توجه به این نکته ضروری است که انتظارات افراد از جراح بینی باید منطقی و واقع گرایانه باشد تا با جراحی بینی نتیجه مطلوبی حاصل شود.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

توجه کنید بعد از جراحی بینی گوشتی به شما بستگی دارد که نتیجه بینیتان چه می شود پزشک برای بهترین جراحی تلاش خود را کرده است و از اینجا به بعد این شما هستید که با مراقبت ها و باید و نباید ها به بهبود هر چه بیشتر بینی  باید کمک کنید.

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی بعضی از تورم و حساسیت در داخل بینی شما وجود دارد، اما این طبیعی است. ممکن است علائم مانند عفونت شدید یا سینوس داشته باشید. این به دلیل تورم، خشکی خون، مخاط و پوسته پوسته شدن بینی شماست. برای کمک به بینی و سینوسها به حالت طبیعی، پزشک ممکن است از اسپری های بینی و اسپری های شور و روان کننده های آنتی بیوتیک توصیه کند.
پس از جراحی، مراقبت از بینی و سینوس ها بسیار مهم است تا به درستی آنها را درمان کنید و از زخم جلوگیری کنید.

در اغلب موارد، پزشک شما پانسمان موقت بینی را در داخل بینی  قرار می دهد تا از عبور مجدد سینوس باز شود و مایع اضافی را در حالی که بافت خود را بهبود می بخشد، جذب کند. پانسمان می تواند سینوس های شما را سریعتر پس از عمل جراحی بهبود بخشد و به تدریج بدن شما ظرف چند هفته جذب می شود.
در اینجا چند پیشنهاد برای مراقبت از بینی و سینوس ها پس از عمل وجود دارد:

 • سر خود را بالا نگه دارید تا به کاهش خونریزی و تورم پس از عمل جراحی کمک کنید.
 • اگر مواد بسته بندی را در بینی خود دارید، مطمئن شوید که آنها در جای خود قرار دارند. اگر بسته شدن بینی مسدود شود، از طریق دهان نفس بکشید. بسته بندی یا اسپلیت ها را بردارید .
 • بعضی از خونریزی ها برای 2 تا 3 روز پس از عمل شما طبیعی است. اگر فکر می کنید خونریزی زیادی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود تماس بگیرید.
 • حداقل یک هفته پس از جراحی بینی خود را تحت فشار قرار ندهید. انجام تمرینات سنگین، تنش و یا شدید انجام ندهید. این باعث افزایش احتمال خونریزی بینی می شود.
 • اگر مجبور باشید عطسه کنید، سعی کنید آن را با دهان خود باز کنید.
 • آسپرین را مصرف نکنید زیرا باعث لخته شدن خون و خونریزی را افزایش می دهد.
 • بسته به جراحی شما، از شما خواسته می شود تا حدود 3 تا 7 روز پس از عمل شما برای بازدید بعدی مراجعه شود. در طی این بازدید، پزشک شما هر گونه بسته بندی (در صورت لزوم) را برداشته، اطمینان حاصل کنید که محل عمل جراحی بر طبق برنامه درمانی است و دستورالعمل های بیشتری در مورد مراقبت از بینی و سینوس ها به شما می دهد.

  تزریق کورتون به بینی

  بعد از جراحی بینی گوشتی فرد نیازبه تزریق کورتون بعد ازعمل بینی دارد تا باعث کاهش ورم های  نوک بینی ناشی از جراحی است رااز بین ببرد. کورتون برای کم کردن وازبین بردن برجستگی های بینی در قسمت بالای نوک بینی که ایجاد آن به دلیل ایجاد اسکار(جوشگاه وجای زخم) در فضای مرده پوست است رخ می دهد.اغلب این تزریق کورتون دربینی های گوشتی آقایان بعد از جراحی بینی گوشتی صورت می گیرد چون دارای پوستی ضخیم هستند و ورم آن نسبت به جراحی بینی های استخوانی بیشتر است. این تزریق به طور معمول  یک بار و به تشخیص جراح بینی در مکان های خاصی از بینی می توان تا چهارمرتبه تکرارکرد.  بعدازتزریق کورتون به مدت یک تا دو هفته نباید از چسب استفاده کنند. علت تزریق بینى ها با پوست ضخیم به آن علت است که این گونه بینى ها مستعد تولید بافت اضافه زیر پوست هستند . این بافت اضافه باعث متورم شدن نوک بینی و قسمت پشت بینی می شود و حالت زیبای پشت بینی رااز بین می برد.

  موارد استفاده از کورتون بینی

  • بینی هایی که دارای پوست ضخیم ، چرب وگوشتی می باشند .
  • افرادی که تعداد بیش از یک جراحی انجام داده اند.
  • افرادی که مدت زیادی ازجراحی بینی شان گذشته است واز ورم نوک بینی آن ها کاسته نشده است و ورم بینی برروی بینی آن ها به مقدار زیادی دیده می شود.

  بعد از جراحی بینی بهتر است به مدت 4 الی 6 هفته بعد ودر 4 جلسه تزریق کورتون صورت انجام بگیرد، این تزریق درسطح پوست بینی انجام می شود از تزریق در لایه های عمیق پوست جلوگیری شود زیرا باعث زخم در این ناحیه می شود. تزریق بیش ازحد کورتون باعث آسیب به بافت های پوست شده و غضروف های زیرین بینی برای اشخاص دیگر قابل مشاهده می باشد. بهتر است بعد از تزریق کورتون به مدت 2 هفته از چسب بینی استفاده نکنید. در صورتی که تزریق کورتون به دفعات زیادی و در زمان نامناسب انجام شود عوارض گوناگونی دارد و تاثیر چندانی بهتر ازجراحی بینی ندارد.

