بارداری و شیردهی در عمل بینی

بارداری و شیردهی در عمل بینی

آیا خانم های باردار و شیرده می توانند عمل جراحی کنند ؟

در مورد خانم بارداری که در شکمش جنین وجود دارد و قرار است  بیهوش شود بهتر است بعد از بارداری ، جراحی بینی انجام دهد .در صورتی که به هر دلیل عمل اورژانسی نیاز باشد بهترین زمان برای عمل بینی ماه 3 تا 6 است ،3 ماه اول توصیه نمی شود و حتی 3 ماه آخر هم توصیه نمی شود.3 ماه وسط زمان مناسبی است برای بیهوشی عمل هایی که خیلی اورژانسی است .

جهت تماس با دکتر راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 10-22882609

از آن جایی که در بیشتر مواقع خانم های باردار تمایل دارند عمل بینی در حین بارداری انجام دهند ما توصیه می کنیم که در دوران بارداری تحت عمل جراحی قرار نگیرند .

بعد از اتمام حاملگی چه زمانی می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند؟

به محض این که شرایط عمومی برقرار شود و فرد حال خوبی داشته باشد می تواند عمل زیبایی بینی انجام دهد (از 3 هفته بعد از زایمان می توانید برنامه ریزی کنید ).

نمونه کار دکتر راستکاری

نمونه کار دکتر راستکاری

آیا خانم های شیرده می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند ؟

خانم های شیرده می توانند جراحی  بینی انجام دهند. تنها نکته ای که وجود دارد  این است که خانم شیردهی که تحت عمل جراحی قرار می گیرد در 24 ساعت اول شیرش را بدوشد و دور بریزد و بعد از 24 ساعت به بچه خود شیر بدهد زیرا داروهایی که حین بیهوشی به مریض تزریق می شود وارد شیر می شود و اگر مادر این  شیر را به بچه بدهد داروها وارد بدن بچه می شود و ایجاد اثرات گیجی ، منگی و خواب آلودگی در بچه می کند به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً شیر کاملاً دوشیده شود و دور ریخته شود .

خانمی که جراحی زیبایی بینی انجام داده است بعد از چه مدت می تواند باردار شود ؟

از آن جایی که بعد از عمل بینی ، بینی دارای تورم بسیار زیادی است و در صورتی که بخواهند بعد از یک یا دو ماه باردار شوند قطعاً ورم بینی نخواهد خوابید حتی ممکن است ورم بیشتر شود. برای این که نتیجه عمل بینی با رضایت کامل باشد  توصیه می کنیم بهترین زمان بارداری بعد از عمل بینی  6 ماه الی یک سال است.

درباره نویسنده

پاسخ

دو × چهار =