آلرژی و جراحی بینی

آلرژی و جراحی بینی

آیا شما هم تا به حال مشکلات آلرژی بینی را تجربه کرده اید؟ آیا تا به حال به فکر برطرف کردن مشکلات آلرژی مربوط به بینی خود بوده اید؟
برخی از افراد برای برطرف کردن مشکلات آلرژی بینی خود اقداماتی را انجام می دهند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا اطلاعاتی در این باره کسب کنید.

آلرژی و جراحی بینی

آلرژی و جراحی بینی

آلرژی

آلرژی وقتی بوجود می آید که سیستم ایمنی بدن زیادی نسبت به برخی موارد واکنش نشان می دهد. ممکن است گرده گیاهان یا گرد و خاک باعث بوجود آمدن آلرژی شود.
برخی افراد برای از بین بردن مشکلات آلرژی مربوط به بینی خود اقدام به عمل جراحی بینی می کنند.

آیا هنگامی که آلرژی داریم باید در فصل خاصی بینی خود را عمل کنیم؟

باید منشا آلرژی مشخص شود.بعضی افراد آلرژی به خاک دارند.که در هر فصلی هم عمل جراحی بینی انجام شود این آلرژی وجود دارد.
بعضی افراد به گرده گیاهان آلرژی دارند که بیشتر در فصل بهار و پاییز این آلرژی تشدید می شود و بهتر است در این فصول این عمل را انجام ندهند.
آلرژی با انجام عمل جراحی برطرف نمی شود و تا زمانی که این مواد آلرژی زا وجود دارند این مشکل وجود دارد.
افرادی که انسداد بینی یا انحراف بینی دارند وقتی این مشکل آن ها با عمل جراحی بینی برطرف شود، ترشحات بینی خیلی راحت تر تخلیه می شود.
معمولا افرادی که آلرژی دارند سینوزیت هم دارند و علت اصلی این است که ترشحات در سینوس ها جمع می شود و هنگامی که دچار عفونت هم شوند ، سینوزیت آلرژی آن ها تبدیل به سینوزیت عفونی می شود.

آیا بعد از عمل جراحی بینی آلرژی و حساسیت بدتر می شود؟

آلرژی، مشکل مربوط به مخاطی بینی و به صورت ذاتی می باشد و عمل زیبایی تغییری در آن ایجاد نمی کند. البته در بعضی از بیماران با انجام عمل بینی به دلیل اینکه انحراف بینی آن ها برطرف می شود حساسیت آن ها بهتر می شود.کسانی که آلرژی مزمن و آسم دارند نباید ترسی از عمل جراحی بینی داشته باشند.

حساسیت و آلرژی بعد از جراحی بینی

در عمل جراحی بینی، دستکاری در قسمت مخاط بینی که باعث آلرژی می شود، انجام نمی شود. اما در گذشته برخی از اقداماتی که در حین جراحی توسط جراح صورت می گرفته باعث بوجود آمدن مشکلاتی در تنفس بیمار می شد.

دکتر مسعود راستکاری جراح پلاستیک بینی و صورت می باشند. جهت برقراری ارتباط و مشاوره با شماره 22882609 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق پیج اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات تنفسی قبل و بعد از عمل جراحی بینی چه کاری باید انجام داد؟

باید قسمت تنگی ها و چسبندگی های بینی بررسی شود. اگرفرد به دلیل افزایش ضخامت مخاطی دچار این مشکلات شده باشد نیاز به درمان دارویی دارد وحتما باید تست شود تا مشخص شود به چه موادی حساسیت دارد و آیا این عارضه پس از جراحی بوجود آمده یا خیر؟ معمولا با درمان دارویی این مشکل برطرف می شود و جای نگرانی خاصی وجود ندارد.

فرد باید برای حل مشکلات تنفسی خود، اقدامات پیشگیرانه ای برای برطرف کردن آلرژی انجام دهد و از مواد آلرژی زا دوری کند. گاهی این مواد آلرژی زا در محیط کار وجود دارند که در صورت نیاز بهتر است فرد شغلش را عوض کند.
شما برای برطرف کردن مشکل آلرژی و جراحی بینی خود می توانید از دکتر راستکاری مشاوره بگیرید.

درباره نویسنده

پاسخ

2 × چهار =