  جراحی بینی گوشتی

  جراحی بینی گوشتی

 • هدف از جراحی بینی گوشتی

  هدف از تغییر شکل بینی برای جراحی زیبایی بینی  و همچنین نگرانی های عملکردی انجام می شود. جراحی بینی گوشتی  برای اصلاح ویژگی های منحرف بینی و یا بهبود تنفس انجام می شود. بینی بر خلاف سایر قسمت های بدن و چهره ما در مرکز قرار دارد. بنابراین، حتی عدم تقارن نازک در بینی می تواند بلافاصله آشکار شود. هدف از جراحی زیبایی بینی یا تجویز رینوپلاستی باید برای از بین بردن یک حواس پرتی باشد تا دیگر ویژگی های ظریف زیبایی ظاهر شود. از آنجا که رینوپلاستی می تواند تنفس را بهبود بخشد مهم است که بیمار به دنبال یک جراح بینی خوب  باشد که دیگر اجزای صورت  در روش های زیبایی در نظر بگیرد و پیچیدگی های آناتومی بینی را درک کند.

  هنگام ارزیابی بینی، جراح پلاستیک باید اندازه کلی و شکل صورت، لب ها و چانه را در نظر بگیرد. دکتر راستکاری همچنین ساختار داخلی بینی که تنفس را تحت تاثیر قرار می دهد، ارزیابی می کند. علاوه بر اصلاح شکل بینی، او هرگونه اختلالات داخلی را برای بهینه سازی تنفس اصلاح می کند. رینوپلاستی می تواند از طریق روش های مختلف انجام شود. اکثریت،  برش ها در داخل بینی انجام می شود  تا آنها را بتوان پنهان کرد . سپس استخوان و غضروف بینی به منظور بهینه سازی طول، مشخصات و تقارن تغییر شکل داده می شود. علاوه بر این، هماهنگی با لب و چانه به دست می آید. دکتر راستکاری می تواند روش های اضافی، مانند پروتز چانه، برای تکمیل رینوپلاستی و ارائه بهترین نتایج را توصیه کند. طول پروسه می تواند از 1 تا 4 ساعت متفاوت باشد، بسته به نگرانی هایی که باید مورد توجه قرار گیرد. این می تواند تحت آرامش آگاهانه یا بیهوشی عمومی انجام شود. همراه با دکتر راستکاری، طرح بیهوشی مناسب تعیین خواهد شد. توجه داشته باشید مراقبت های بعد از جراحی بسیار مهم است و برای بهبود سریع تر لازم است موارد توصیه شده توسط پزشکتان را به خوبی رعایت کنید .

  سوالات درباره بینی گوشتی

  جراحی بینی گوشتی

  جراحی بینی گوشتی

  کوچک شدن بینی گوشتی به چه نحوی است ؟

  این عمل به این صورت انجام می شود که غضروف را  جابه جا می کنند   و یا می تراشند یا به طور کل غضروف را برمی دارند  . برش های کوچکی در سوراخ های بینی ایجاد می کنند تا راحت تر بتوانند به استخوان های تحتانی دسترسی پیدا کنند . اما به هبچ عنوان دست به پوست بینی نمی زنند و پوست منقبض می شود و به ظاهر جدید تبدیل می شود . در برخی اوقات لازم است سوراخ های بینی را هم کوچک کنند .

  ورم بعد از عمل در جراحی بینی های گوشتی چه زمانی طول می کشد ؟

  در هر جراحی ورم های  جراحی شده  طبیعی هستند . ورم بستگی به شدت عمل دارد اما در کل وجود ورم در جراحی بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد .

  مشکلات جراحی بینی گوشتی چیست ؟

  پوششی که روی غضروف و استخوان بینی را می پوشاند پوست بیینی می باشد ، پس هرچه این پوشش ظریف تر باشد بینی زیباتر می شود و ظرافت بیشتری خواهد داشت . چهره خانم ها از آقایان ظریف تر است و پوست خانم ها ظریف تر از آقایان می باشد که باعث می شود بینی آن ها بهتر فرم بگیرد . تورم بیش از حد ، مساله ای است که بیشتر در بینی های گوشتی تا سایر بینی ها دیده می شود . بهبود ورم به نوع و ضخامت پوست بستگی دارد . به همین علت زمان ورم در پوست های نازک بین 2 تا 3 ماه فروکش خواهد کرد در صورتی که در پوست های ضخیم به 6 ماه نیاز است . اما مجموعا اگر بخواهیم زمان برای بهبود ورم تخمین بزنیم بین 1 تا 2 سال زمان می برد که تمامی ورم ها از بین بروند .

  آیا بیمار دچار اختلال تنفسی بعد از عمل بینی گوشتی میشود ؟

  اختلال تنفسی در روزهای اول بعد از عمل امری طبیعی است زیرا بینی دارای تورم است اما به مرور زمان با بهبود تورم مشکل تنفسی هم حل می شود .

  آیا هر نوع بینی گوشتی را می توان عمل کرد؟

  در بعضی از افراد مخصوصا آقایان به دلیل چربی و ضخامت زیاد ، جراحی صورت نگیرد بهتر است .

  نتیجه جراحی در بینی های گوشتی چطور است؟

  پوست بینی دچار تغییرات نمی شود اما در نهایت بینی ، یک بینی طبیعی می باشد .

  برخی از خدمات دکتر راستکاری جراح بینی خوب در تهران

  جراحی زیبایی بینی

  جراحی گوش

  لیفت صورت

  جراحی بینی گوشتی

  جراحی بینی استخوانی

  منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

  با تشکر، مدیریت سایت دکتر راستکاری

درباره نویسنده

پاسخ

هفده + 12 =