جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . زیرا بنا بر نظر طرفداران این تکنیک ، بینی های فانتزی از جذابیت و زیبایی طبیعت چهره می کاهند و آن را مصنوعی جلوه می دهد به دلیل همین رویکرد مراجعین زیادی تقاضا می کنند که فرم بینی شان طبیعی و متعادل شود . دکتر مسعود راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت با سابقه کاری گسترده در زمینه انواع جراحی های حوزه پلاستیک و زیبایی ، تا کنون نمونه های زیادی از جراحی بینی طبیعی را ارائه داده اند و در این امر تمامی بیماران و مراجعین رضایت کامل از نتایج جراحی داشته و اثرات جراحی را ماندگار و مناسب دریافته اند .

جراحی بینی طبیعی

ساختارهای ناهماهنگ

بینی های بزرگ ، عریض ، قوزدار ، عقابی ، کشیده ، منحرف و . . .  با جراحی رینوپلاستی به شکل طبیعی ، ظاهری ایده آل و متناسب پیدا کرده و با رفع ایرادات آنها توازن و تعادل به ساختار بینی بخشیده خواهد شد علاوه بر این فرم بینی همگون و طبیعی و چشمنواز می شود . طی جراحی بینی طبیعی ، تنها اشکالات ساختاری بینی مرتفع می شود و فرم و عملکرد آن بی عیب ونقص ارائه می شود با رفع افتادگی بینی ، حالت متوازنی به صورت بخشیده می شود و در صورت وجود قوز ، سایز نامتعارف ، عدم قرینگی یا هر ایراد دیگر ، جراح بر رفع اشکال تمرکز کرده و نتایج ایده آل و منطقی را با جراحی بینی به همراه می آورد .

نکات مهم در خصوص جراحی بینی طبیعی

افرادی که شرایط انجام جراحی بینی طبیعی را دارند باید نکات زیر را مد نظر قرار دهند .

– رشد استخوان های صورت تکمیل شده باشد ،

– سلامت بدنی برقرار باشد .

– به مصرف سیگار اعتیاد نداشته باشند .

– از نتیجه جراحی توقعات بجا و معقولی داشته باشند .

– در صورت سابقه جراحی بینی و نیاز به ترمیم مجدد ، نهایت همکاری را با پزشک جراح بینی داشته باشند .

یک جراح بینی خوب سعی می کند تا حد امکان به خواست و سلیقه بیمار بها دهد و شرایط طبق انتظارات بیمار یا مراجعه کننده پیش ببرد و اگر خواسته وی غیر اصولی یا ناشدنی بود ، در جلسات مشاوره نتایج جراحی را تبیین کند .

 

مراقبت بعد از جراحی بینی طبیعی

بعد از جراحی بینی به دلیل داشتن اثرات بیهوشی به همراه داشتن یک همراه الزامی است تا بتواند به شما کمک کند معمولاً بعد از جراحی تا 2 تا 3 ساعت نیاز است بیمار بستری شود تا به هوش بیاید، در حدی خودش بتواند راه برود اما یک سری موارد مهم است که به شما در بهبود زودتر کمک می کند که عبارتست از :

 • بعد از جراحی بینی در اطراف چشم شما امکان کبودی وجود دارد بهتر است نگران نباشید زیرا این علائم بعد از جراحی طبیعی است و شما می توانید با استفاده از کمپرس یخ این موارد را برطرف کنید .
 • در صورتی که احساس درد داشتید می توانید با استفاده از داروهای مسکن به تسکین درد خود کمک کنید .
 • به هنگام دراز کشیدن خصوصاً در هفته ی اول و دوم بسیار مراقب باشید و سعی کنید حتماً در زیر سر خود دو بالش قرار دهید این عمل باعث می شود از تورم شما کاسته شود .
 • سعی کنید در هفته ی اول به دلیل پانسمانی که بر روی صورت خود دارید از هر گونه خیس شدن جلوگیری کنید و برای تمیز کردن صورتتان از دستمال مرطوب استفاده کنید .
 • به هنگام عطسه کردن با دهان این کار را انجام دهید تا فشاری به بینیتان وارد نشود .
 • در هفته ی اول مراقب باشید و از غذاهای آبکی استفاده کنید تا فشاری به بینیتان وارد نشود .
 • بهتر است از مواد غذایی استفاده کنید که کم نمک باشد.
 • بعد از یک هفته می توانید حمام کنید تا گچ بینی شما خیس شود و به راحتی باز شود .
 • بعد از یک هفته می توانید به پزشک مراجعه کنید تا گچ شما را باز کند .
 • بعد از گچ پزشک بر روی بینی شما چسب می زند بهتر است چسب زدن بینی را تا 2 ماه ادامه دهید .
 • در این مدت بهتر است از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید .
 • تا 6 ماه اول از ورزش های سنگین خودداری کنید .

 

سایر خدمات دکتر راستکاری

با تشکر مدیریت سایت دکتر مسعود راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت .

درباره نویسنده

پاسخ

چهار × 5 =